niedziela, 21 kwietnia, 2024

Podsumowanie I Kongresu GRC

W dniach 16-17 września w Radisson Blu Centrum Hotel w Warszawie, odbył się, zorganizowany przez Fundację Edmunda J. Saundersa oraz IIC Poland Chapter, I Kongres GRC (2015). Wydarzenie w trakcie dwóch dni zgromadziło ponad 150 uczestników z sektora publicznego i biznesowego. Przebieg Kongresu pozwolił na szczegółowe odniesienie się do aktualnych trendów w zakresie GRC (Governance – Risk – Compliance). Organizatorzy osiągnęli postawiony cel, czyli zintegrowanie środowiska osób odpowiedzialnych za obszary zgodności i ryzyka w organizacjach.

Wszystkie wykłady oparte zostały na praktycznych przykładach wdrożeń rozwiązań w zakresie GRC. Układ wykładów i wystąpień przybliżył uczestnikom zarówno tematykę GRC, jak i omówił praktyczne aspekty zastosowania konkretnych rozwiązań organizacyjnych i technicznych.

Wydarzeniem I Kongresu GRC 2015 było wręczenie przedstawicielom Poczty Polskiej SA, pierwszego w Polsce certyfikatu ISO 31000, potwierdzającego funkcjonowanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ryzykiem przez niezależną międzynarodową jednostkę certyfikacyjną BSI. Wręczenie certyfikatu poprzedził bardzo ciekawy wykład Pana Andrzeja Wiktorowicza (Poczta Polska SA) w zakresie funkcjonowania GRC w organizacji zatrudniającej 85 tysięcy pracowników. Przygotowanie i wdrożenie systemu z zarządzania ryzykiem wg ISO 31000 w Poczcie Polskiej SA realizowała PBSG.

Moderatorami pierwszego dnia Kongresu zostali Andrzej S. Nartowski oraz Dorota Łobos, na co dzień związana z PBSG; głównym Partnerem Merytorycznym.

Wśród wykładów pierwszego dnia znalazły się ciekawe prezentacje ekspertów i praktyków w zakresie zarządzania ryzykiem i zgodnością.

Drugiego dnia odbyła się seria trzech warsztatów z zakresu Zarządzanie ryzykiem, Audytu i kontroli wewnętrznej oraz Nadużyć.

Galeria:

(zdjęcia otrzymane z FEJS)

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

6 KOMENTARZE

  1. PBSG Sp. z o.o. Wydarzenie w trakcie dwóch dni zgromadziło ponad 150 uczestników z sektora publicznego i biznesowego. Przebieg kongresu pozwolił na szczegółowe odniesienie się do aktualnych trendów w zakresie GRC (Governance – Risk – Compliance). Organizatorzy osią….more

    Dziękujemy za udział w I Kongresie GRC 2015.
    pbsg.pl
    Kongres odbył się 16-17 września 2015 w Warszawie w Hotelu Radisson Blu. Kongres organizowany był przez Fundację Edmunda J. Saundersa IIC Poland Chapter oraz PBSG głównego partnera merytorycznego i pomysłodawcę Kongresu.

    https://www.linkedin.com/company/pbsg-sp.-z-o.o.

  2. Tegoroczny II Kongres GRC odbędzie się ponownie Hotelu Radisson Blu w Warszawie w dniach 14-15 września 2016. Zapraszamy serdecznie do udziału.

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze