poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona główna Artykuły Artykuły prasowe o fin. publ. Zadania dla audytorów zostaną ujednolicone

Zadania dla audytorów zostaną ujednolicone

ZMIANA PRAWA Audytorzy wewnętrzni otrzymają szczegółowe wytyczne i wskazówki do realizacji zlecanych im zadań – zapowiada resort finansów.


Do grona osób mogących zajmować stanowisko audytora wewnętrznego zgodnie z ustawą o finansach publicznych zostaną włączeni posiadacze uprawnień audytora wewnętrznego wydawanych przez Ministerstwo Finansów – wynika z projektu przedstawionego przez resort. Takie rozwiązanie ma zapobiec nieporozumieniom powstałym w związku z nowelizacją ustawy, która weszła w życie w grudniu 2006 r.


Departament Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego w Ministerstwie Finansów nie przewiduje w najbliższym czasie znaczących zmian w zakresie audytu wewnętrznego, jakie m.in. wprowadziła ostatnia nowelizacja.


Ocena audytu


Przypomnijmy, że dokonując ostatniej nowelizacji zrezygnowano z przeprowadzania ocen w odniesieniu do ogólnego funkcjonowania audytu wewnętrznego i kontroli finansowej w jednostkach sektora finansów publicznych. Jak twierdzi Sławomir Kacprzak, dyrektor departamentu, obecnie uprawnienia ministra finansów w zakresie weryfikacji i oceny dotyczą wyłącznie prawidłowości wykonywania audytu wewnętrznego. Inny będzie więc profil przeprowadzanych ocen.


Możliwość przeprowadzania weryfikacji i oceny prawidłowości wykonywania audytu wewnętrznego na miejscu w poszczególnych jednostkach będzie wynikała wprost z ustawy o finansach publicznych – zaproponował resort finansów w opublikowanym projekcie ustawy. (…)


Dalsza część artykułu w >>Gazeta Prawna<<

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze