piątek, 26 kwietnia, 2024

audyt – obieg dokumentów, korespondencji itd – odp. Alicja

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna audyt – obieg dokumentów, korespondencji itd – odp. Alicja

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #431
    silver
    Uczestnik

    Witam. Odpowiadając na korespondencję Alicji dotyczącą mojego problemu z audytem systemu obiegu dokumentów itd. na wstępie to dlaczego ten temat – potrzeba wynikała z korespondencji zwrotnej od dyrektorów poszczególnych departamentów w moim urzędzie poprosiłem ich aby określili najpowazniejsze obszary ryzyka i z wewnętrznych pojawiały się najczęściej problemy organizacji pracy i właśnie ten temat który wybrałem. Osobiście uważam, ze jeśli problemy są to być może w części się powtarzają w poszczególnych komórkach ale też może bywają różne w różnych miejscach więc na pewno kłaniają się kwestionariusze kontroli wewnętzrnej i konieczność pzreprowadzenia wywiadów co najmniej dwie różne osoby z danego departamentu, brak jest jakiś wewnętzrnych procedur u mnie w urzędzie no chyba że poszczególne departamenty coś tworzą na własne potrzreby (poza dokumentami finansowymi tam obieg jest opisany)ponadto odpowiedzialni za tą działkę powołują się na instrukcję kancelaryjną jako jedynie słuszną do stosowania (a która przecież nie załatwia sprawy dostatecznie szczegółowo)niezależnie od tego tworzą u mnie elektroniczny obieg dokumentów więc pobyt wśród informatyków jest konieczny, napisz prosze i Wszyscy innii którzy macie jakieś pomysły w tym zakresie co jeszcze żeby przeanalizować obieg dokumentów, informacji i korespondencji – pozdrawiam silver

    #432
    silver
    Uczestnik

    Jeszcze raz ja- napisałem komentarz na maila Alicji tam gdzie powinienem czyli w dziale prośba o materiały i tam będzie lepiej pogłówkowac o temacie – sorka za zamieszanie 😳 silver

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.