wtorek, 6 czerwca, 2023

Audyt projektu z PO KL

Home Forum Sektory Samorządy Audyt projektu z PO KL

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #21850
  anka123
  Uczestnik

  Witam!
  Zaczynam zadanie w w/w temacie. Jest to moje pierwsze zadanie z funduszy, teoretycznie przygotowałam się, ale może szanowne koleżeństwo ma jakies podpowiedzi dla żółtodzioba.
  Niestety nie mam dostępu do sekcji materiały, jakiś czas temu wysłałam materiał do tego działu, ale cisza…..

  #21851
  kikcloud
  Uczestnik

  „Zasady
  przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektów realizowanych w ramach VI, VII, VIII i IX
  Priorytetu PO KL” – wygoogluj 🙂

  #21853
  alicjajw
  Uczestnik

  Anka, nie wiem czy na coś Ci się to przyda ale ja bym zwróciła przede wszystkim uwagę na:

  – zgodność postępowań z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz wewnętrznymi procedurami dotyczącymi zakupów – tu jest zawsze najwięcej nadużyć, pomocny może być też materiał pn. „Wymierzanie korekt finansowych za naruszenia prawa zamówień publicznych związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków funduszy UE”. Warto przejrzeć dokumentację postępować i posprawdzać daty ich sporządzania bo z doświadczenia wiem, ze mogą być różne „cuda”.

  – przestrzeganie wytycznych instytucji zarządzającej dotyczących realizacji projektu w tym ochrona danych bo przy PO KL od danych się roi (np. czy jest polityka bezpieczeństwa informacji i czy jest przestrzegana, obowiązek wynika chyba nawet z umowy o dofinansowanie, czy są zgody/upoważnienia na/do przetwarzanie danych )

  – prowadzenie i zabezpieczenie dokumentacji związanej z projektem – też z doświadczenia wiem , ze to temat drugo czy trzeciorzędny dla prowadzących projekt a może okazać się istotny,

  – zgodność działań z umową, harmonogramem itp.

  Wyszłabym przede wszystkim od dokladnego przejrzenia umowy o dofinansowanie a potem wytycznych ze stron instytucji zarządzającej (one lubią się zmieniać). Sprawdz czy są jakieś regulacje wewnętrzne – np. dotyczące zakupów pon. 14 tys euro, obiegu dokumentacji projektowej, polityki rachunkowości dotyczącej projektu itp.

  #21854
  alicjajw
  Uczestnik

  Chciałam do poprzedniej wiadomości dołożyć linki, które być może Ci się przydają ale pomimo tego, że widać je na podglądzie przy edycji postu to potem znikają …

  Dlatego tutaj je wrzucę:

  http://www.mrr.gov.pl/fundusze/wytyczne_mrr/obowiazujace/horyzontalne/strony/lista.aspx

  http://www.mrr.gov.pl/ministerstwo/zamowienia_publiczne/aktualne_zamowienia/documents/zal_2_sopz_lsdknmp_82mk09.pdf

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.