sobota, 28 listopada, 2020

co z VAT??

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #9280
    stadyr
    Uczestnik

    jednostka organizacyjna gminy posiada w trwałym zarządzie nieruchomość przekazaną przez tą właśnie gmine, część tej nieruchomości chce wydzierżawić.
    Nie jest podatnikiem VAT, czy kwotę najmu powinna powiększyć o VAT??

    #9286
    scypion
    Uczestnik

    ust o gospodarce nieruchomościami :
    Art. 18. do tego dochodzi Art. 43. ust 2 pkt 3 (sprawdź zgodę) z uwagą na ust 6
    Jeśli nie potrzebna wam część nieruchomości i macie wątpliwości czy odprowadzać VAT – zawsze można podzielić nieruchomość, to co wam niepotrzebne (czyli co chcecie wynająć) przekazać do jednostki nadrzędnej (gminy/powiatu) i niech oni wynajmują – metoda niezbyt prosta i pokrętna ale zawsze rozwiązanie. Bo po co posiadać wam nieruchomość skoro niepotrzebna, niech ktoś inny się o nią martwi 😉

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.