niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona główna Kursy i szkolenia VI CEE Fraud & Risk Conference – 24 listopada w Warszawie (AGENDA)

VI CEE Fraud & Risk Conference – 24 listopada w Warszawie (AGENDA)

IBBC – VI CCC Fraud & Risk Conference
IBBC – VI CCC Fraud & Risk Conference

Już po raz szósty odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona nadużyciom i zarządzaniu ryzykiem w biznesie, pod hasłem Preventing – Managing – Resilience, organizowana przez IBBC Group.

 

Konferencja jest okazją do spotkania ludzi bezpośrednio zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa oraz walkę z nadużyciami gospodarczymi, czy finansowymi.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.:
• Valdis Pumpurs, były doradca ministra spraw wewnętrznych Łotwy, współtwórca państwowych organów antykorupcyjnych,
• Onno van Boven, ekspert w zarządzaniu konfliktem i specjalista od oceny ryzyka gospodarczego w krajach Bliskiego Wschodu oraz Afryki,
• Przemysław Antas, znawca problematyki sporów podatkowych, odpowiedzialności karnej skarbowej kadry zarządzającej, zjawiska obchodzenia prawa podatkowego oraz przestępczości podatkowej,
• Ingmar Weitemeier, wieloletni szef Biura Kryminalnego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie, uznany pedagog w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego i wewnętrznego, a także inni uznani specjaliści w kwestii zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem, prawa podatkowego, prawa międzynarodowego czy zwalczania przestępczości ubezpieczeniowej.

Weź udział w konferencji i:

 • Dowiedz się, jak zarządzać ryzykiem i bezpieczeństwem w zglobalizowanym środowisku biznesowym, szczególnie w krajach Europy Środkowo-Wschodniej
  • Poznaj współczesne zagrożenia w biznesie oraz metody ich zwalczania
  • Nawiąż relacje z najlepszymi ekspertami ds. ryzyka i bezpieczeństwa w Europie
  • Podziel się doświadczeniem
  • Pozyskaj cenne kontakty

VI CEE Fraud & Risk Conference odbędzie się już 24 listopada 2016 roku w Event Room w Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181B w Warszawie.

Zgłoś swój udział i dowiedz się więcej o konferencji:

http://www.ibbcgroup.com/pl/konferencja

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

8.00 – 8.45     REJESTRACJA

8.45 – 9.30     POWITANIE

 

Bartosz Pastuszka [Polska] – wiceprezes zarządu IBBC Group. Międzynarodowy specjalista z obszaru wywiadu gospodarczego oraz audytu dochodzeniowego. Licencjonowany detektyw. Konsultant wielu międzynarodowych firm i organizacji w dziedzinie analiz strategicznych oraz business intelligence.

9.30 – 10.15    Wpływ krajobrazu geopolitycznego Afryki i Bliskiego Wschodu na zarządzanie kryzysowe

 

Onno van Boven [Holandia] – dyrektor wykonawczy w Triangular Group Intelligence; w jedynej holenderskiej firmie z branży wywiadu gospodarczego, która wspiera przedsięwzięcia biznesowe na rynkach wschodzących. Onno jest szczególnie zorientowany w aspekcie społecznym oraz kulturalnym Bliskiego Wschodu i Afryki.

10.15 – 11.00  Pranie brudnych pieniędzy z perspektywy krajów bałtyckich

 

Valdis Pumpurs [Łotwa] – założyciel i partner Seccredo SIA na Łotwie. Od 2012 roku pełni też funkcję Senior Consultanta. Przed podjęciem pracy w sektorze prywatnym pełnił wiele funkcji w łotewskich organach ścigania oraz był doradcą ministra spraw wewnętrznych Łotwy.

11.00 – 11.15  PRZERWA KAWOWA

11.15 – 12.00  Zagadnienie korupcji

12.00 – 12.45  Ochrona biznesu przed wyłudzeniami VAT

 

Przemysław D. Antas [Polska] – partner zarządzający w ANTAS Kancelaria Radców Prawnych i Doradców Podatkowych. Radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Brał udział w prowadzeniu pierwszych spraw w Polsce, w których udało się obronić rzetelnego podatnika przed próbą przerzucenia na niego skutków finansowych wyłudzenia VAT.

12.45 – 13.10 Srebny Sponsor – Rozwiązania IT wspomagające zarządzanie ryzykiem kredytowym

 

Sławomir Szopa [Polska] – Prezes Zarządu Big Consulting oraz Prezes Zarządu spółki InformacjaKredytowa.pl dostawcy baz danych informacji wspomagających zarządzanie ryzykiem kredytowym. Wcześniej m.in. w KSV Information Services Sp. z o.o., KRD BIG S.A., Intercredit Warszawa oraz Dun&Bradstreet, w tym także w europejskiej centrali D&B.

13.10 – 14.15 LUNCH

14.15 – 15.00 Jak kompleksowo przeciwdziałamy nadużyciom w PZU, czyli Fraud Management System

 

Krzysztof Dudek [Polska] – Kierownik Zespołu Analiz Zagrożeń Bezpieczeństwa w Biurze Bezpieczeństwa PZU SA/PZU Życie SA oraz Lider Nurtu w Projekcie Fraud Management System. Jest również współodpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań informatycznych mających na celu usprawnienie zwalczania przestępczości ubezpieczeniowej.

15.00 – 15.45  Z praktyki dochodzeń policyjnych do biznesowej działalności doradczej – praktyczne przykłady

 

Ingmar Weitemeier [Niemcy] – zanim Ingmar Weitemeier przejął zarządzanie firmą Rubicon, ukończył szkolenia w różnych jednostkach niemieckiej policji oraz pełnił wiele odpowiedzialnych stanowisk w policji kryminalnej. Za swoje międzynarodowe działania i współpracę z policją w wielu krajach otrzymał tytuł honorowego profesora Uniwersytetu w Pile.

15.45 – 16.00  PRZERWA KAWOWA

16.00 – 16.45  Dowód z podsłuchu w różnych rodzajach postępowań sądowych w Polsce oraz ustawodawstwie wybranych państw UE

 

Przemysław Kral [Polska] – założyciel Kancelarii Adwokackiej. Autor licznych publikacji w fachowej prasie prawniczej i komputerowej oraz książek prawniczych. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach oraz The General Council of the Bar w Londynie – wpisany na listę adwokatów zagranicznych i the Honourable Society of Gray’s Inn.

Volodymyr Bogatyr [Polska] – adwokat, partner zarządzający w Kancelarii Bogatyr&Partners Attorneys at Law z siedzibą w Kijowie. Specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz we wsparciu polskich podmiotów inwestujących na Ukrainie oraz w Rosji. Jest członkiem The Law Society of England and Wales.

16.45 – 17.00  ZAKOŃCZENIE/ PODSUMOWANIE KONFERENCJI

17.00              NETWORKING WRAZ Z DEGUSTACJĄ WIN


POLECAMY!

Zespół PAW

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

9 KOMENTARZE

 1. Ciekawy nick ten’bogbin’. Po angielsku: ‚BOG’ to bagno a pospolicie toaleta (np.: „I’m going to the bog” = Idę do toalety), a ‚BIN’ to kosz/pudło/puszka na śmiecie. Czyli BOGBIN znaczy toaletowe pudło …

   • Jasne jest, że ‚bogbin’ (tłumaczenie: ‚śmietnik toaletowy’) posługuje się kilkoma Nickami na tym portalu i lubi klikać na negatywne oceny cudzych postów. Na pewno ma dużo praktyki w podbijaniu licznika na innej stronie internetowej.

 2. PS. Nie piszę to złośliwie tylko jako ostrzeżenie: nie korzystajcie z Nicków czy innych zwrotów w języku, którego nie znacie i nie rozumiecie co z niego wychodzi …

 3. A przecież ‚bogbin’ jeszcze nie napisał ŻADNEJ merytorycznej wypowiedzi. Posługuje się adresem mailowym na serwerze urzędowym, więc trudno go zidentyfikować. A może tak by się ujawnił jeśli ma coś merytorycznego do powiedzenia.

 4. W imieniu Grupy Współpracujących Organizacji Szkoleniowo-doradczych polecam COSO – Enterprise Risk Management (COSO – Zarządzanie Ryzykiem Korporacyjnym), wydane w j. Polskim. Publikacja ta jest dostępne przez Audyt.net oraz Fundację Edmunda J. Saundersa – FEJS.

 5. Jest oficjalnie “FRAUD WEEK” 13-19 listopada. 2016

  W całym świecie w tym tygodniu obchodzi się “Tydzień zwalczania fraudów” kiedy promuje się świadomość o oszustwach i o metodach ich zwalczania i zapobiegania.

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze