piątek, 19 kwietnia, 2024

piotr

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: kontrola zarządcza #20172
    piotr
    Uczestnik

    Witaj terka raz jeszcze 🙂 mój ostatni wpis dotyczy oczywiście Twojego postu z godz.12:21.

    Pozdrawiam,

    W odpowiedzi na: kontrola zarządcza #20171
    piotr
    Uczestnik

    Witaj terka,
    Podstawowym obowiązkiem kierownika jednostki jest wprowadzenie adekwatnych, skutecznych i efektywnych procedur regulujacych sposób postępowania we wszystkich istotnych dla jednostki procesach, oraz zapewnienie, aby procedury te były stosowane.
    I to jest właśnie obszar do współdziałania kierownika jednostki z audytorem wewnętrznym.

    W odpowiedzi na: kontrola zarządcza #20164
    piotr
    Uczestnik

    Czytając załączone w tym wątku posty mam wrażenie, że albo ja albo autorzy części z nich nie rozumieją, czym jest funkcjonująca na I poziomie kontrola zarządcza. Liczę na to, że mój wpis wywoła szerszą dyskusję, która przyczyni się do lepszego zrozumienia tego pojecia.

    Moim zdaniem:

    Kontrola zarządcza funkcjonowała, a przynajmniej powinna funkcjonować jeszcze przed wejściem w życie nowej uofp.

    Kontrola zarządcza powinna być procesem zintegrowanym z bieżącą działalnością jednostki, a nie jednorazowym zdarzeniem o okresowym charakterze, jak na przykład kontrola przeprowadzana przez komórkę do spraw kontroli.

    Kontrola zarządcza powinna być szeregiem czynności i działań wykonywanych w toku bieżącej działalności jednostki przez jej kierownika, kierowników komórek organizacyjnych, głównego księgowego i innych pracowników uczestniczących w procesie zarządzania. Działania te tworzą system kontroli zarządczej.

    Elelenty systemu kontroli zarządczej powinny być wbudowane w strukturę organizacyjną, procedury i praktykę stosowaną w danej jednostce. Czynności i mechanizmy kontrolne muszą stanowić integralną część poszczególnych procesów i operacji prowadzonych w jednostce.

    System funkcjonującej w jednostce kontroli zarządczej (poziom I) należy więc odróżnić od kontroli wykonywanej przez wewnętrzną komórkę organizacyjną wykonującą czynności związane z tzw. kontrolą inspekcyjną lub kontroli przeprowadzanej przez jednostkę nadrzędną.

    Pozdrawiam,

    W odpowiedzi na: zoz_moder #16123
    piotr
    Uczestnik

    Prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Sądu Apelacyjnego.
    Termin składania dokumentów upływa w dniu 20.10.2008 r.
    Więcej informacji na stronie internetowej Sądu.

    Pozdrawiam,
    Piotr

    W odpowiedzi na: zoz_moder #15812
    piotr
    Uczestnik

    Prokuratura Okręgowa w Częstochowie ogłosiła konkurs na stanowisko Dyrektora Finansowo-Administracyjnego. Termin składania dokumentów upływa w dniu 30 września 2008 r.
    Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej tej jednostki.
    Pozdrawiam,
    Piotr

    W odpowiedzi na: Konkursy na stanowiska Dyrektorów. #14836
    piotr
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Piotr] Witam Koleżanki i Kolegów Audytorów,

    Prokuratury Okręgowe obszaru apelacji warszawskiej ogłosiły konkursy na stanowiska Dyrektorów Finansowo-Administracyjnych.

    Do obsadzenia są etaty w następujących jednostkach:

    Prokuratura Okręgowa w Warszawie,
    Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie,
    Prokuratura Okręgowa w Płocku,
    Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

    Więcej informacji na temat konkursów można znależć na stronach internetowych tych prokuratur.

    TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW UPŁYWA 30 MAJA 2008 ROKU.

    Pozdrawiam,
    Piotr[/QUOTE].

    W odpowiedzi na: Informacja o pacy dla audytora #10444
    piotr
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kikcloud] Piotrze, czy możesz podać termin składania papierów?[/QUOTE]
    Dokumenty należy składać lub przesyłać w terminie 14 dni od ukazania się ogłoszenia.
    Ogłoszenie ukazało się w dniu 28 marca 2007 roku.

    W odpowiedzi na: Informacja o pacy dla audytora #10402
    piotr
    Uczestnik

    Awansował na Naczelnika.

    W odpowiedzi na: Ekspresowy nabór #5014
    piotr
    Uczestnik

    Kasiu, nabór trwa do 17 lipca. W sprawie dodatkowych informacji proponuję kontakt po tej dacie na numery telefonów podane w ogłoszeniu.

    Życzę powodzenia,
    Piotr

    W odpowiedzi na: Ekspresowy nabór #5012
    piotr
    Uczestnik

    Pomówienia były są i będą, ale audytorzy powinni opierać się na faktach, a oto one:

    Pracownicy Prokuratury nie podlegają pod USC, a więc Prokuratura nie zamieszcza ogłoszeń o naborze na stronie USC. Zwyczajowo ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zamieszczane są w Dzienniku Zachodnim i w Gazecie Wyborczej i tak też było w tym przypadku.

    Ogłoszenie o naborze na stanowisko audytora wewnętrznego zostało zamówione w obu dziennikach i ukazało się w dniu 5 czerwca 2006 r. w Dzienniku Zachodnim w dodatku Praca/Praca z regionu na stronie IX, jednak z przyczyn niezależnych od Prokuratury nie ukazało się w tym dniu w Gazecie Wyborczej.

    Ogłoszenie zamieszczone z opóźnieniem w Gazecie Wyborczej w dniu 12.06.2006 r. ukazało się powtórnie w dniu dzisiejszym w dodatku Praca na stronie 26.

    Wszystkie osoby, które do tej pory złożyły dokumenty oraz te, które złożą dokumenty w ciągu najbliższych siedmiu dni będą na jednakowych prawach brały udział w postępowaniu kwalifikacyjnym.

    Pozdrawiam,
    Piotr

    P.S. Kasiu, to nieprawda, że „Prokuratura jest poza Twoim zasięgiem”. Jeśli jesteś dobrym audytorem i dalej jesteś zainteresowana tą pracą to na pewno warto złożyć dokumenty.

    W odpowiedzi na: zmiana ustawy o finansach publicznych #2985
    piotr
    Uczestnik

    Zgodnie z firmowaną przez GIAW-a informacją zamieszczoną w dzisiejszej Gazecie Prawnej:
    „– Od 1 stycznia 2006 roku wszystkie JSFP wymienione w art. 49 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, w tym jednostki, o których mowa w art. 121 ust. 2 oraz JSFP prowadzące audyt wewnętrzny z uwagi na fakt gromadzenia znacznych środków publicznych lub dokonywania znacznych wydatków, z wyłączeniem jednostek podsektora samorządowego, będą zobowiązane do przedstawienia głównemu inspektorowi audytu wewnętrznego (GIAW) oraz – tak jak dotychczas – kierownikowi jednostki, rocznych planów audytu wewnętrznego, jak również sprawozdań z ich wykonania. Jednostki te, z wyłączeniem Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, sądownictwa powszechnego i administracyjnego (wyłączone na podstawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 listopada 2005 r., sygn. akt Kp 2/05) oraz jednostek podsektora samorządowego, będą również objęte – mającą charakter partnerskiego przeglądu pełniącego rolę doradczą – oceną stosowania przepisów ustawy i funkcjonowania standardów w zakresie kontroli finansowej i audytu wewnętrznego.”

    W odpowiedzi na: zmiana ustawy o finansach publicznych #2984
    piotr
    Uczestnik

    Ustawa z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych została opublikowana w Dz.U. 2005 nr 249 poz. 2104 i obowiązuje od 1 stycznia 2006 r.

    W odpowiedzi na: komisja rewizyjna #2648
    piotr
    Uczestnik

    [QUOTE BY= terka] – problem z którym spotkała się modrzew, nie jest wcale prosty i niechaj nikogo z nas nie spotka. Choć niestety, pewnie większość z nas to kiedyś czeka (mnie już, znam to uczucie i ten problem).[/QUOTE]
    „Problemy” trzeba eliminowć, najlepiej zanim się jeszcze pojawią. Fachowo nazywa się to analiza ryzyka 🙂

    Ja mam w procedurach zapis „Dokumentacja audytowa udostępniana jest instytucjom kontrolnym za pośrednictwem kierownika jednostki”

    W odpowiedzi na: komisja rewizyjna #2640
    piotr
    Uczestnik

    Odbiorcą wyników (klientem) audytu jest kierownik jednostki i tylko on może nimi dysponować. Moim zdaniem osobom innym niż wymienione w § 14 ust. 4 rozporządzenia audytor może udostępniać dokumentację audytową tylko za pośrednictwem kierownika jednostki, a więc komisja rewizyjna powinna wystąpić z wnioskiem o udostępnienie sprawozdania końcowego nie do Ciebie, a do niego.

    W odpowiedzi na: Zaproście mojego szefa na szkolenie :) #2187
    piotr
    Uczestnik

    Uważam, że to, jaki będziemy mieli kontakt z szefem zależy w znacznym stopniu od nas. Wielu audytorów, bo takie były wymogi okresu przejściowego, wywodzi się wprost lub pośrednio z kontroli i trudno nam się wyzbyć nawyków rewizora. Tymczasem audyt wymaga dużo subtelniejszych metod zarówno pozyskiwania informacji jak i prezentowania wyników. To każdy z nas indywidualnie własną pracą musi przekonać kierownika jednostki, ale też innych pracowników, że jesteśmy dla nich przydatni i wnosimy „wartość dodaną”.

    Audytor wewnętrzny nie może dobrze wykonywać swoich zadań bez porozumienia z kierownictwem. Do dziś pamiętam mój pierwszy spór z kierownikiem jednostki. Teraz z uśmiechem wspominam jak szef sięgając nerwowo po papierosa stwierdził „ja widzę panie Piotrze, że my się nie rozumiemy”. Wtedy ustąpiłem. Dzisiaj sprawy, które budziły taki opór, są już dawno załatwione, a ja mam swobodę działania, o której wtedy nawet marzyć nie śmiałem. Czasem warto zrobić pół kroku do tyłu, tylko po to, aby później można było zrobić pięć kroków do przodu.

    Pozdrawiam,

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)