środa, 8 maja, 2024

audyt w stowarzyszeniach

Home Forum Sektory Samorządy audyt w stowarzyszeniach

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #13152
    magdam
    Uczestnik

    Witam!
    czy audytor zatrudniony w urzędzie miasta ma prawo prowadzić audyt w stowarzyszeniach /osoba prawna nie będąca jednostką sektora finansów publicznych/, którym miasto udzieliło dotacji celowych???
    Jaka jest podstawa???

    #13169
    eta
    Uczestnik

    Należy zobaczyć umowę zawartą ze stowarzyszeniem. W niej powinny być zapisy dotyczące zakresu kontroli dotacji.

    USTAWA
    z dnia 24 kwietnia 2003 r.
    o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)
    z dnia 27 grudnia 2005 r.
    w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania

    #13170
    eta
    Uczestnik

    Należy zobaczyć umowę zawartą ze stowarzyszeniem. W niej powinny być zapisy dotyczące zakresu kontroli dotacji.

    USTAWA
    z dnia 24 kwietnia 2003 r.
    o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)
    z dnia 27 grudnia 2005 r.
    w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania

    #13177
    slaw
    Uczestnik

    Moim zdaniem tak, sam taki audyt robiłem. Odbywało się to w oparciu o zawartą umowę z Stowarzyszeniem. W planie audytu tego nie ujmowałem ale był to audyt zleceony ze strony kierownictwa. Nie napotkałem się na sprzeciwy ze strony zarządu stowarzyszenia a sprawa była trudna i członkowie zarządu konsultowali to z prawnikami

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.