czwartek, 18 kwietnia, 2024

jolkag1

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 130)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: zoz_moder #21060
    jolkag1
    Uczestnik

    Witam,
    mam do zrealizowania temat jak wyżej. W mojej opinii najważniejsze jest udokumentowanie zgodności wszelkich dostaw i usług planowanych do sfinansowania z PT z ustawą PZP lub Wytycznymi (poniżej 14.000 euro). W tym zakresie mieliśmy bowiem najwięcej uwag podczas kontroli systemowych. Zastanawiam się co jeszcze zbadać. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i sugestie.

    W odpowiedzi na: zoz_moder #20660
    jolkag1
    Uczestnik

    Witam,
    czy Ktoś z koleżeństwa uczestniczył w kurach BPP przygotowujących do egazaminu CIA (w szczególności III). Ofertę E&Y znam i wiem czego się można spodziewać. Chętnie jednak zapoznam się z opiniami na temat szkolenia organizowanego przez BPP. Cena na dzień dzisiejszy jest trochę ywżasza, ale w zamian jest 5 dni szkoleniowych i bezpłatny dostęp do próbnego egzaminu. Będę bardzo wdzięczna za uwagi i opinie przekazane przez uczestników szkolen organizowanych przez BPP.
    Pozdrawiam
    Jola

    W odpowiedzi na: IIA & MF – reaktywacja #20502
    jolkag1
    Uczestnik

    Wojak.
    Próbowalam z Kołem w Gdańsku, ale niestety nie było zainteresowania. Chciałam również „sprowadzić” IIA z wykładami, ale chęć udziału potwierdziło tylko 8 osób, a to niestety za mało. Skąd inąd wiem, że były plany utworzenia koła dla Pomorza i województwa kujawsko – pomorskiego (Bydgoszcz), ale moim zdaniem odległości dzielące te dwa miasta (przynajmniej dla mnie) są duże.

    W odpowiedzi na: Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego #20324
    jolkag1
    Uczestnik

    Ryszard, Maćkowi już wybaczyłeś??? 😀

    W odpowiedzi na: Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego #20305
    jolkag1
    Uczestnik

    Ryszard, kochanie, nie opowiadaj dyrdymałów, że termin, jaki ustaliłeś jest przypadkowy. Sorry, NIE WIERZĘ !!!!!!!!!!

    W odpowiedzi na: Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego #20303
    jolkag1
    Uczestnik

    Pierwszym szkoleniem, które ujrzało światło dzienne było szkolenie w Iławie (SGI). Korci mnie żeby coś jeszcze napisać, ale chyba nie będę wszczynała wojny, osoby wtajemniczone po szkoleniach Polanicy, Jastarni, Sopocie wiedzą swoje i na pewno NIE POZWOLĄ SOBĄ MANIPULOWAĆ 👿 👿 👿

    W odpowiedzi na: Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego #20300
    jolkag1
    Uczestnik

    Zapewniam Cię Terka, że to nie przypadek. Właśnie to, w mojej opinii, są działania zmierzające do podziału środowiska. NIESTETY 👿 👿 👿

    W odpowiedzi na: Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego #20298
    jolkag1
    Uczestnik

    Iza masz 100% rację. Nikt niczego nie robi za free. Poza tym bardzo mnie zdziwił skład osobowy wykładowców na I spotkanie (przedstawiciele stowarzyszenia, które jsfp traktuje, tak jak traktuje – pamiętamy OPINIĘ DO USTAWY :evil:. oraz wielkiej czwórki). Jeszcze nie tak dawno (rok) temu w Juracie większość z nich była BE, a teraz są bardzo szlachetni, za free będą wykładać. Śmiechu warte. Ryszard może warto napisać, że jednak wszyscy uczestnicy poniosą koszty pobytu wykładowców :evil:.

    W odpowiedzi na: Karta audytu w jsfp #20252
    jolkag1
    Uczestnik

    Moja krótka Karta audytu (4 strony A4, czcionką 10) obejmuje następujące zagadnienia: ogólne cele i zasady audytu wewnętrznego, prawa i obowiązki oraz odpowiedzialność audytora wewnętrznego, niezależność audytora wewnętrznego, zakres audytu wewnętrznego, planowanie i sprawozdawczość, profesjonalizm i rozwój zawodowy, program zapewnienia i poprawy jakości, relacje z zewnętrznymi instytucjami kontrolnymi. W Księdze procedur (nieco dłuższej) nie powtarzam już tych zagadnień, które zawarłam w Karcie. Szczegółowe procedury dotyczące wykonywania czynności audytowych i metodologii audytu wewnętrznego obejmują następujące zagadnienia:
    I. Planowanie audytu
    II. Sprawozdawczość
    III. Wykonywanie zadań audytowych
    IV. Czynności doradcze
    V. Audyt wewnętrzny zlecony
    VI. Ocena jakości pracy audytora wewnętrznego
    VII. Dokumenty robocze audytu wewnętrznego
    VIII. Akta audytu
    IX. Uwagi końcowe
    Z uwagi na fakt, że jestem sama jedna, doszłam do wniosku, że wzory dokumentów roboczych nie będą stanowiły załączników. Staram się, aby w każdym zadaniu, były wg tego samego wzoru, jednocześnie mam komfort, że modyfikacja jakiegoś dokumentu nie pociąga za sobą konieczności natychmiastowej zmiany Księgi procedur.
    W mojej opinii jest to wystarczające.

    W odpowiedzi na: kontrola zarządcza #20128
    jolkag1
    Uczestnik

    Niestety żadnych szczegółów Pan Dyrektor nie podał. Myślę, że należy ogólnie zapisać, iż za realizację kontroli rządczej odpowiadaj w szczególności kieronictwo średniego szczebla. Tylko nie mam jeszcze pomysłu jak to zgrabnie mogłoby być zapisane.
    A co do ciągłości dzialania to dla mnie osobiścei najważniejsze jest to, ze udało sie doprowadzić do tego, że kopie zapasowe robione są regularnie i przechowywane poza jednostką (w sejfie bankowym). W mojej opinii jest to kluczowy element zachowania ciągłości działania.

    W odpowiedzi na: Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych JSFP #20120
    jolkag1
    Uczestnik

    może ja też : – )

    W odpowiedzi na: kontrola zarządcza #20116
    jolkag1
    Uczestnik

    Witam,
    właśnie jestem po szkoleniu z kontroli zarządczej, prowadzonym przez Pana Dyrektora MF.
    Cóż nic odkrywczego nie zostało powiedziane. W opinii MF kontrola zarządcza, za którą odpowiedzialny jest kierownik jednostki, najbardziej zbliżona jest do terminu kontroli wewnętrznej w rozumieniu COSO. Termin kontroli zarządczej zastąpił niefortunny zapis o kontroli finansowej w „starej ustawie”, który de facto dotyczył całej sfery działalności jednostki (nie tylko kontroli finansowej, z którą był utożsamiany). Patrz Standardy kontroli finansowej, które niejednokrotnie wskazywaliśmy jako jedne z kryteriów oceny. Na kontrolę zarządczą składa się min. struktura organizacyjna, istniejące procedury, planowanie, cele i misja, delegowanie uprawnień i podział obowiązków, określenie ryzyk, zasoby ludzie, etc. Nie ma chyba sensu powoływania koordynatora kontroli zarządczej, gdyż tak naprawdę za „temat” odpowiada przede wszystkich średni szczebel zarządzania (kierownicy, naczelnicy, dyrektorzy wydziałów, itp. w zależności od struktury organizacji i jej wielkości). Mnie interesowało czy w jakiś szczególny sposób należałoby wprowadzić kontrolę zarządczą w jednostce (regulamin, procedura, itp.). W opinii Pana Dyrektora nie ma to sensu, gdyż wszystkie procedury w jednostce, zakresy czynności, instrukcje, zarządzenia itp. Stanowią system kontroli zarządczej. Pokusić się jedynie można jedynie na krótkie zarządzenie kierownika jednostki wskazujące co się składa na system kontroli zarządczej i jaki jest podział odpowiedzialności. My jako audytorzy mamy robić swoje jak dotychczas i oceniać cały ten system, posiłkując się standardami kontroli zarządczej. Dla mnie osobiście ciągle niezbyt jasne jest umocowanie Standardów, gdyż z jednej strony w ustawie mówi się, że Minister ogłosi obowiązujące standardy w formie komunikatu, a z drugiej strony standardy te nie są obowiązkowe. Szkoda gdyby były łatwiej byłoby nam na pewno pracować.
    Oj, dosyć już.
    Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania to służę.
    Pozdrawiam świątecznie z 3 – city
    Jola

    W odpowiedzi na: plan audytu na 2010 – uzupełnienie #19812
    jolkag1
    Uczestnik

    Z informacji zamieszczonej na stronie MF rozumię, że nie, informujemy Kierownika jednostki o uzupęłnieniu i dołączamy do akt planu na rok 2010.

    W odpowiedzi na: art. 275 ust. 2 nuofp #18885
    jolkag1
    Uczestnik

    Iza. Więcej czasu w korkach do Redy spędzis 😈

    W odpowiedzi na: zatwierdzanie wydatków publicznych #18510
    jolkag1
    Uczestnik

    Raz jeszcze bardzo Ci dziękuję. Moja interpretacja jest taka jak piszesz. Twoja wypowiedź (mimo iż podałam mało informacji) pokrywa się z moimi spostrzeżeniami i utwierdza mnie co poprawności interpretacji.
    Pozdrawiam
    Jola

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 130)