piątek, 26 kwietnia, 2024

Audyt przechowywania i archiwizowania dokumentacji

Home Forum Sektory Służba zdrowia Audyt przechowywania i archiwizowania dokumentacji

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #18064
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Witam,
    mam przeprowadzić audyt jak powyżej dot. dokumentacji medycznej, finansowo-księgowej i kadrowo-płacowej oraz kancelaryjnej (zarzadzenia, itp.). Jednak ma on być połączony z kontrolą wewnetrzną w tym zakresie. Co krótko mówiąc sprawdzilibyście w tym zakresie i jakie czynności zlecilibyście kontroli wewnętrznej w ramach jej kompetencji a jakie byłyby przedmiotem samego audytu. Będę bardzo wdzięczna zapomoc, bo po raz pierwszy mam taką sytuację, że mam coś w ramach audytu rodzielic na siebie i kontrolę:smile:

    #18066
    dzw1k
    Uczestnik

    Trochę prowokacyjnie, tak po wakacjach: a jaka jest u Ciebie różnica pomiędzy audytem wewnętrznym i kontrolą wewnętrzną? :question:

    #18071
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Kontrola zajmowała się wyłapywaniem nieprawidłowości a ja miałam badać jakie ryzyka niosą ze sobą pewne działania lub brak ich podjęcia:smile: To tak w skrócie i bardzo na okrągło. Jednak w naszych czynnosciach obie musiałyśmy sie opierać na dowodach, wiec czesto ja sprawdzałam w jakimś zakresie dokumenty jakie kontrolowała pani kontroler. Teraz po prostu nie chciałybyśmy się dublować w działaniu, stąd moje pytanie.

    #18072
    dzw1k
    Uczestnik

    Dla mnie podział: audyt wewnętrzny i kontrola wewnetrzna (instytucjonalna) jest trochę sztuczny – jak widać sztuczny podział rodzi faktyczne problemy.

    Co do tego co zlecić kontroli (o ile ma sie takie uprawnienia) – to wszystko czego nie chce lub nie lubi się robić 😉

    A tak na przyszłość to warto zastanowić się nad stałym, formalnym połączeniem Waszych sił – co 2 głowy 🙂 🙂 to nie jedna 😡

    pozdrawiam

    #18074
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Wielekie dzieki za podpowiedź:smile: Co racja, to racja, taki podział jest sztuczny, ale cóż poradzić.

    #18083
    alkman
    Uczestnik

    A dla mnie to taki naturalny podział na kontrolę wewnętrzną i audyt wewnętrzny. Od kontrolerki oczekuje oceny zgodności stanu faktycznego z wymaganym, a od audytor porównania i oceny faktycznych i oczekiwanych kontroli realizowanych w osiągnięciu celu.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.