piątek, 26 kwietnia, 2024

finanse

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #18683
    ela
    Uczestnik

    w mojej wjb dokonywane są płatności za inne jednostki nie będące na przydziałach gospodarczych (zaopatrzeniu finansowym), platności te dotyczą rozliczeń z kontrahentami zagranicznymi, odpowiedź wyjaśniajaca to taka że dostawcom tym wygodniej jest obciążać jedną wjb za taką samą usługę i nie interesują ich nasze struktury wewnętrzne bo i tak to jest wojsko; kochani może podpowiecie mi co mam zrobić z tym fantem?

    #18684
    j
    Uczestnik

    czy otrzymujecie plan na te jednostki

    #18685
    ela
    Uczestnik

    tylko w kilku przypadkach jest korespondencja z zapytaniem i odpowiedzią kto ma dokonanć platności, w pozostałych nie mam takich informacji

    #18688
    j
    Uczestnik

    tzn na fakturach jest inny odbiorca a płatnik to wy

    #18689
    j
    Uczestnik

    a na jakiej podstawie księgujecie czy to sa usługi czy dostawy jak dostawy kto ujmuje w KEIW

    #18693
    ela
    Uczestnik

    na fakturze odbiorca i platnik to moja wjb, w treści faktury podane są szczegółowe informacje tzn. nr rej. środka transportu, daty i miejscowości docelowe podróży, płatności dot. różnych opłat nie podlegających upzp oraz paliwa; w pierwszym przypadku otrzymujemy od innych wjb pismo z potwierdzeniem podróży danego środka transportu, a w przypadku paliwa wystawiane są odpowiednie dokumenty materiałowe,
    jędrek uświadom mnie co to jest KEIW? 😳

    #18694
    las
    Uczestnik

    Co prawda nie jestem jędrek, ale w mojej jednostce KEIW oznacza ” komórka ewidencji ilościowo-wartościowej”. 😀 Pozdrawiam.

    #18697
    ela
    Uczestnik

    ok to takie proste 😆 , dzieki las, pozdrawiam

    #18699
    j
    Uczestnik

    przepraszam ze wypytuje ale kto wymyslił czy jest dokument np od przelozonych dyspnenta II stopnia czy tylko kontrahencji

    #18704
    ela
    Uczestnik

    audytowani wypracowali taki sposób postępowania, żeby mieć „podkładkę” pod f-ry,

    dziękuję jędrek za zainteresownie tematem

    #18705
    j
    Uczestnik

    podkładką jest te potwierdzenie o odbyciu podróży ale nakazał aby te jednostki dokonywały wydatków problem ten poruszył Departament kontroli

    #18712
    ela
    Uczestnik

    [QUOTE BY= jędrek] problem ten poruszył Departament kontroli[/QUOTE]

    jak najszybciej dostrzeć do opinii DK, jest może publikowana na www? czy już podjęto jakieś działania w tym temacie?

    #18716
    j
    Uczestnik

    nie jest publikowana DK kwestionował w jednej jednostce wydatki jw która nie była na zaopatrzeniu
    dlatego co jest geneza takiego systemu

    #18741
    ela
    Uczestnik

    ok rozumiem,
    jeszcze raz DZIEKUJĘ JĘDREK za odpowiedzi,
    millego dnia

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.