piątek, 26 kwietnia, 2024

IIA & MF – reaktywacja

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW IIA & MF – reaktywacja

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #20493
    wojak
    Uczestnik

    Informacja w sprawie cyklicznych spotkań audytorów wewnętrznych zatrudnionych w jednostkach sektora finansów publicznych
    http://mf.gov.pl/index.php?const=7&dzial=468&wysw=4&sub=sub3

    Nawiążę kontakt z osobami zainteresowanymi utworzeniem koła IIA w woj. pomorskim.

    #20495
    izmi
    Uczestnik

    Cytat:
    /…/ Uczestnicy spotkań otrzymają Certyfikaty Ciągłego Doskonalenia Zawodowego wystawione przez Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych IIA Polska.
    Spotkania będą odbywały się w ostatni czwartek każdego miesiąca w godzinach od 14.00 do 16.00 w gmachu Ministerstwa Finansów./…/

    Wszystko ładnie, pięknie, ale:

    1. punkty CPE każdy sam sobie przyznaje /tzn. melduje do centrali iia/ za KAŻDE szkolenie, w którym uczestniczył i które JEGO zdaniem na to zasługuje – iia nie ma tu wyłączności jak niektórzy próbują nam wmówić

    2. mój pracodawca nie zapłaci mi za podróż z Gda do Wawki i z powrotem po to tylko bym uczestniczyła przez 2 h zegarowe w szkoleniu.

    pzdr

    #20497
    mama0454
    Uczestnik

    No właśnie, chętnie bym się wybrał na jakieś porządne szkolenie z zakresu kontroli zarządczej i jej oceny w świetle uofp, ale nie na 2 godziny miesięcznie. Litości. Który pracodawca da kasę na taką rozrzutność ? Organizacja totalnie bez głowy. 👿

    #20499
    ryszard
    Uczestnik

    Wojak,skontaktuj sie z Biurem IIA w sprawie Koła Pomorskiego IIA.Wiem,ze jest kilka osób zainteresowanych poruszonym przez Ciebie problemem.Szkolenia w Kołach IIA odbywaja sie regularnie (zgodnie z planem pracy), a wykładowcy z IIA przyjeżdzają na miejsce.Wstęp na szkolenia w Kołach IIA jest wolny z tym,że trzeba potwierdzić tylko obecnośc do Koordynatora lub osoby zajmujacej się szkoleniem.Ogloszenia o pracy Kól zamieszczane są na stronie netowej IIA.
    pozdrawiam
    Ryszard

    #20501
    terka
    Uczestnik

    Mama napisał:
    Organizacja totalnie bez głowy

    Ale nikt już nie zarzuci MF, że nie wychodzi naprzeciw potrzebom audytu i jego jakości:wink:
    Uwielbiam nasze MF 😈

    #20502
    jolkag1
    Uczestnik

    Wojak.
    Próbowalam z Kołem w Gdańsku, ale niestety nie było zainteresowania. Chciałam również „sprowadzić” IIA z wykładami, ale chęć udziału potwierdziło tylko 8 osób, a to niestety za mało. Skąd inąd wiem, że były plany utworzenia koła dla Pomorza i województwa kujawsko – pomorskiego (Bydgoszcz), ale moim zdaniem odległości dzielące te dwa miasta (przynajmniej dla mnie) są duże.

    #20509
    ryszard
    Uczestnik

    Jola,pierwsze koty za płoty.Tworzenie Koła IIA, jest bardzo trudnym i skomplikowanym..,Jak wiem po sobie, trzeba rozmawiać indywidualnie z każdą z potencjalnych osób.Może być też Koło BranżoweIIA.Ale Jola,ja w Ciebie wierzę,tak jak wiedzialem ,że będziesz CGAP ,a do CIA (moim zdaniem) już u Ciebie tuż ..tuż 😀 😀 😀
    Powodzenia,
    Ryszard

    #20515
    wojapol
    Uczestnik

    Pragnę zwrócić uwagę na potrzebę istnienia regionalnych kół IIA. Tylko regualrny kontakt audytorów wewnętrznych z innymi audytorami wewnętrznymi daje oczekiwane efekty. Przebywanie w środowisku audytorskim umożliwia wzajemną pomoc i to na codzień. Każdy z nas jest świadomy, że sam wszystkiego nie wie. Ale jeśli ma codzienny kontakt z osobami, które mogą pomóc i którym sam może pomóc, powoduje, że staje się silniejszy. Pomocne są w tym właśnie regionalne koła IIA. Jeśli ktoś jest członkiem IIA, to nie widzę przeszkód, aby należał do takiego koła, skoro nie ponosi z tego tytułu dodatkowych kosztów. Ponadto, oprócz wymiany wzajemnych doświadczeń i pomocy koleżeńskiej, koło może organizować szkolenia i wykładowców na nie, czego nie zrobią pojedynczy audytorzy. MF i jego spotkania mogą być, ale one zintegrują conajwyżej środowisko z Warszawy. Nam audytorom wewnętrznym spoza Warszawy potrzebna jest integracja w miejscach, gdzie pracujemy. Organizujmy się więc i nie narzekajmy, że jest źle

    #20518
    wojak
    Uczestnik

    Wojapol doskonale uzasadnił to, o co mi chodzi!
    Pozdrawiam!
    Proszę o sygnalizowanie chęci stowarzyszenia się.

    #20522
    j
    Uczestnik

    jak wyżej

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.