środa, 28 lutego, 2024
Strona główna Artykuły Artykuły prasowe GIODO sprawdzi zabezpieczenia mBanku

GIODO sprawdzi zabezpieczenia mBanku

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) sprawdzi, czy internetowy mBank nie naruszył przepisów o ochronie danych osobowych, dotyczących zabezpieczeń.


Poinformowała rzecznik GIODO Małgorzata Kałużyńska-Jasak w czwartkowym komunikacie.


„Ustawa o ochronie danych osobowych nakłada na każdy podmiot, czyli tzw. administratora danych osobowych, którym jest w tym przypadku mBank, obowiązek zastosowania wszelkich środków organizacyjnych i technicznych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych (…)” – czytamy w komunikacie.


Jak powiedziała w czwartek PAP Małgorzata Kałużyńska-Jasak, GIODO nie zakłada z góry, że dane klientów mBanku były źle zabezpieczone.


Podkreśliła, że dotychczasowe doświadczenia z bankami, które dużo inwestowały w systemy zabezpieczeń są dobre. Wyjaśniła, że GIODO jest jednak zobowiązany sprawdzić kwestie zabezpieczeń w mBanku, ponieważ wynika to z ustawy. „Obecnie więcej szczegółów nie można podać” – zastrzegała.


W komunikacie Kałużyńska-Jasak wyjaśniła jedynie, że Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Michał Serzyński, zapowiedział podjęcie z urzędu czynności wyjaśniających w związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi nieprawidłowości w zabezpieczeniach baz danych w mBanku. (…)


Dalsza część artykułu w >>Onet.pl

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze