piątek, 22 stycznia, 2021

Audyt przechowywania i archiwizowania dokumentacji

Home Forum Sektory Służba zdrowia Audyt przechowywania i archiwizowania dokumentacji

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #18064
  agnieszka-w
  Uczestnik

  Witam,
  mam przeprowadzić audyt jak powyżej dot. dokumentacji medycznej, finansowo-księgowej i kadrowo-płacowej oraz kancelaryjnej (zarzadzenia, itp.). Jednak ma on być połączony z kontrolą wewnetrzną w tym zakresie. Co krótko mówiąc sprawdzilibyście w tym zakresie i jakie czynności zlecilibyście kontroli wewnętrznej w ramach jej kompetencji a jakie byłyby przedmiotem samego audytu. Będę bardzo wdzięczna zapomoc, bo po raz pierwszy mam taką sytuację, że mam coś w ramach audytu rodzielic na siebie i kontrolę:smile:

  #18066
  dzw1k
  Uczestnik

  Trochę prowokacyjnie, tak po wakacjach: a jaka jest u Ciebie różnica pomiędzy audytem wewnętrznym i kontrolą wewnętrzną? :question:

  #18071
  agnieszka-w
  Uczestnik

  Kontrola zajmowała się wyłapywaniem nieprawidłowości a ja miałam badać jakie ryzyka niosą ze sobą pewne działania lub brak ich podjęcia:smile: To tak w skrócie i bardzo na okrągło. Jednak w naszych czynnosciach obie musiałyśmy sie opierać na dowodach, wiec czesto ja sprawdzałam w jakimś zakresie dokumenty jakie kontrolowała pani kontroler. Teraz po prostu nie chciałybyśmy się dublować w działaniu, stąd moje pytanie.

  #18072
  dzw1k
  Uczestnik

  Dla mnie podział: audyt wewnętrzny i kontrola wewnetrzna (instytucjonalna) jest trochę sztuczny – jak widać sztuczny podział rodzi faktyczne problemy.

  Co do tego co zlecić kontroli (o ile ma sie takie uprawnienia) – to wszystko czego nie chce lub nie lubi się robić 😉

  A tak na przyszłość to warto zastanowić się nad stałym, formalnym połączeniem Waszych sił – co 2 głowy 🙂 🙂 to nie jedna 😡

  pozdrawiam

  #18074
  agnieszka-w
  Uczestnik

  Wielekie dzieki za podpowiedź:smile: Co racja, to racja, taki podział jest sztuczny, ale cóż poradzić.

  #18083
  alkman
  Uczestnik

  A dla mnie to taki naturalny podział na kontrolę wewnętrzną i audyt wewnętrzny. Od kontrolerki oczekuje oceny zgodności stanu faktycznego z wymaganym, a od audytor porównania i oceny faktycznych i oczekiwanych kontroli realizowanych w osiągnięciu celu.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.