piątek, 26 kwietnia, 2024

egzamin CIA

Home Forum Egzaminy egzaminy egzamin CIA

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #9450
    anita
    Uczestnik

    czy ktoś ma jakiekolwiek materiały do egzaminu CIA i byłby skłonny sie nimi podzielić?

    #9465
    caliente
    Uczestnik

    Z materiałów mogę Ci polecić książki Gleima (polskie tłumaczenie do kupienia w Ernst&Young). Wymagają one uzupełnienia inną lekturą (zwłaszcza do egzaminu nr 2 i 3). Co do „dzielenia się” książkami Gleima to nie polecam – mam komplet, tłumaczenie jest fatalne a podobno teraz EY ma wydać nową wersję (lepiej przetłumaczoną).

    #9742
    k-asiek
    Uczestnik

    Proszę podpowiedzcie co oprócz Gleima muszę wykuć aby przystąpić do egzaminu CIA? Niestety nie znam za dobrze angielskiego, więc jestem ograniczona do polskojęzycznych materiałów.

    #9754
    nickkita
    Uczestnik

    Które z wymaganych egzaminów certyfikacyjnych trwają najkrócej bo z tego co widzę wszystkie po kilka lat…?

    #9756
    k-asiek
    Uczestnik

    Najkrócej to chyba CGAP. Jest to jeden egzamin /test/ i tyle. Nie wiem jak z CISA, bo CIA to cztery bloki /4 egzaminy/ dwa razy w roku mozna zdawać, 1 i 2 mozna połączyć, ale to i tak ok 1,5 2 lata w najlepszym przypadku (bez powtórek).

    #9757
    nickkita
    Uczestnik

    Jednak certyfikaty odpadają w przypadku osób nie mających 2-letniego doświadczenia w audycie. Jednostka, która nie miała obowiązku tworzenia audytu a nagle będzie musiała go stworzyć, nie będzie mogła wysłać na egzamin swojego pracownika, żeby dać mu awans. Będzie musiała zatrudnić audytora z zewnątrz a pracownika, który właściwie przygotowywał jednostkę do audytu – zwolnić.

    #9759
    lukhas
    Uczestnik

    CISA to też jeden egzamin. Barierą może być język – nie ma tego egzaminu po polsku, no i wymóg odpowiedniego doświadczenia…

    #9764
    k-asiek
    Uczestnik

    Jak zakupoić książkę Gleima do części I CIA, bo na stronie EY w sekcji materiały nie znalazłam tej pozycji

    #9765
    caliente
    Uczestnik

    K-asiek zadzwoń do nich (do EY Academy of Business).

    Nickkita – zamiast doświadczenia w audycie wystarczy „ekwiwalent” czyli np doświadczenie w kontroli a taka osoba znajdzie się chyba w każdej jednostce. Aha, co do CGAP ograniczeniem dodatkowym jest to, że ww. doświadczenie ma być zdobyte w sektorze publicznym.

    #9766
    nickkita
    Uczestnik

    Tak, faktycznie zdążyłam doczytać na stronach internetowych 😆

    #23592110
    pmi
    Uczestnik

    Chciałbym odświeżyć temat. Czy jakiś forumowicz aktualnie przygotowuje się do egzaminu/jest w trakcie zdawania? Jakieś doświadczenia dot. obecnej formy egzaminu?

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.