czwartek, 23 maja, 2024

Kolejny projekt autopoprawki

Projekt autopoprawki do pobrania >>tutaj<<


Projekt pochodzi ze strony Ministerstwa Finansów

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

28 KOMENTARZE

 1. Wychodzi na to że obecnym audytorom z wielką łaską gdzieśtam miedzy wierszami zezwalają łaskawie na bycie audytorami wewnętrznymi… Kto tam pracuje??

 2. Zauważcie, iż zapis pozwalający na bycie audytorem z egzaminem przed panstwową komisją został wrzucony do jakies ustawy o służbie cywilnej a nie do ustawy o finasach publicznych. Coś się znowu dzieje, chyba waracmy do punktu wyjścia…. Coś tam lobby ostro naciska. Trzeba działać, tylko szybko…..

  • Przeczytaj jeszcze raz to jest p4 do zmiany ustawy o Finansach a nie kolejna przystawka do Ustawy o Słuzbie. Spokojnie Jeszcze tak żle nie jest ale jest i tak bardzo niedobrze

 3. no właśnie, czy umieszczenie zapisu o ewentualnym pełenieniu przez dotychczasowych AW funkcji, skoro został wrzucony do służby cywilnej, dotyczyć bedzie jedynie tych instytucji, w któcyh oboiwązują przepisy dotyczące s.c. (zresztą w głębokiej likwidacji)? co z resztą jednostek, których pracownicy nie należą do s.c.?
  Czy to oznacza, ze audytor musi nagle spełnić wszystkie przesłanki i w ciagu miesiąca zdać egazamin na kontrolera skarbówki (dam radę tylko niech mnie dopuszczą:)?

 4. Po szybkiej lekturze – czeka nas kolejny projekt autopoprawki :)) znowu trzeba usuwać błędy legislacyjne. Paradoksalnie, przed zmianami od 1.01.2007 może nas uratować brakoróbstwo MF (nie zdążą przygotować poprawki przed uchwaleniem zmian UFP).

 5. Na wesoło: Był przed wojną nakręcowny film „Pani Minister Tańczy” teraz mamy nową wersję tylko teraz to mamy kontredans z udziałem lobby kontrlerskiej „czwórki”. Tylko tam mieli czas i środki na miedzynarodowe certyfikowanie. Dawno liczą jaką wartość ma rynek JSFP. Chyba warto tym zaintersować CBA. Ciekawe że takich uprawnień nie wymaga się w krajach gdzie audyt już okrzepł. Certyfikaty te zresztą raczej oparte są na specyfice jednostek rynkowych a nie JSFP. C Czy ta sytauacja imputowania, że kontrola sprawozdań to audyt nie kojarzy się wam z obietnicą Pani Minister złozoną pracownikom pionu skarbowego że nie stracą pracy gdy oni walczyli o podwyżki? Wtedy padła deklaracja : nie będzie podwyzek ale też nie bedzie zwolnień w aparacie skarbowym. Czy ktos ma dostęp do tematyki egzaminów kontrolera skarbowego? Watpię bowiem by tam było cos o analizach ryzyka doradztwie itp.

  • Egzamin nie był zbyt łatwy, co niejednokrotnie potwierdzali ludzie którzy do niego podchodzili – ludzie z praktyką, a konkretnie inspektorzy skarbowi i NIKowcy. Cóż, w tej sytuacji myślę na kiedy kupić bilet do „Londka”.

   Pozdrawiam!

 6. Mam wrażenie, że istnieją dwa ośrodki rządowe: jeden tworzy z podziwu godnym zapałem kolejne wersje autoporawek, drugi organizuje szkolenie dla audytorów legitymujących się zaświadczeniem o zdanym egzaminie na AW. Może byłoby to normalne, gdyby nie zapis w ostatniej wersji kolejnego knota (czytaj: autopoprawki), z którego wynika wyeliminowanie tychże AW z grona audytorów wewnętrznych! O co tutaj chodzi? Czy nikt w MF nie koordynuje tych działań?

  • Weźmy to na spokojnie, przecież prawo nie może działać wstecz i nie mogą nas pozbawić naszych uprawnień. W razie czego zaskarżymy kogo trzeba. Takiej prymitywnej grupy tworzącej zmiany do ustawy to ja jeszcze nie widziałem.

   Polska to nie jest prywatne państwo, pamiętajcie o tym manipulujący w ustawach.

   Pozdrawiam wszystkich.

 7. Sprowadzili nas do parteru. Łaskawie możemy być jeszcze audytorami, ale jak długo?Wiosną może rozszerzą wachlarz wymagań do pkt.1-6, albo i dalej. Zastanawiam się skąd się bierze ta straszna niechęć do naszej grupy zawodowej?  A może po prostu dla dwóch  wybitnych kobiet nie ma miejsca w finansach publicznych?

 8. Ja już nic z tego nie rozumiem, czytając najnowszą autopoprawkę to osoby, które zdały egzamin w MF, ale nie posiadają wymienionych kwalifikacji nie mogą być audytorami. Trzeba przyznać, że nasze prawo zmienia się jak w kalejdoskopie. To wszystko zaczyna być chore

 9. Nie zauważyłam dalszego ciągu, ale i tak uważam, że to wszystko chore. Ile nas jeszcze czeka autopoprawek. Zawsze wydawało mi się, że prawo powinno być stabilne, pozdrawiam i życzę wszystkim spokoju

 10. To co w chwili obecnej dzieje się w Ministerstwie Finansów, a co zostało w pełni potwierdzone wczorajszym projektem Autopoprawki z dnia 29.11.2006. nie można określić inaczej, jak mianem SKANDALU, Jak można w taki sposób negować profesjonalizm osób, które przeprowadzały krajową certyfikację w zakresie audytu wewnętrznego (pracowników naukowych lub naukowo-dydaktycznych w dziedzinach objętych zakresem tematycznym egzaminu, w tym wysokich urzędników MF) prowadzoną przez same MF, poprzez deprecjacje uprawnień, które były przyznawane przez kolejne trzy lata? Ponieważ nie jestem pracownikiem S.C., to wychodzi na to, że w swojej szufladzie mam obecnie dokument wydany przez MF, zaświadczenie o złożeniu z wynikiem pozytywnym egzaminu na audytora  wewnętrznego, opatrzone pieczęcią MF, które mogę wyrzucić do kosza, gdyż od przyszłego roku nie będzie ono już nic warte.

  • to jest wynik wojny między kimś a kimś to znaczy że emertowany pracownik NIK lub US albo podkupiony będzie audytorem będzie robił auudyt w zakresie w którym robił 30 lat nie wychyli się bo mósiał by się uczyć od nowa Pani ZG obiecała zminiejszenie US to szykuje im pracę ale czumu naszym kosztem  

 11. Poczekajcie, bez paniki. Jak na razie zgodnie z nowym brzmieniem art.18a audytorem moze być każdy, kto ma zdany dotychczasowy egzamin. Te osoby nie muszą się obawiać utraty pracy. Jednak w dalszym ciągu nie wiem, co z audytorami zatrudnionymi w takich instytucjach jak urzędy celne, skarbowe, szkoły wyższe itp. Wydaje mi się, że odstąpiono od likwidacji audytu w tych jednostkach. Czy dobrze rozumuję ?

  • Jeżeli wyrzucą nas do ustawy o służbie cywilnej to będzie straszna porażka, po co tyle nauki, marnotrastwa pieniędzy naszych, publicznych oraz unijnych. Ktoś chyba powinien zweryfikować  kompetencje pracowników MF oraz pani Minister oraz dokonać audytu srodków publicznych i unijnych na szkolenie audytorów, marnotrwaienie gotówki w naszym bogatym kraju mlekiem i miodem płynącym!!!!

  • a co ma pisac pisze o swioich kto robił badaniw odniośnie 5%

   kto sprawdzał skuteczność audytu zawsze można cos palnoc niekoniecznie na temat

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze