piątek, 26 kwietnia, 2024

Analityka użytkowania wieczystego i dzierżaw

Home Forum Sektory Samorządy Analityka użytkowania wieczystego i dzierżaw

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #22552
    lczarny
    Uczestnik

    Witam wszystkich!

    szukam odpowiedzi na pytanie, czy wydział finansowy może zrzucić analitykę użytkowania wieczystego i dzierżaw do wydziału merytorycznego tj. wydział geodezji i gospodarka nieruchomościami.

    Ten to wydział m.in. ma odrębny program (nie wymieniony w polityce rachunkowości) do prowadzenia analityki, wydział księgowy przekazuje do merytorycznego dokumenty źródłowe spod wyciągów bankowych a ten co miesiąc robi im sprawozdania z realizacji dochodów i uzgadniają konta.

    Jak to jest w waszym przypadku?

    Pozdrawiam

    #22553
    123456
    Uczestnik

    wWtam
    A ja myślałem , że tylko u mnie takie anomalia?
    Tyle , że w mojej jst nie przekszują dowodów wpłaty , a tylko robią wydruki ( po ręcznym wprowadzeniu danych) , kto , kiedy i ile wpłacił . Resztą zajmuje się wydz. merytoryczny . Tj windykacją , uzgodnieniami kont , sprawozdawczością . O obowiazkach związanych z naliczaniem wysokości opłat nie wspomnę. Tak więc jest więcej panów/pań skarbników , którzy potrafią skutecznie robotę odsuwać ?? A szef świecie przekonany o słuszności sprawy i rozwiązań organizacyjnych podyktowanych przez skarbnika , tylko przyklaskuje , i wszystko gra . Jeszcze dodatkowo ludzi- pracowników w księgowości …. jak nie powiem gdzie ?

    #22554
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Przyznaję, że przecieram oczy ze zdumienia czytając Wasze wypowiedzi. U nas praca wydziału merytorycznego ogranicza się jedynie do przekazania pisma naliczającego opłatę do wydziału finansowego.

    #22555
    lczarny
    Uczestnik

    No cóż, witamy w szarej rzeczywistości, 😆

    Czyli jak widze nie tylko u mnie jest totalna spychologia, ale jak to ugryźć? (uwzględnając totalny opór finansówki)

    #22557
    k-asiek
    Uczestnik

    u mnie jest podobnie, finasowy zrzuca na merytoryczne np widykację?! Niezrozumiałe, skoro to finansowy ma program wskazujący na powstanie zaległości. Może spróbować posiłkować się regulaminem organizacyjnym, w którym u mnie wyraźnie jest zapisane, że to wydział budżetowy odpowiada i prowadzi gospodarkę finansową a nie merytoryczny? Co sądzicie?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.