piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Czynności doradcze

Home Forum Sektory Samorządy Czynności doradcze Odpowiedz na: Czynności doradcze

#22647
terka
Uczestnik

Dlaczego sprawozdanie?
Przepis ten brzmi:
§ 32. Sposób wykonania i dokumentowania przebiegu oraz wyniku czynności doradczych powinienbyć odpowiedni do rodzaju i charakteru działań podjętych przez audytora wewnętrznego.

Ja to robię róźnie – jesli robiłam coś w rodzaju szkolenia, to sporządzam notatke i dołaczam do niej listę osób uczestniczących w szkoleniu a takze materiay szkoleniowe (jeżeli były).
Jesli analizowałam jakiś problem i z niedo przekazuję szefowi informację na pismie, to już nic więcej nie robię, bo z jej treści wynika, czego czynnosć dotyczyła – tylko w pierwszych słowach pisma” pisze, że to, co przedstawiam, zostąło zrobione w ramach czynnosci doradczych i dodaję, czy z mojej inicjatywy, czy na wniosek (i czyj).
A także stosuję formę notatki z czynosci doradczych, w której pisze czego to dotyczyło, dlaczego było robione, jakie podjęłam działani i komu je przedstawiłam. Podpisuję sama i – do akt. Załaczam do tej notaki wszystko, co sie z moją pracą wiązało – meile, jeżeli przekazywałam informację meilowo lub uzgodnienia czy wyjaśnienia były drogą meilową (zdarza się), inną korespondecję, wydruki itp.