sobota, 27 lutego, 2021

dotacje z ustawy o pożytku

Home Forum Sektory Samorządy dotacje z ustawy o pożytku

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #12460
  agew
  Uczestnik

  Witam,
  Zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na następujące pytanie (w miarę możliwości jak najszybciej): czy ośrodki sportu i rekreacji działające jako zakłady budżetowe oraz muzea i ośrodki kultury działajace jako samorządowe instytucje kultury mogą się ubiegać o przyznanie dotacji celowej w ramach otwartgo konkursu ofert na realizację zadań publicznych ogłaszanego na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie???? Jeśli tak, to jak to się ma do art. 4 i art. 176 ust. 1 ustawy o finansach publicznych.

  :question:

  #12492
  mama0454
  Uczestnik

  No właśnie, jak to jest ? Też mam podobny przypadek i po przeanalizowaniu wskazanych wyżej przepisów wydaje mi się, że taka dotacja tym instytucjom nie należy się. Jest to jednak moje prywatne zdanie. Na pewno ktoś z Szanownych Audytorów lepiej się na tym zna i wypowie się na ten temat.

  #12497
  meg
  Uczestnik

  Witam!

  moim zdaniem dotacja celowa dla zakładu budżetowego tylko na realizacje inwestycji .

  Pozdrawiam

  #12510
  dota
  Uczestnik

  Takie jest nasze prawko. Z jednej strony przepis daje możliwość udziału w konkursie jednostce organizacyjnej podległej lub nadzorowanej, a z drugiej strony nie ma żadnej możliwości na przekazanie środków. Trudno sobie wyobrazić sytuacje że kierownik jednostki organizacyjnej podległej np. w gminie działający na podstawie pełnomocnicwa Wójta podpisuje umowę z Wójtem. I jeszcze art. 176 uof który mówi o podmiotach nie zaliczonych do sektora fp.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.