czwartek, 24 września, 2020

audyt oddziałów

Home Forum Sektory Służba zdrowia audyt oddziałów

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #11497
  maksik
  Uczestnik

  Czy ktoś przeprowadzał już audyt oddziałów szpitalnych? Jak określiliście zakres przedmiotowy audytu?

  #11502
  passon
  Uczestnik

  audyt odziałó przeprowazając musisz określić co chcesz sprawdzić .Nie możliwe jest sprawdzenie systemu funkcjonowania oddziału nie mając sprecyzowanego zakresu .Ja robię audyt dokumentacji medycznej na wszystkich oddziałach.Jest to bardzo szeroki zakres bo oprócz dokumentacji można sprawdzić ochronę danych osobowych,zakresy obowiązków,instrukcję kancelaryjną,przesył danych do analiz itd.

  #11540
  mir
  Uczestnik

  Zakres zadania bardzo duzy. Proponuję sprecyzowac obszary np:
  I zarządzanie kadrą – lekarska , pielegniarską inną medyczną , obsługą, szkolenie kadry …
  II organizacja – pracy oddziału, usług medycznych, przyjęcia -obsługi – wypisu pacjenta, depozyty pacjentów, obieg dokumentacji medycznej , gospodarka lekami krwią itp;
  III zasoby rzeczowe – sprzęt medyczny, wykorzystanie, awaryjność, odpowiedzialność za mienie; system informatyczny
  finansowe- rozliczenie wykonania zakontraktowanych usług.
  Powodzenia

  #11542
  maksik
  Uczestnik

  Dzięki, Mir, masz doświadczenie w audycie strony białej szpitala?

  #11551
  mir
  Uczestnik

  Myślę, że posiadam w miarę dobrą znajomość problematyki tego obszaru. Jestem audytorem WSzZ w Elblągu. W czym mogę pomóc?
  Miłego dnia

  #11554
  maksik
  Uczestnik

  A jakie wykorzystać techniki ? Na poczatek kkw do ordynatorów – organizacja pracy oddziału – będzie ok?

  #11555
  mir
  Uczestnik

  Przede wszystkim, jaki obszar chcesz audytować?
  Z zadanego pytania sugeruję, że bierzesz pod uwagę parę oddziałów?
  Dlaczego wstępnie chcesz zastosować kkw do ordynatorów odnośnie organizacji oddziału? A może w zakładzie funkcjonują dwa pionu – medyczny i pielęgniarski, więc nie możesz pominąć w strukturze pielęgniarki oddziałowej. W zadaniu możesz zastosować wiele technik stosownie do zadania. Proponuję w pierwszej kolejności zastosować kSamooceny.

  #11556
  maksik
  Uczestnik

  Dzięki Mir

  #11566
  helpyr
  Uczestnik

  Proponuję sprawdzenie używanego sprzętu medycznego w szpitalu. Chodzi o sprawdzenie w oddziałach na jakim sprzęcie pracują, czy każdy aparat ma atest dopuszczajacy go do użytku, paszport i przeglądy wg. zalecenia producenta. Przy okazji można sprawdzić zgodność tych środków trwałych z ewidencją inwentarzową. Można też sprawdzić jak pracuje Sekcja Aparatury medycznej- kto przyjmuje zgłoszenia napraw, termin realizacji zlecenia ( czy jest to notowane), jaka jest procedura wysyłania sprzętu do producenta ( naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne), itp. Wiem, że jest z tym różnie, często zamiast pracowników aparatury wykonują to p. oddziałowe.Wiele urządzeń nie normalizowano nigdy np. wagi lekarskie.O przeglądy aparatów do znieczulenia często pytają w sądzie (niestety to już trochę za późno). U nas wiele aparatów ma założone także zeszyty w których notuje się czas pracy aparatu lub ilość wykonanych badań. Ma to na celu sprawdzenie wykorzystania apartury.Pozdrawiam

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.