czwartek, 18 kwietnia, 2024

kokosik

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: inwentaryzacja ciągła #18125
    kokosik
    Uczestnik

    wpisałam w google „inwentaryzacja ciągła”

    W odpowiedzi na: inwentaryzacja ciągła #18121
    kokosik
    Uczestnik

    zgadzam się z opinią Wojaka, co do podstaw zastrzażeń. może coś rozjaśni ksiegowosc.infor.pl/poradnik/245,1323,Jak- inwentaryzowac-zapasy/html

    W odpowiedzi na: inwentaryzacja ciągła #18118
    kokosik
    Uczestnik

    terminy inwentaryzacji śr. trwałych i obrotowych powinny być ujęte w harmonogramie rocznym inwentaryzcji ciągłej. Mam nadzieję, że macie „Instrukcję inwentaryzacji ciągłej” i opisaliście terminy inwentaryzacji poszczególnych składników w ujęciu rocznym, dwuletnim i czteroletnim.
    Polecam książkę D. Małkowskiej „Inwentaryzacja od A do Z” jako oręż do dyskusji z kontrolerem.

    W odpowiedzi na: Kontrola gospodarczo-finansowa #17503
    kokosik
    Uczestnik

    o ile dobrze pamiętam byli z Bydgoszczy, to było w 2006 r., już tamnie pracuję

    W odpowiedzi na: Kontrola gospodarczo-finansowa #17491
    kokosik
    Uczestnik

    u mnie ocenili na 4, ale jednostka nie zatrudniała wcześniej audytora pomimo spełnienia wymogu kwotowego i to rzutowało na obniżoną ocenę. Przejrzeli księgę procedur, kartę audytu, plany i sprawozdania (tylko roczne) i tu nie wnieśli żadnych uwag. Rozmowa z kontrolującym ppłk. miła, rzeczowa i krótka. Nie udostępniałam dokumentacji poszczególnych audyów.

    W odpowiedzi na: Kontrola gospodarczo-finansowa #17475
    kokosik
    Uczestnik

    też miałam, za zgodą Dowódcy przejrzeli plany i sprawozdania, nie wchodzili w poszczególne audyty. W sprawozdaniu końcowym zawarli ocenę za audyt wewnętrzny.

    W odpowiedzi na: Inwentaryzacja magazynu #15782
    kokosik
    Uczestnik

    Można stosować uproszczenia, ale muszą być ujęte w polityce rachunkowości i instrukcji inwentaryzacyjnej, polecam książkę Małkowskiej „Inwentaryzacja od A do Z”.
    Uproszczenia można stosować na podst. art. 4 ust. 3 i 4 uor. Warunkiem ich stosowania jest, aby nie wywierały one ujemnego wpływu na rzetelne i jasne przedstawienie sytuacji majątkowej i finansowej przedsiębiorstwa.

    W odpowiedzi na: Zamówienia do 14 tys.euro #15697
    kokosik
    Uczestnik

    według mnie rację ma prawnik, dodatkowo art. 15 i 18 prawo zamówień publicznych

    W odpowiedzi na: inwentaryzacja ciągła pełna #14734
    kokosik
    Uczestnik

    Zakładowa instrukcja inwentaryzacyjna określa zasady przeprowadzenia inwentaryzacji w jednostce. Jeżeli prowadzicie inwentaryzację metodą pełną ciągłą to musicie mieć to opisane w tej właśnie instrukcji, audytor-jw opisał z grubsza najważniejsze elementy. W przypadku stosowania metody inwentaryzacji ciągłej stosujemy wszystkie zasady ogólnie obowiązujące przy inwentaryzacji rocznej, dochodzą tylko dodatkowe elementy w instrukcji dotyczące zakresów kompetencyjnych dla dowódcy, gł. księgowego, kierownika komórki inwentaryzacji ciągłej, przewodniczącego komisji inwentaryzacyjnej itd., konieczność planowania w cyklu 4letnim, 2 – letnim i rocznym (żeby objąć wszystkie składniki majątku), tworzenie harmonogramów spisu z natury itp. polecam stronę http://ksiegowosc/infor.pl/rachunkowosc/amortyzacja/57220

    W odpowiedzi na: inwentaryzacja ciągła pełna #14706
    kokosik
    Uczestnik

    Polecam książkę D. Małkowskiej „Inwentaryzacja od A do Z”. W Siłach Powietrznych pod koniec 2006 wydano pismo na temat inwentaryzacji w tym i ciągłej i z grubsza były tam omówione najważniejsze problemy. Istotą inwentaryzacji ciągłej jest spisywanie majątku nie w jednym terminie, ale sukcesywnie rożne grupy majątku w różnych okresach, tak aby w określonym przedziale czasowym pełny ich stan został ustalony dla wszystkich pozycji aktywów i pasywów. Ta forma inwentaryzacji nie jest określona ustawowo, ale musi być zgodna z ustawą o rachunkowości. W instrukcji inwentaryzacyjnej powinien być zapis o planie inwentaryzacji co 4 lata śr. trwałe, co 2 lata śr. obrotowe, o planach rocznych i harmonogramach na dany rok (np. wg służb), możliwościach stosowania uproszczeń (np. biblioteka). Jeśli chodzi o wzory dokumentów powinny być w instrukcji inwentaryzacyjnej i do nich się odnosimy.Najważniejsze wg mnie to zwrócić uwagę, czy instrukcja inwentaryzacyjna jest zgodna z ustawą o rachunkowości i określone składniki majątku majątku są spisywane w ustawowym terminie np zobowiązania i należności na ostatni dzień roku z możliwością przeprowadzenia w IV kwartale roku obrotowego i do 15 dnia roku następnego, śr. pieniężne na ostatni dzień w roku itp., czy jest rozkaz dowódcy o powołaniu komisji inwentaryzacyjnej i zespołach spisowych, czy osoby materialnie odpowiedzialne nie spisują same siebie ( w jw wcale nierzadkie przypadki) lub pracownicy księgowości prowadzący ewidencję materiałowo-ilościową spisują magazyny, które księgują. Czy przeprowadzono szkolenie przedinwentaryzacyjne, czy w przypadku nieobecności pracownika materialnie odpowiedzialnego wyznaczono rozkazem osobę obecną przy spisie w jego imieniu. Na jednym arkuszu spisowym spisujemy jedno pole spisowe, liczy się data dokonania spisu z natury. Radzę ponadto sprawdzić na arkuszach spisowych daty i godziny dokonania spisu, czy w tym samym czasie komisja inwentaryzacyjna czy zespół spisowy nie dokonywali spisu z natury w dwóch rożnych i odległych miejscach. Poza tym polecam portal http://www.infor.pl i tam można sobie sporo informacji na temat inwentaryzacji wyszukać.

    W odpowiedzi na: PILNE!!!!PRACA!!!! #14295
    kokosik
    Uczestnik

    też być może byłabym zainteresowana

    W odpowiedzi na: Dlaczego autopoprawka z 30.11? #8528
    kokosik
    Uczestnik

    bo teraz jest PIS czytaj: Prawnie Inne Standardy 😀

    W odpowiedzi na: Rząd przyjął autopoprawkę z 24.11. #8322
    kokosik
    Uczestnik

    IZMI nie nadążasz, sa już CZTERY autopoprawki 👿

    W odpowiedzi na: Rząd przyjął autopoprawkę z 24.11. #8318
    kokosik
    Uczestnik

    Najnowsza jest z 30.11. w art. 63 po ust. 1 dołożyli ust. 1a.” Zlecenie wykonania audytu wewnętrznego, o którym mowa w ust. 1 pkt 5, może również nastąpić na wniosek Prezesa Rady Ministrów. W tym przypadku nie jest wymagana zgoda kierownika jednostki”. 😳
    A teraz czekam na dzisiejszą wersję ❗

    W odpowiedzi na: zoz_moder #5004
    kokosik
    Uczestnik

    czy w jednostkach wojskowych obowiązuje zakaz zatrudniania małżonków w bezpośredniej podległości służbowej? Nie znalazłam nic na ten temat w PUZP dla Wojskowych Jednostek Organizacyjnych, może ktoś jest zorientowany w temacie.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)