piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: komisja rewizyjna

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna komisja rewizyjna Odpowiedz na: komisja rewizyjna

#2641
meg
Uczestnik

Ja równiez uważam , ze samemu nie powinno sie udostepniac tylko szef musi podjać decyzję. Zarówno , czy to będzie wniosek o udostepnienie informacji publicznej, czy też inne pismo skierowane do szefa jednostki. Miałam taki przypadek i szef zadecydował , że działalność audytu jest jawna i można udostepniać materiały z audytu typu plany , sprawozdania końcowe z zadan , czy tez roczne z wykonania planu.
W zasadach wdrażania systemu kontroli finansowej i audytu wewnetrznego w polskiej administracji publicznej wydanych przez Ministerstwo Finansów (zresztą lektura obowiązująca do egzaminu na audytora wew.) w pkt 4 Metodyka audytu wewnetrznego str. 17 jest napisane: ” Do czasu przedstawienia sprawozdania z wykonania audytu wewnętrznego kierownikowi jednostki – wszelkie informacje uzyskane i dokumenty opracowane przez audytora wewnetrznego w związku z wykonywaniem przez niego audytu powinny być kwalifikowane do jednej z klauzul tajemnicy służbowej. Oznacza to konieczność wcześniejszego zapewnienia dopuszczenia przynajmniej do klauzuli „zastrzeżone” wszystkich pracowników mogacych mieć kontakt z audytem wewnętrznym- szczególnie pracowników realizujących kontrolę finansową w instytucji oraz oczywiście samych audytorów. Po upływie dwóch miesięcy od przedstawienia sprawozdania, powinny one stawać się ogólnie dostępne.”
Ja osobiście przedstawiłam w porozumieniu z kierownikiem jednostki ten zapis komisji rewizyjnej. Komisja to zaakceptowała i wyniki przedstawiam po upływie tego czasu.

Pozdrawiam