W lipcu mija dziesięć miesięcy od wyroku Trybunału Konstytucyjnego (w sprawie odsetek od sum depozytowych), czy Twoja jednostka zastosowała się do tego wyroku i zmieniła sposób rozliczania sum depozytowych?
Jeżeli:
· chcesz wiedzieć jakie akty prawne regulują sposób postępowania z sumami depozytowymi i sumami na zlecenie,
· chcesz dowiedzieć się jak powinna wyglądać prawidłowa procedura rozliczania sum depozytowych,
· chcesz wiedzieć komu należą się odsetki od sum depozytowych (dłużnikowi czy wierzycielowi), kiedy je naliczać i jak rozliczać,
· nie jesteś pewien komu wypłacać odsetki od sum depozytowych wpłacanych przez komornika (komornikowi czy dłużnikowi) i kto powinien rozliczyć się z podatku od odsetek,
· nie wiesz kto i jakie deklaracje podatkowe powinien wystawiać po wypłaceniu odsetek i czy pobierać zaliczkę na podatek czy nie,
· nie jesteś pewien jaki jest status komornika w rozliczaniu sum depozytowych wpłacanych przez niego,
· wydaje ci się, że mikrolokaty są wystarczającym rozwiązaniem do prawidłowego rozliczania sum depozytowych,
· nie wiesz czy oprocentowanie sum depozytowych powinno być jednakowe zarówno dla spraw z krótkim jak i długim przewidywanym terminem rozstrzygnięcia sprawy.
· chciałbyś wiedzieć jak rejestrować rozliczanie sum depozytowych w księgach rachunkowych,
to powinieneś wziąć udział w naszym szkoleniu!
Celem szkolenia jest kompleksowe przedstawienie różnych aspektów rozliczania sum depozytowych (prawnych, rachunkowych, podatkowych i organizacyjnych), zaproponowanie wzorców dokumentacji w tym również gotowych procedur. Szkolenie będą prowadzić specjaliści Polskiego Instytutu Audytu i Rachunkowości (oraz współpracujący inspektor Izby Skarbowej).
Szkolenie przeznaczone jest dla kierownictwa sądów i prokuratur (dyrektorów, kierowników finansowych, głównych księgowych) oraz osób zajmujących się rozliczaniem sum depozytowych, a także dla audytorów wewnętrznych oraz komorników i ich pracowników.
Tym szkoleniem chcemy przybliżyć Państwu temat sum depozytowych, odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania i rozwiać wątpliwości związane z obsługą sum depozytowych i sum na zlecenie oraz przedstawić propozycje gotowych rozwiązań.
W trakcie szkolenia zostaną przeprowadzone warsztaty uwidaczniające praktyczne problemy i często popełniane błędy związane rozliczaniem sum depozytowych
Szkolenia odbędą się w dniach od 9 do 13 lipca oraz od 16 do 20 lipca 2007 r. w dwudziestu miastach Polski – pokrywających się z lokalizacjami apelacji. Szczegółowy harmonogram szkoleń wraz z wykazem miast, w których będą prowadzone szkolenia przekazujemy w załączeniu.
Koszt udziału jednej osoby w szkoleniu wynosi 320 zł. Cena obejmuje komplet materiałów szkoleniowych, wyżywienie, serwis kawowy oraz certyfikat udziału w szkoleniu (z egzaminem końcowym). Dla zgłoszeń dla dwóch (i więcej) osób z jednej Jednostki oferujemy 10% rabat, tj. 290 zł za każdą osobę.
Pliki do pobrania:
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa na załączonym formularzu, poprzez przesłanie go faksem na numer 0-33 487-68-28 do dnia 6 lipca 2007 r. Opłatę za szkolenie należy uiścić do dnia 7 lipca 2007 poprzez wpłatę na konto: BPH 65 1060 0076 0000 3260 0072 1108.