niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona główna Artykuły Artykuły prasowe o fin. publ. Student pisze, uczelnia zabiera (prawo autorskie)

Student pisze, uczelnia zabiera (prawo autorskie)

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi wymaga od studentów, aby oddali jej za darmo i bezterminowo prawa do publikacji oraz rozpowszechniania ich prac dyplomowych. Prawa autorskie studentów do napisanych przez nich prac chcą też ograniczyć posłowie pracujący nad ustawą o szkolnictwie wyższym.(…)

Dalsza część artykułu w >>www.gazetaprawna.pl<<

Poprzedni artykułFundusz socjalny
Następny artykułJak uniknąć konfliktu interesów
PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

4 KOMENTARZE

 1. To wszystko nic. Ks Rektor Andrzej Kryński przepisuje sobie autorstwo przeszło stu książek – w rzeczywistości są to przede wszystkim dzieła napisane przez pracowników i studentów Akademii Polonijnej!

  Patrz: „http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=reportaz&name=40

 2. „Babajago” – jesteś odważna, ale mogę potwierdzić, że artykuł prasowy mówi o jego 100 „publikacjach” a nie koniecznie książek. Na szczęście, nie ma obawy, aby Cię wezwał, gdyż ma on za dużo do ukrycia. 

  Mogę też potwierdzić, że korzystanie na przykład z prac podyplomowych jest raczej powszechne, ale podaje się nazwisko rzeczywistego autora. Tym się różni to, co robią uczciwie inne osoby wykorzystujące część pracy od takich jak ten xx, co do swego własnego dorobku  przypisuje sobie cudzą pracę. Niech mi zrobi proces, ale coś takiego fałszywego należy zwalczać!   

 3. Małe post scriptum: Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi należy do Instytutu Postępowania Twórczego, który już posiada kilka innych wyższych szkół w Polsce, w tym dopiero co kupioną uczelnię w Warszawie: Wyższa Szkoła OLYMPUS. Nie jest to więc jakaś małoznacząca uczelnia.

  Ciekawe, że redaktor nie poprosił uczelnię o uzasadnienie swego stanowiska.

  • Najgorsze jest to,ze nie jest to odosobniony przypadek..promotorzy jezeli nie publikuja calej pracy to wycinaja jakies fragmenty z prac magisterskich i publikuja w gazetach lub opracowaniach specjalistycznych.Ciekawy jestem kiedy ktos sie za to wezmie i zrobi z tym porzadek..

   Marcin

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze