piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: kontrola w szkole

Home Forum Sektory Samorządy kontrola w szkole Odpowiedz na: kontrola w szkole

#5141
powa
Uczestnik

Bardzo Wam dziękuję za pomoc i wskazanie podstawy prawnej. Moje działania są zawsze ostrożne jak Twoje Soni, jednak nie brak mi odwagi, którą reprezentuje Pawel S, bywają sprawy i sytuacje, których rozmowa nie załatwi, Wy jesteście w innej sytuacji jako audytorzy, ja jestem nauczycielem i radną , kontroli dokonuję w ramach Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty. Często spotykam się z nieprawidłowościami i bezradnościa wielu osób, spotykam się z naciskami , gdyż pracuję w tej samej miejscowości w której jestem radną i niektórzy chętnie znależliby na mnie haka, jak do tej pory nic im z tego nie wyszło. Nie moge się pogodzić z faktem, że osoby dysponujące publicznymi finansami, dysponują nimi jak swoimi, nie zwracając uwagi na prawo , ani ludzi. Wasze uwagi utwierdziły mnie w przekonaniu, że dzieje się żle.
Droga Soni Komisja Rewizyjna składa się z radnych, którzy nie mają pojęcia o księgowości, sprawdzają pobieżnie mając zaufanie do Skarbnika i Wójta, w końcu radny to funkcja społeczna. Ja jestem osobą poszukująca i chciałam uczestniczyć w różnego typu szkoleniach, odpowiedziano mi wtedy ” po co Ci szkolenie ja ci powiem co to jest budżet : są to działy i rozdziały, żeby ciemne masy się nie połapały”- tak się też dzieje w samorzadach. Dzięki jeszcze raz.
Pozdrawiam wszystkich.