piątek, 26 kwietnia, 2024

Dotowanie szkół niepublicznych

Home Forum Sektory Samorządy Dotowanie szkół niepublicznych

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #22694
    romb
    Uczestnik

    Witam po dłuższej nieobecności na forum,
    chciałem zapytać koleżanki i kolegów z samorządów powiatowych jak u Was jest rozwiązany problem ustalenia wysokości dotacji dla szkół niepublicznych. Zgodnie z art. 90 ust.3 ustawy o systemie oświaty dotacja przysługuje w wysokości nie niższej niż 50% wydatków bieżacych ustalonych w budżecie dla szkoły danego typu i rodzaju w przeliczeniu na ucznia. Problem polega na tym, że szkoły, szczególnie tam, gdzie w jednym rozdziale podziałki budżetowej wystepują rózne szkoły ( np.technikum i szkoła policealna w rozdziale 80130 w jednym zespole szkół) w różny sposób kalkulują te wydatki. W związku z tym moje pytanie brzmi: czy wysokość dotacji ustalają właściwi pracownicy starostwa w oparciu o dane przekazane przez poszczególne szkoły, czy też macie ustalony jakiś algorytm (wzór) według którego ustalana jest wysokośc wydatków i w konsekwencji dotacji. Czy w zespołach szkół dla tych celów prowadzi sie ewidencję analityczną wydatków na poszczególne szkoły w jednym rozdziale ? Będę wdzięczny za wszelkie informacje i opinie.

    #22705
    ewamich20
    Uczestnik

    W przypadku zespołu faktycznie sprawa jest skomplikowana, dobrym rozwiązaniem jest rozliczenie wydatków bieżących zespołu na poszczególne szkoły przyjmując wskaźnik ustalony w oparciu o strukturę godzin dydaktycznych realizowanych w szkołach wchodzących w skład zespołu np. liczba godzin dydaktycznych szkoły(podzielić) łączne godziny dydaktyczne zespołu = x%
    następnie wydatki bieżące zespołu (razy) x% i (podzielić) na ilość uczniów szkoły Obliczamy w ten sposób wydatki bieżące na 1 ucznia szkoły publicznej w danym roku.

    #22778
    agalond
    Uczestnik

    Mam pytanie i jednocześnie prosze o pomoc. Czy ktoś z Państwa prowadził audyt w wydziale edukacji, rozliczającym udzielone dla szkół niepublicznych dotacje?

    #22779
    dorotab
    Uczestnik

    Prowadziłam w 2007 roku.

    #22780
    romb
    Uczestnik

    Ja także – w tym roku.

    #22791
    agalond
    Uczestnik

    Czy w takim razie mogłabym prosić o pomoc. Podaję swój adres: agalond@poczta.onet.pl
    Nie bardzo wiem od czego powinnam zacząć, jak w programie. Będę wdzięczna za pomoc.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.