sobota, 27 kwietnia, 2024

Dodatek 250 zł dla pracowników socjalnych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Dodatek 250 zł dla pracowników socjalnych

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #3365
    anek
    Uczestnik

    Witam wszystkich. Mam prośbę zwłaszcza do audytorów MOPS o wskazanie w jaki sposób rozwiązano w ich jednostkach problem związany z obowiązkiem wypłaty 250 zł do wynagrodzenia pracowników w sytuacji nie uchwalenia jeszcze budżetu państwa. Czy w waszych jednostkach pieniądze te będą na biezaco wypłacane poczynając od stycznia 2006 r. A czy ktoś w takim przypadku przewidział co zrobi MOPS jeśli nie dostanie pieniędzy z budżetu państwa. Kto w przypadku gdy pieniądze na wynagrodzenia zostałyby sfinansowane z budżetu gminy poniesienie odpowiedzialnośc w zakresie przekroczenia dyscypliny finansowej. Zdaję sobie sprawę, że całość trochę chaotyczna ale niestety taka materia. Pozdrawiam.

    #3373
    adamusik
    Uczestnik

    Witam. Nie zajmuję się audytem, ale słyszałam że został wypłacony ten dodatek przy poborach. Wypłacony został na podstawie pisma Kierownika GOPS, uzasadniając przepisem z ustawy oraz rozporządzeniem. Nie znam dokładnie treści aby głębiej mówić coś na ten temat, ale się zgadzam. Pozdrawiam

    #3383
    anek
    Uczestnik

    Dzięki za informację.

    #3396
    ania79
    Uczestnik

    Witam! Zgdonie z ustawą o pomocy społecznej bezwzględnie koniecznym wydaje sie fakt wypłaty dodatku dla pracowników socjalnych. Co do tego nie ma watpliwości. Obowiązek ten nie pojawił się ,,wczoraj”, wszedł jedynie w zycie 1 stycznia br. W związku z tym, plany fiansnowe konstruowane w ubiegłym roku, przewidziały tą sytuację. W mojej jednostce, poki co , ciężar kosztu ponosi samorząd, do momentu przekazania środków przez Ministerstwo. Pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.