piątek, 26 kwietnia, 2024

decyzje

Home Forum Sektory Samorządy decyzje

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #12356
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Mam pytanie odnośnie podstawy prawnej decyzji zezwalajacej na przywóz zwłok i szczątków ludzkich z obcego państwa. Jakie podstawy prawne podawane są w waszych powiatach. U siebie powzięłam bowiem wątpliwość co do ich prawidłowości. Może jestem w błędzie, dlatego proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

    #12357
    jadtra
    Uczestnik

    w 2006r. mieliśmy transport zwłok z USA postaram sie jutro cos ustalić. Naczelnik ma urlop, a były zmiany osobowe 😎
    Co konkretnie chcesz wiedzieć – musze się przygotować do pytania -napisz.

    #12358
    jadtra
    Uczestnik

    Jutro dostanę podstawę decyzji – twoje pytanie było wyczerpujące sorry 😉

    #12360
    jadtra
    Uczestnik

    Do DorotaB – przesyłam informacje od koleżanki z wydziału, który się tym zajmuje. Skopiowałam przesłaną mi informacje. Jestem b.zajęta więc jej nie sprawdziłam ❗ .
    cytuję przesłany tekst ” wydania decyzji administracyjnej przez starostę, na podstawie których na
    wniosek zainteresowanych sprowadzane są zwłoki z zagranicy:
    Na podstawie art. 14 ust. 3 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach
    i chowaniu zmarłych (tekst jednolity z 2000 roku, Dz. U. Nr 23, poz. 295 z
    późniejszymi zmianami), §2, §3 ,§4 ,§5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z
    dnia 23 lutego 2005 w sprawie wydawania zezwoleń na przewóz zwłok i
    szczątków ludzkich (Dz. U. Nr 38 poz. 362) oraz art.104, 107 i 108 §1 ustawy
    z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst
    jednolity z 2000 r. Dz. U. Nr 98 poz. 1071 z późn. zmianami).”

    Mam tylko nadzieję, że to jest dobrze i pomogłam
    Pozdrawiam, miłego dnia 😀

    #12363
    dorotab
    Uczestnik

    Dzieki jadtra. Moje wątpliwości się potwierdziły. U nas bowiem przytaczają jeszcze jeden przepis, który nijak się ma według mnie do przedmiotowej sprawy. Dzięki jeszcze raz.
    Pozdrawiam.

    #12365
    jadtra
    Uczestnik

    Możesz podac ten przepis to sprawdzę czy to prawidłowo , ale niekoniecznie.
    Koleżanka pyta się dlaczego badasz taki obszar – czy u Was jest tak dużo decyzji, czy może miałaś typowe zlecenie od szefa – wiesz muszę coś za ta pomoc odpowiedzieć 😉

    #12366
    dorotab
    Uczestnik

    Mam rozległe zadanie pt „Analiza realizacji procedur w postępowaniu administracyjnym”, którym objęte jest całe Starostwo i jeszcze PUP. Audytuję postępowania zakończone wydaniem decyzji administaryjnych i stąd również te dotyczące zezwolenia na sprowadzenie zwłok i szczatków. U nas rownież nie ma ich tak dużo, chociaż obserwujemy tendencję wzrostową. W badanym okresie 2006 i I pół. 2007 w 2006 było ich 9 a w I pół. br już 9.
    Ponadto muszę dodać niezbyt obiektywnie, iż wydział, który się tym zajmuje jest moim audytowym „ulubieńcem” 🙄 i „zagladam” do nich kiedy tylko mogę :mrgreen:
    A jeśli chodzi o podstawę co do której mam watpliwości: paragraf 29 Rozporzadzenia Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska oraz Zdrowia i Opieki Społecznej z 20.10.1972 w sprawie urządzania cmentarzy, prowadzenia ksiąg cmentarnych oraz chowania zmarłych /Dz.U. Nr 47 poz. 299/, który zresztą za chwilę przestanie obowiązywać.
    Dzieki za zainteresowanie.
    A tak na marginesie nie wiem czy czasem nie byłyśmy razem na szkoleniu 10-14.09 w stolicy, chyba, że udało Ci się ostatecznie zamienić.

    #12368
    jadtra
    Uczestnik

    Przykro mi ale we wrześniu nie byłam na żadnym szkoleniu. Może się jeszcze kiedyś spotkamy
    Pozdrawiam
    Może – trochę litości dla ulubieńców ; 😆

    #12369
    dorotab
    Uczestnik

    Jeszcze raz zawrócę Ci głowę, czy koleżanka uprawomocnia te decyzje po upływie terminu na odwołanie. Toczę bowiem w tym temacie spór.

    #12370
    jadtra
    Uczestnik

    Podaję uzyskana odpowiedź od koleżanki (była naczelnikiem tego wydziału do niedawna) .
    cytuje:
    „Decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.
    Na podstawie art. 107 §4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks
    postępowania administracyjnego (tekst jednolity z 2000 r. Dz. U. Nr 98 poz.
    1071 z późn. zmianami), odstąpiono od uzasadnienia decyzji, gdyż uwzględnia
    ona w całości żądanie strony.

    Pouczenie:

    Od niniejszej decyzji służy prawo odwołania się do Samorządowego Kolegium
    Odwoławczego w …….. za pośrednictwem Starosty ……….. , adres. ul. …. , w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.

    Decyzja jest wolna od opłaty skarbowej – Część III, poz. 44, pkt 2
    załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U.
    Nr 225, poz. 1635)”.

    Koleżnak przekazała, ze nie zdarzyły się jej odwołania, ale gdyby było złożone odwołanie w terminie 14 dni to byłoby odwołanie rozpatrzone i podjęte kroki/działania wynikające z przepisów prawa .
    Pozdrawiam
    Może coć podpowiecz w temacie „Odszkodowanie PZU tj. podasz pełne księgowanie 😉

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.