sobota, 27 kwietnia, 2024

Dokumentowanie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego

Home Forum Sektory Służba zdrowia Dokumentowanie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #16847
    renik
    Uczestnik

    Czy w dokumentacji zawierającej dane postępowanie przetargowe musi być umowa z Wykonawcą? Kierownik Działu Zamówień Publicznych twierdzi, żę wszystkie umowy są w oddzielnym segregatorze. Czy dokumentacja nie powinna zawierać chociażby ksero takiej umowy, aby być kompletna?

    #16862
    dzw1k
    Uczestnik

    Witam.
    Wg mnie powinna – patrz Art. 96 ust 2 „Oferty, opinie biegłych, oświadczenia, informacja z zebrania, o którym mowa w art. 38 ust. 3, zawiadomienia, wnioski, inne dokumenty i informacje składane przez zamawiającego i wykonawców oraz umowa w sprawie zamówienia publicznego stanowią załączniki do protokołu.”.
    Pomocny może być także Art. 97. ust. 1 „Zamawiający przechowuje protokół wraz z załącznikami przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.”.

    Badam właśnie zp – i również w dokumentacji postępowań brak jest umów.

    😯

    #16865
    bogpie
    Uczestnik

    Ja też aktualnie badam ZP i umowy są w dokumentacji, za to nie zawierają klauzul o gwarancji na zrealizowane usługi (np. montaż wentylacji) 🙁

    #16866
    renik
    Uczestnik

    Dziękuję bardzo za odpowiedź:smile: też tak uważam, chciałam tylko potwierdzić swój tok myślenia. Ciągle spotykam się z zarzutem, że mam manię „mnożenia bytów”. Przeprowadzam teraz audyt zlecony o nazwie „Funkcjonowanie systemu kontroli wewnętrznej w obszarze procesu udzielania zamówień publicznych”, polecam lekturę rozdziału z informacji o wynikach kontroli NIK/Delegatury z Olsztyna ze stycznia 2008 (Funkcjonowanie systemu kontroli wewnętrznej dla procesu udzielania zamówień publicznych). Daje do myślenia…
    Mam jeszcze pytanie dzw1k, jakie akty wewnętrzne są w badanej przez Ciebie komórce?
    pozdrawiam

    #16867
    renik
    Uczestnik

    Mam pytanie do Boq_Pie, czy umowy w dokumentacji to ksero, czy oryginał?

    #16870
    dzw1k
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Renik] Dziękuję bardzo za odpowiedź:smile: też tak uważam, chciałam tylko potwierdzić swój tok myślenia. Ciągle spotykam się z zarzutem, że mam manię „mnożenia bytów”. Przeprowadzam teraz audyt zlecony o nazwie „Funkcjonowanie systemu kontroli wewnętrznej w obszarze procesu udzielania zamówień publicznych”, polecam lekturę rozdziału z informacji o wynikach kontroli NIK/Delegatury z Olsztyna ze stycznia 2008 (Funkcjonowanie systemu kontroli wewnętrznej dla procesu udzielania zamówień publicznych). Daje do myślenia…
    Mam jeszcze pytanie dzw1k, jakie akty wewnętrzne są w badanej przez Ciebie komórce?
    pozdrawiam[/QUOTE]

    odp. w całej firmie: 1) Regulamin postępowania przy udzielaniu zamówień publicznych (bardzo, ogólny);
    2) Regulamin pracy komisji przetargowej (bardzo, bardzo, bardzo ogólny);
    3) niektóre zapisy ogólne dot. kontroli finansowej w zakresie „przestrzegania zasad i procedur zamówień publicznych zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych” zawarte w Polityce rachunkowości i Zasadach Funkcjonowanie Gospodarki Finansowej. Ww. bardzo ogólne – wg zasady „aby coś było”.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.