poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona główna Artykuły I Kongres GRC w Polsce (2015) Audyt Wewnętrzny, Kontrola Wewnętrzna, Zarządzanie Ryzykiem,...

I Kongres GRC w Polsce (2015) Audyt Wewnętrzny, Kontrola Wewnętrzna, Zarządzanie Ryzykiem, Zgodność, Nadużycia

I Kongres GRC w Polsce (2015)

Audyt Wewnętrzny, Kontrola Wewnętrzna, Zarządzanie Ryzykiem, Zgodność, Nadużycia

Portal Audyt.Net (Praktyczny Audytor Wewnętrzny) jest Partnerem Kongresu. Zapraszamy i polecamy

 

 

 

Honorowy Patronat objął Dr. Frank Nasuti, Ph.D., CPA, CICA, CFE Chairman The Institute for Internal Controls – The IIC

Patronat Merytoryczny objął Andrzej S. Nartowski, wieloletni Prezes Zarządu Fundacji Polski Instytut Dyrektorów

 

 

Zapraszamy do uczestnictwa w pierwszej edycji Kongresu GRC (2015) w Polsce. Kongres organizowany jest przez Fundację Edmunda J. Saundersa oraz IIC Chapter Poland.

Kongres jest przeznaczony dla osób zajmujących się zarządzaniem ryzykiem, zgodnością, audytem wewnętrznym i kontrolą wewnętrzną, etyką w organizacji, zatrudnionych na każdym szczeblu organizacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych i przyszłych menedżerów GRC. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat standardów i wytycznych, a także dobrych praktyk w zakresie ich implementacji. Podczas wykładów oraz praktycznych ćwiczeń warsztatowych uczestnicy zdobędą umiejętności związane z projektowaniem modeli GRC, ale przede wszystkim z praktycznym ich zastosowaniem

[quote_center]Pierwszy Kongres GRC (2015) w Polsce przygotowany został w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie organizatorów oraz rozwiązania funkcjonujące w polskiej rzeczywistości gospodarczej.[/quote_center]

 

W trakcie drugiego dnia I Kongresu GRC (2015) odbędzie się seria warsztatów w zakresie Audytu Wewnętrznego, Zarządzania Ryzykiem, Zapobiegania Nadużyciom. Dzięki uczestnictwu licznych przedstawicieli biznesu i administracji publicznej w roli prelegentów, będziecie mieli Państwo kontakt z praktycznymi rozwiązaniami na gruncie polskim.

Uwaga: I Kongres GRC (2015) premiowany jest 18 kredytami CPE (NASBA).

 

Dlaczego warto wziąć udział w I Kongresie GRC (2015) w Polsce? Przede wszystkim dlatego, że:

 • to pierwsza tak kompleksowa edycja,
 • program Kongresu jest dostosowany do potrzeb uczestników i aktualnych trendów governance, risk, compliance, kontroli i audytu wewnętrznego oraz nadużyć,
 • organizatorzy proponują praktyczną formułę: jeden dzień wykładów, drugi dzień warsztatowy w całości opracowany przez ekspertów FEJS, PBSG, BT&A oraz IIC Chapter Poland – możliwość wzięcia udziału tylko w jednym wybranym dniu,
 • Kongres prowadzony jest przez prelegentów będących praktykami w zakresie zarządzania,
 • wydarzenie jest premiowane 18 kredytami CPE (NASBA),
 • Kongres pozwala na uzyskanie użytecznych rozwiązań do zastosowania w praktyce (zarówno w biznesie, jak i w administracji publicznej) oraz na wymianę doświadczeń i poszerzenie sieci kontaktów biznesowych (networking).

 

Celem I Kongresu GRC (2015) jest zaprezentowanie jego uczestnikom rozwiązań z zakresu Zarządzania, Ryzyka oraz Zapewnienia Zgodności niezbędnej w każdej organizacji. W trakcie Kongresu uczestnicy zostaną zapoznani z ideą oraz najpopularniejszymi modelami i rozwiązaniami w obszarze GRC.

Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat standardów i wytycznych, a także dobrych praktyk w zakresie ich implementacji. Podczas wykładów oraz praktycznych ćwiczeń warsztatowych, uczestnicy zdobędą umiejętności związane zarówno z projektowaniem modeli GRC, ale przede wszystkich praktycznych ich zastosowań.

 

Kongres przeznaczony jest dla osób zajmujących się zarządzaniem ryzykiem, zgodnością, audytem wewnętrznym i kontrolą wewnętrzną, etyką w organizacji zatrudnionych na każdym szczeblu organizacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych i przyszłych menedżerów GRC.

Czas trwania:

1 lub 2 dni. To uczestnicy decydują ile czasu spędzą razem z nami.

Liczba godzin:

16h

Punkty CPE

Przyznanie 18 kredytów CPE warunkuje udział w obu dniach Kongresu. Natomiast osoby, które wezmą udział tylko w niektórych częściach Kongresu otrzymają kredyty CPE tylko za te zajęcia, w których fizycznie brali udział.

Informacje dodatkowe

Wśród uczestników rozlosowane zostaną Vouchery uprawniające do uczestnictwa w jednym z dwóch kultowych szkoleń IIC Chapter Poland, FEJS i PBSG: Certified Risk Manager ISO 31000 i Certified Fraud Auditor BS 10500.

Szczegółowych informacji  udziela opiekun Kongresu pod numerem  telefonu:  +48 61 624 38 04

 

Warunki uczestnictwa:

Cena udziału w I Kongresie GRC (2015) dotyczy usługi jaką jest prawo jednego uczestnika do udziału w 1 lub 2 dniowym kongresie.

Cena za uczestnictwo w 1 dniu 780 zł netto
Cena za uczestnictwo w dwóch dniach1200 zł netto

Cena uwzględnia materiały z Kongresu, certyfikat, przerwy kawowe oraz lunch podczas kursu. Cena nie obejmuje zakwaterowania.
Przyjęcie zgłoszenia jest potwierdzane drogą mailową, telefoniczną lub faksem.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Kongresu. W przypadku odwołania Kongresu przez organizatora, uczestnicy otrzymują zwrot całej opłaty. Pisemne wycofanie zgłoszenia uczestnika w terminie nie krótszym niż 10 dni roboczych przed datą rozpoczęcia Kongresu wiąże się z opłatą w wysokości 30% ceny Kongresu. Pisemna rezygnacja złożona w terminie krótszym niż 10 dni roboczych przed datą rozpoczęcia Kongresu, wiąże się z pobieraniem opłaty w wysokości 100% ceny Kongresu.
Osoba/Organizacja zgłaszająca uczestnictwo w Kongresie upoważnia, poprzez wyrażenie niniejszej zgody, na przetwarzanie podanych danych osobowych przez FEJS na potrzeby realizacji zamówienia.
Certyfikaty uczestnictwa będą wysyłane uczestnikom Kongresu po dokonaniu płatności.

W celu wzięcia udziału w Kongresie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY <<

Przesłanie zgłoszenia oznacza akceptację warunków uczestnictwa i zgodę na przetwarzanie przez FEJS i IIC Chapter Poland danych osobowych zgłoszonych uczestników w celach realizacji zamówienia oraz promocji i marketingu działalności prowadzonej przez IIC Chapter Poland i partnerów Kongresu.

 

Harmonogram
SZKOLENIE
Data rozpoczęcia
Miejsce
Cena netto*
I dzień konferencji 16.09.2015 Warszawa, Radisson BluCENTRUM HOTEL
Sala Kossak
780 zł
II Dzień Warsztat (Nadużycia) 17.09.2015 Warszawa, Radisson BluCENTRUM HOTEL
Sala Lato
780 zł
II Dzień Warsztat (Zarządzanie ryzykiem) 17.09.2015 Warszawa RADISSON BLU CENTRUM HOTELSala Wiosna I 780 zł
II Dzień Warsztat (Audyt i kontrola Wewnętrzna) 17.09.2015 Warszawa, Radisson Blu CENTRUM HOTEL
Sala Wiosna II
780 zł

 

 Kliknij tutaj aby pobrać : >> Program I Kongresu GRC (2015) <<

 

Organizatorem
Kongresu jest Fundacja Edmunda J. Saundersa oraz
IIC Chapter 
Poland 
 
Partnerzy merytoryczni 

 

logo_Linia_Etyki
Logo Szkoła Biznesu PW

 Sponsorzy Kongresu

 

Partnerzy technologiczni 
Partnerzy medialni 

 

 

 

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

25 KOMENTARZE

 1. W woli ścisłości: Koszt uczestnictwa w jednym dniu Kongresu (czy to pierwszy dzień czy warsztaty) wynosi 780 zł, natomiast decydując się na udział w obu dniach, za drugi dzień płacą Państwo jedynie 480 zł – ca daje łączną kwotę 1200 zł za udział w dwudniowym Kongresie.
  Fundacja FEJS

 2. Koszt udziału za jeden dzień 780 zł. Za drugi dopłaca się 480 zł (co łącznie daje 1260 zł). A cytuję „co daje łączną kwotę 1200”.
  Coś tu nie gra. Czy w takim wypadku za udział w całym kongresie mamy zapłacić 1260 zł czy 1200 zł ?
  Czy ideą jest aby jakaś forma zgłoszenia udziału była korzystniejsza? Nie zgłaszać się na całość?

  • Oczywiście, że cena udziału w całym Kongresie jest tylko 1200 zł co jest o 360zł taniej aniżeli płacenie 2 x po 780 zł (cena udziału tylko w jednym dniu).

   Rozumiemy, że niektórych uczestników może interesować tylko pierwszy dzień (prezentacje wybitnych profesjonalnych praktyk z sektora prywatnego jak i z administracji publicznej) a innych może tylko warsztat – a jest wybór aż trzech warsztatów: I Audyt Wewnętrzny i Kontrola Wewnętrzna; II Zarządzanie Ryzykiem; III Nadużycia (zapobieganie i wykrywanie).

   Od uczestników zależy wiele czasu chcą spędzić na Kongresie: jeden czy dwa dni, a kredyty CPE są przyznane dla obu dni (po 9 za każdy dzień).

 3. Jest to pomyłka – ma być 1200 zł (netto) za oba dni.
  W przypadku wykupienia jednego dnia – 780 zł netto (a więc kupując udział w 2 dniach dopłacamy 420 zł).

 4. UWAGA: cena udziału I Kongresie GRC (2015) w Polsce (Audyt Wewnętrzny, Kontrola Wewnętrzna, Zarządzanie Ryzykiem, Zgodność, Nadużycia) jest o wiele tańsza aniżeli dla innych podobnych zajęć, mimo, że koszty organizowania takiego Kongresu w Warszawie są na pewno o wiele wyższe aniżeli w innych częściach Polski.
  Oprócz tego, udział w I Kongresie GRC (2015) przynosi uczestnikom aż 18 kredytów (punktów) CPE międzynarodowej organizacji NASBA, której członkami są takie organizacje jak The IIC, IIA, ACFE, ISACA, itd. i wszystkie te organizacje uznają kredyty CPE NASBA.

 5. Mamy problem. Wynajęliśmy salę na 80 osób, co na pierwszy z cyklu tego całkiem nowego Kongresu wydawało się realne, ale jeśli zgłoszenia będą dalej tak wpływać, to będziemy musieli szybko zarezerwować większą salę. Na szczęście w takim dużym hotelu jest to jeszcze możliwe.

 6. Punkty CPE NASBA

  Zwrócono nam uwagę, że w chwili obecne ilość przewidzianych kredytów (punktów) CPE nie pasuje do jeszcze niesfinalizowanego programu I Kongresu GRC.

  Oczywiście, sprawdzimy czy to jest literówka, czy nie wszystkie zajęcia są jeszcze opisane, np. tzw. „General session'” i to uaktualnimy.

  Chyba nawet z 90% Uczestników I Kongresu GRC nie zgłaszają się do udziału z powodu CPE-ów, tylko dla wartości merytorycznej tego Kongresu i możliwości networkingu z profesjonalistami związanych z tematami omawianymi na tym pilotowym Kongresie.

  Natomiast, tym uczestnikom, którym potrzeba CPE-ów, zaproponujemy udział w innych zajęciach prowadzonych przez naszą grupę partnerską – na specjalnych warunkach, na przykład na koniec października/początku listopada odbędzie się specjalne Konferencja z okazji publikacji polskiego tłumaczenia COSO 2013.

  Przecież sprawa jest mało istotna, gdyż żadne CPE jeszcze nie były nikomu wydane, Kongres dopiero się odbędzie 16-17 września. O tym, że to nijaki Leszek A. doniósł do organizacji NASBA w tej sprawie, zamiast zwrócenie się do organizatorów z taką uwagą, opiszemy w późniejszym czasie. Typowo sukces tego Kongresu już komuś się nie podoba, już boli, i złośliwie chce/chcą nam organizatorom dokuczyć. Nic z tego!

  • Ten złośliwy donos Leszka A i osób z którymi on jest powiązany, teraz jak bumerang wrócił i uderzy właśnie w nich. Niestety, skutkiem tego donosu jest teraz to, że NASBA zacznie kontrolować punkty CPE a szczególnie te „przyznane” via lokalne oddziały dla imprez czysto komercyjnych, które nie są zgodne z ideą i zasadami programu Ustawicznego Profesjonalnego Dokształcenia (CPE) i które tylko służą temu, aby zwiększyć uczestnictwo i przez to zyski firmy organizującej takie imprezy, szkolenia, wycieczki szkoleniowe, itd.

 7. Uwaga: pozostaje 18 punktów za cały I Kongres GRC, chyli za uczestnictw w obu dniach Kongresu.

  Oczywiście, kredyty CPE NASBA będą przyznawane tylko za te zajęcia w które osoba brała fizycznie udział.

 8. 1st GRC Congress (2015) Award of NASSBA CPE – 18 credits

  As the Honorary Patron and one of the sponsors of the Congress, CPE
  credits will be issued under the National Registry of CPE Sponsors
  for the Institute for Internal Controls (see below). Subject matter
  allocated for CPE will be based on the sessions and workshops
  attended and in accordance with the fields of study authorized by
  the National Registry and the NASBA. All Certificates of Completed
  will be mailed or emailed to attendees based on verification of
  attendance as documented via the sign-in sheets.

  The Institute for Internal Controls is registered with the National
  Association of State Boards of Accountancy (NASBA) as a sponsor of
  continuing professional education on the National Registry of CPE
  sponsors. (NASBA Sponsor #108947). State boards of accountancy have
  final authority of individual courses for CPE credit. Complaints
  regarding registered sponsors may be addressed to the National
  Registry of CPE Sponsors, 150 Fourth Avenue North, Suite 700,
  Nashville, TN 37219-2417.

  Institute for Internal Controls, Inc.,109 Mullen Drive,
  Sicklerville, NJ 08081 USA, Phone: 856.982.2410 website: http://www.theiic.org

  [img]http://fejs.org.pl/konferencjaGRC/wp-content/uploads/2014/05/nasba.jpg[/img]

  http://fejs.org.pl/konferencjaGRC/

 9. 1st GRC Congress (2015) Award of NASSBA CPE – 18 credits[/b]

  As the Honorary Patron and one of the sponsors of the Congress, CPE
  credits will be issued under the National Registry of CPE Sponsors
  for the Institute for Internal Controls (see below). Subject matter
  allocated for CPE will be based on the sessions and workshops
  attended and in accordance with the fields of study authorized by
  the National Registry and the NASBA. All Certificates of Completed
  will be mailed or emailed to attendees based on verification of
  attendance as documented via the sign-in sheets.

  The Institute for Internal Controls is registered with the National
  Association of State Boards of Accountancy (NASBA) as a sponsor of
  continuing professional education on the National Registry of CPE
  sponsors. (NASBA Sponsor #108947). State boards of accountancy have
  final authority of individual courses for CPE credit. Complaints
  regarding registered sponsors may be addressed to the National
  Registry of CPE Sponsors, 150 Fourth Avenue North, Suite 700,
  Nashville, TN 37219-2417.

  Institute for Internal Controls, Inc.,109 Mullen Drive,
  Sicklerville, NJ 08081 USA, Phone: 856.982.2410 website:
  http://www.theiic.org

  [img]http://fejs.org.pl/konferencjaGRC/wp-content/uploads/2014/05/nasba.jpg[/img]

  http://fejs.org.pl/konferencjaGRC/

 10. Uwaga, w artykule zostały dokonane korekty na wniosek FEJS.

  Poprawiono dotychczasowy tekst:

  „Punkty CPE Przyznanie kredytów CPE warunkuje udział w 1 lub 2 dniach Kongresu. Zatem można otrzymać 9 lub 18 kredytów CPE”

  na następujący:

  „Punkty CPE Przyznanie 18 kredytów CPE warunkuje udział w obu dniach Kongresu. Natomiast osoby, które wezmą udział tylko w niektórych częściach Kongresu otrzymają kredyty CPE tylko za te zajęcia, w których fizycznie brali udział.

 11. Uwaga. Pierwszy dzień I Kongresu GRC nie odbędzie się w Sali Kossak, gdyż z powodu zgłoszenia się więcej uczestników aniżeli pierwotnie przewidywaliśmy musieliśmy zarezerwować większą salę.

  Informacja o tym, w jakich salach będą odbywać się pierwszy dzień Kongresu jak i trzy warsztaty będą wyraźnie zaznaczone w lobby hotelu.

 12. POCZTA POLSKA a I Kongres GCR, certyfikat ISO 31000 i BSI Group Polska

  Wydarzeniem I Kongresu GRC (2015) było wręczenie przedstawicielom Poczty Polskiej SA, pierwszego w Polsce certyfikatu ISO 31000, potwierdzającego funkcjonowanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ryzykiem przez niezależną międzynarodową jednostkę certyfikacyjną BSI. Certyfikat wręczyła Pani Joanna Bańkowska, Managing Director BSI Group Polska Sp. z o.o. Moment wręczenia certyfikatu poprzedził bardzo ciekawy wykład Pana Andrzeja Wiktorowicza (Poczta Polska SA) w zakresie funkcjonowania GRC w organizacji zatrudniającej 85 tysięcy pracowników.

  Przygotowanie i wdrożenie systemu z zarządzania ryzykiem wg ISO 31000 w Poczcie Polskiej SA. realizowała firma PBSG.

  Cieszymy się, że wybrano właśnie nasz I Kongres GRC na tą uroczystość. Jest to pierwszy taki znak krajowej rangi organizatorów organizujących Kongres GRC w Polsce: Fundacji FEJS i IIC Poland Chapter (IIC Polska), jak i uznania dla samego Kongresu, który wejdzie teraz w kalendarz corocznego wydarzenia dla profesjonalistów.

 13. UWAGA: CBA informował o I Kongresie GRC

  I Kongres GRC (Governance, Risk, Compliance) – Warszawa 16-17.09.2015
  W dniach 16-17 września 2015 r. w Warszawie odbędzie się I Kongres GRC (Governance, Risk, Compliance) – Audyt Wewnętrzny, Kontrola Wewnętrzna, Zarządzanie Ryzykiem, Zgodność, Nadużycia.
  Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Edmunda J. Saundersa oraz IIC Chapter Poland.

  http://antykorupcja.gov.pl/

  • Oczywiście, CBA opisuje wielu takich zajęć, konferencji itp. ale co wyróżnia I Kongres GRC jest to, że to było przecież dopiero pierwsze takie zajecie zorganizowane przez Fundacji Fejs i IIC Poland Chapter (IIC Polska), projekt pilotowy.

 14. Tego roczny, II Kongres GRC, KW, AW i AntyFraud, odbędzie się ponownie we wrześniu, w Warszawie.
  Szczegóły podamy w krótce.

 15. II Kongres GR: odbędzie się w dniach 15-16 września, 2016. Finalizujemy negocjacje z hotelami takimi jak Radisson Blu (gdzie odbył się zeszłoroczny Kongres) oraz Westin i Marriott. Program jest gotowy, dopinamy sprawy dotyczące patronów i partnerów. Będą znane punkty CPE.

 16. Mogę potwierdzić, że II Kongres GRC odbędzie się w Hotelu Radisson Blu, podobnie jak w zeszłym roku.

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze