czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona główna Artykuły OVS - sposób na oszczędności!!

OVS – sposób na oszczędności!!

OVS czyli  Open Value Subscription to inaczej program licencjonowania przeznaczony dla firm, które chcą maksymalnie zoptymalizować koszty korzystania z legalnego oprogramowania firmy Microsoft. Cechą charakterystyczną tego programu jest fakt, iż firma płaci nie za posiadanie oprogramowania, tylko za jego wykorzystanie. Wynikiem tego są właśnie niższe koszty posiadania legalnych aplikacji, gdyż licencjobiorca nie uiszcza  jednorazowej opłaty za zakup licencji na określoną liczbę stanowisk, a tylko coroczne opłaty za używanie programów. Najważniejszą jednak sprawą przy planowaniu budżetu na infrastrukturę teleinformatyczną jest przewidywalność cen. Zapewnia to właśnie program licencyjny OVS. Dzieje się to za sprawą gwarancji producenta na niezmienność cen oprogramowania w okresie trwania licencji, który wynosi 3 lata. Co więcej, po upływie trzech lat licencjobiorca może nabyć oprogramowanie na własność po cenie ustalonej w chwili zawierania umowy. Korzyści finansowe to jednak nie jedyne zalety OVS:  • Firma płaci tylko za faktycznie wykorzystywane oprogramowanie, na określoną w dzień rocznicy podpisania umowy, liczbę stanowisk. W szczególności oznacza to, iż w momencie rozbudowy infrastruktury informatycznej w trakcie obowiązywania licencji, na przykład z powodu podjęcia jakiegoś nowego przedsięwzięcia, firma może na każdym nowym komputerze zupełnie bezpłatnie zainstalować legalne oprogramowanie (z grupy produktów podstawowych). Co więcej, w przypadku, gdy przed rocznicą podpisania umowy pozbędzie się komputerów, bo na przykład zakończyła realizację projektu, bez żadnych konsekwencji może zgłosić aktualną liczbę wykorzystywanych aplikacji i tylko za nią uiścić opłatę.
  • W czasie trwania umowy OVS firma ma prawo do używania każdej nowej wersji subskrybowanego oprogramowania, na z góry ustalonych warunkach płatności. Dzięki temu można, w ramach ustalonych kosztów, korzystać ciągle z najnowszych wersji aplikacji.
  • Łatwiejsze zarządzanie licencjami, gdyż mamy jedną umowę zamiast składu pudełek i książeczek, oraz łatwiejsze zarządzanie samymi stacjami roboczymi ze względu na ujednolicone środowisko pracy.
  • Pracownicy firmy posiadającej licencję OVS są uprawnieni do zakupu produktów firmy Microsoft nawet z 30% upustem i możliwością wykorzystania go zarówno do celów domowych, jak i zawodowych.

Jak widać jest to więc rozwiązanie, którym powinny w szczególności zainteresować się małe i średnie przedsiębiorstwa, gdyż posiadanie nowoczesnych technologii informatycznych przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych, często stanowi istotny element przewagi konkurencyjnej.

[źródło: microsoft.com ]

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze