piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Do niedoszłych audytorów

Home Forum Egzaminy egzaminy Do niedoszłych audytorów Odpowiedz na: Do niedoszłych audytorów

#8089
jacek1410
Uczestnik

Ta nowa autopoprawka nas niedoszłych audytorów, którzy mieli zamiar zdawać w listopadzie pogrążyła do reszty. Przy takich wymaganych kwalifikacjach zawodowych możemy pożegnać się z możliwością zostania audytorem przynajmniej na dwa lata. Praktycznie zamknęli dostęp do zawodu na te dwa lata bo kto z zewnątrz może może przystąpić do egzaminów na kontrolera NIK-u, inspektora kontroli skarbowej czy biegłego rewidenta. CIA to dwa lata chyba, że CGAP można szybciej ale nie jestem pewien. Mam nadzieję, że pod naciskiem MF ustąpi i przeprowadzi ten egzamin ostatni raz.
Jeśli nie to zastanawiam sie (teoretycznie), że mozna wystąpić z pozwem o odszkodowanie w wysokości odpowiadającej kosztom niezbędnym do zdobycia np. CIA. Podstawą może być to, że ja ze swej strony dopełniłem wszystkich obowiazków aby przystąpić do egzaminu a MF bez podstawy prawnej od tej „umowy przyżeczenia publicznego” odstąpiło. W związku z tym pozbawiło mnie mozliwości zdobycia zawody w sposób gwarantowany przez obowiązujące przepisy prawne jednocześnie narażając mnie na koszty o wiele wyższe niż wynikało z rozporządzenia. Oczywiście nad uzasadnieniem należałoby popracować Co o tym myślicie?