piątek, 26 kwietnia, 2024

Egzamin na AW z dnia 16.11.2005 r.

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin na AW z dnia 16.11.2005 r.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #2794
    leszek
    Uczestnik

    Są to najświeższe informacje.
    Trochę statystyki: na liście przystępujących do egzaminu wykazanych było 285 osób. Na egzamin zgłosiło się około 10 osób mniej ( 2 ławki puste oraz kilka pojedynczych miejsc nie obsadzonych).
    A teraz sam egzamin: kilkanaście testów dotyczyło Standardów, Karty, Zamówienia publiczne, Finanse publiczne. więcej z KPA. Około 80 % to testy które się powtórzyły ze strony MF.
    Na II część egzaminu nie dotarły 2 osoby – czyżby tak dobrze poszła I część , może uwazały, że im wystarczy punktów aby zostać dpuszczonym do części ustnej? ( różne domysły przewijały się wśród przystępujących do drugiego etapu egzaminu pisemnego). Samo zadanie – po rozdaniu tematów – w ciągu pierwszych 15 minut ( może się bardo nie mylę, ale blisko 15 – 2o osób opuściło salę. Kolenych kilkanaście osób dołączyło do nich w ciągu pół godziny. ( nie przypuszczam aby się tak szybko uporały z zadaniem. Zadanie ( tu kłania się statystyka) w treści dotyczyło zdarzeń z zamówień publicznych. Z populacji wg prowadzonego rejestru zrealizowanych zamówień (różne postępowania, finasowane z różnych źródeł) nalężało uwzględnić zamówienia z wolnej ręki zrealizowanych w okrślonym czasie. W części programu zadania audytowego zdający miał wykazać poszczególne etapy próbkowania losowego z interwałem ( można było otrzymać 15 pkt.) Wdalsza część zadania należało wskazać które zamówienia z rejestru będą brane pod uwagę w kolejnych etapach próbki losowej z interwałem (prawidłowy wynik przypisany do poszczególnych etapów próby losowej z interwałem to kolene 15 pkt. które można było otrzymać).
    Jestem ciekawy jakie wrażenia odnieśli pozostali uczestnicy tego egzaminu.

    #2796
    hanus23
    Uczestnik

    Dzięki, chyba do najłatwiejszych to zadanie nie należało. 🙄

    #2797
    chepsiop
    Uczestnik

    Byłem na wczorajszym egzaminie. Myślę, że te zadanie było nie takie znów skomplikowane, ale na pewno podchwytliwe. 😉

    #2798
    monsz
    Uczestnik

    Moim zdaniem było to jedno z prostszych zadań jakie pojawiło się do tej pory – kwestia zaskoczenia.
    Sprawa prosta – znasz metodę lub nie. Jeśli nie to nic nie wykombinujesz – a szczerze mało kto przegląda sobie statystykę przed egzaminem.

    Należy też zwrócić uwagę że w pytaniach opublikowanych na stronie MF pytania 84, 85 w częsci „Metodyka przeprowadzania audytu” dotyczą właśnie tej metody doboru próbki 😈

    #2799
    janusz33
    Uczestnik

    Witajcie.
    Zgadzam się, że było to jedno z najprostszych zadań, mimo, że na początku potrzebowałem „dobrej chwili” aby zorientować się o co w tym zadaniu chodzi.
    Przypomniała mi się szkoła średnia, w której Pani Profesor zawsze mówiła, żeby nie bać się zadań ze statystyki na maturze, bo to są zawsze najłatwiejsze zadania.
    Oczywiście pod jednym warunkiem, że wiadomo o co chodzi.
    Ciekaw jestem, czy są osoby które chcą sobie zrobić prezent na Gwiazdkę?!
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości. Najtrudniejsze przed Nami.
    PS
    A może powołać jakieś Koło Podtrzymywania na DUCHU?

    #2800
    regisss
    Uczestnik

    Witam. W sumie faktycznie trzeba sie było chwile zastanowic nad zadaniem.Ale potem można było je zrobic w stosunkowo krótkim czasie.Co też uczyniłem. Mam nadzieje, że dobrze. Ciekawa rzecz-jeszcze przed egzaminem-do członka komisji podeszła pani-usmiechy itp…..wyszła jako pierwsza….pozostawie bez komentarza….Poza tym ciekawi mnie jeszcze ile takich „osób” było….(pomijam ze z testu tez wyszedłem dosyć szybko-hihi..:wink:)…)

    #2822
    agniechar61
    Uczestnik

    Witajcie! Czy nie wiecie kiedy można sie spodziewać wyników z egzaminu? Pozdrawiam

    #2829
    emus
    Uczestnik

    Kwietniową edycję ogłosili po 14 dniach / o ile pamiętam było ok.500 zdających /.Wrzesień pisaliśmy w poniedziałek, ogłoszenie ukazało sie na stronie Min.Fin. w piątek 16 września.

    #2845
    stadyr
    Uczestnik

    Sa juz wyniki pisemnego egzaminu z dnia 16 listopada – wg wykazu zdalo 138 osob (na 285) – 48,4%

    http://www.mf.gov.pl/dokument.php?dzial=463&id=37613

    #2846
    leszek
    Uczestnik

    Wyniki z pisemnego egzaminu z dnia 16.11.2005 r. są na stronie MF. Poszczęściło się 138 osobom. Stopięń „zdawlności” w tym podejściu to 48,42 %. Gratuluję tym którzy zdali, pozostałym życzę wytrwałości.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.