piątek, 26 kwietnia, 2024

Audyt Kliniczny

Home Forum Sektory Służba zdrowia Audyt Kliniczny

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #16792
    renik
    Uczestnik

    Czy audytor wewnętrzny może uczestniczyć w audycie klinicznym?

    #16880
    helpyr
    Uczestnik

    Czego ten audyt ma konkretnie dotyczyć?

    #16885
    jolantka
    Uczestnik

    co to jest ten audyt kliniczny?
    audyt przeprowadzany w trakcie badan klinicznych?

    #16886
    maksik
    Uczestnik

    ) audyt kliniczny – systematyczną kontrolę lub przegląd medycznych procedur radiologicznych, mające na celu polepszenie jakości udzielanych pacjentowi świadczeń zdrowotnych poprzez usystematyzowaną analizę, w ramach której praktyka, procedury i wyniki radiologiczne są porównywane z uznanymi standardami oraz, w razie konieczności, modyfikację dotychczasowego postępowania lub wprowadzenie nowych standardów;- z prawa atomowego

    #16890
    leopold
    Uczestnik

    Jestem przekonany, że może i powinien. Jeśli nie ma wystarczającej wiedzy, to powinien skorzystać ze wsparcia eksperta. Patrz: http://www.emedyk.pl/

    #17082
    bogpie
    Uczestnik

    Audyty kliniczne w zakładach diagnostyki laboratoryjnej prowadzi się na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 sierpnia 2005 roku w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej (Dz.U. Nr 194, poz. 1625), w którym są określone terminy i składy różnych zespołów (złożonych z pracowników medycznych).

    Moim zdaniem audytor wewnętrzny nie powinien uczestniczyć w takich audytach na takich samych zasadach jak nie powinien prowadzić auditów ISO (tzn. z uwagi na zasady niezależności i obiektywizmu – w ramach audytów w pracowniach radiologicznych powinien m.in. badać poprawność przeprowadzania takich audytów klinicznych)

    #17083
    renik
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Po konsultacjach, również doszłam do wniosku, że udział w takim audycie mógłby powodować konflikt interesów dla audytora wewnętrznego i uważam, że nie mogę brać udziału w w/w audycie.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.