poniedziałek, 1 marca, 2021

dot. wytycznych dla audytorów wewnętrznych

Home Forum Sektory Samorządy dot. wytycznych dla audytorów wewnętrznych

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #22446
    ejejej
    Uczestnik

    W „Wytycznych dla audytorów wewnętrznych, jakie zostały sformułowane w sprawozdaniu Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w sektorze publicznym w 2010 roku na podstawie analizy i oceny realizacji zadań z zakresu audytu wewnętrznego” zawartych na stronie MF jest
    pkt. „2. Przypadki, w których audytorzy wewnętrzni jednostek nadrzędnych lub nadzorujących prowadzą audyt wewnętrzny w jednostkach podległych lub nadzorowanych są niezgodne z obowiązującymi przepisami ustawy o finansach publicznych. Takie rozwiązanie w poprzednim porządku prawnym było możliwe w odniesieniu do np. urzędów skarbowych i izb skarbowych oraz jednostek Służby Więziennej czy jednostek sądownictwa powszechnego. Obecnie jednostki nadrzędne i nadzorujące oraz podległe i nadzorowane podlegają tym samym zasadom określania obowiązku prowadzenia audytu”
    A jak to się ma w stosunku do audytów prowadzonych w jednostkach organizacyjnych przez audytora zatrudnionego w Urzędzie Miasta? (przy założeniu że jednostki organizacyjne nie są zobowiązane do samodzielnego prowadzenia audytu) Proszę o opinie.

    #22448
    kules
    Uczestnik

    Interesująca sprawa, ale rozumiem, że ten zapis pojawił się w kontekście administracji rządowej?

    Nie wiem czy fajnie by było jakby mi osobiście ubyło 30 jednostek podległych i zostały tylko same urzędy, niby mniejszy zakres, ale tak naprawdę to lubię jeździć w teren z odwiedzinami.

    #22449
    meg
    Uczestnik

    Witam
    W sprawozdaniu tym o którym piszesz na stronie 13 pkt 2.3 Zatrudnienie w komórkach audytu wewnętrznego w jednostkach organizacyjnych ST jest napisane , że w jednostkach organizacyjnych ST audyt może być prowadzony na podstawie art. 274 ust.4 ustawy , jednak audyt ten nie wyłącza obowiązku prowadzenia audytu wewnętrznego w tej jednostce przez audytora zatrudnionego w urzędzie jst.
    Pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.