wtorek, 19 października, 2021

Odpowiedz na: szkolenia dla bezrobotnych(efektywność, sposób doboru)

Home Forum Sektory Samorządy szkolenia dla bezrobotnych(efektywność, sposób doboru) Odpowiedz na: szkolenia dla bezrobotnych(efektywność, sposób doboru)

#20874
dorotab
Uczestnik

Cześć.
Robiłam taki temat w ubiegłym roku.
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia prze publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy /Dz.U. z 2007 Nr 47, poz. 315/ – czy UP występował o informacje odnośnie zapotrzebowania na określone zawody i preferencji bezrobotnych, czy brał pod uwagę raporty w sprawie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych, plany szkolen sporządzane przez UP, sprawozdania z wykonania zadań przez UP składane na radę gminy lub powiatu /u nas maja taki obowiązek/, jak problem bezrobocia ujety jest w programach walki z bezrobociem /moze byc on częścią strategii rozwiazywania problemów społecznych/, sprawozdania UP z zakresu aktywnych programów rynku pracy – MPiPS – 01 – pomoga Ci ocenić globalną efektywnośc szkoleń.
Poza tym sprawozdanie NIK „Wykonywanie zadań w zakresie szkolenia bezrobotnych przez wybrane powiatowe urzędy Pracy” Nr ew. I/2008PO7142/LKR.
Zobacz jak w planie szkoleń dla bezrobotnych powtarzaja sie szkolenia. U mnie byly szkolenia, które ujmowane były w planie co roku pomimo, że ich efektywnośc wynosiła O%.
To tyle tak na szybko. Trochę chaotycznie.