czwartek, 29 lipca, 2021

instytucje kultury pytanie

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna instytucje kultury pytanie

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #735
  wiola
  Uczestnik

  Czy jednostki podległe mające statut instytucji kultury (osobowość prawną, wpis do rejestru) działające na podstawie Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej mogą być objęte audytem ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  #736
  k-asiek
  Uczestnik

  Jeżeli jest to jak zrozumiałam jednostka organizacyjna jst, to jak najbardziej. audytować moźesz całą działalność Twojej jednostki. w tym także jednostki kultury.

  #740
  wiola
  Uczestnik

  Z czego konkretnie wynika (z jakich przepisów prawa) możliwość audytowania działalności jednostek organizacyjnych (podległych)? i czy wszystkie podlegaja audytowi ?

  #741
  danka
  Uczestnik

  Witam.
  Nie piszesz jakiego rodzaju jest to podległość, czy jest to jednostaka samorządowa czy państwowa. Patrz art.5 pkt7 ustawy o finansach publicznych- do sektora finansów publicznych zalicza się państwowe lub samorządowe instytucje kultury+art.35d+jeśli jesteś z samorządu polecam wykładnię na stronie MF w zakładce koordynacja kontroli finansowej i audytu w obszarze najczęściej zadawane pytania- problem jest wyjaśniony. D.

  #11581
  krzysztopiur
  Uczestnik

  W takim razie czy jednostka samorządu terytorialnego może prowadzić również kontrolę wewnętrzną samorządowej instytucji kultury, której jest organizatorem, w zakresie szerszym niż kontrola 5 % wydatków, np w zakresie gromadzenia dochodów?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.