czwartek, 24 września, 2020

instytucje kultury pytanie

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna instytucje kultury pytanie

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #735
    wiola
    Uczestnik

    Czy jednostki podległe mające statut instytucji kultury (osobowość prawną, wpis do rejestru) działające na podstawie Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej mogą być objęte audytem ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

    #736
    k-asiek
    Uczestnik

    Jeżeli jest to jak zrozumiałam jednostka organizacyjna jst, to jak najbardziej. audytować moźesz całą działalność Twojej jednostki. w tym także jednostki kultury.

    #740
    wiola
    Uczestnik

    Z czego konkretnie wynika (z jakich przepisów prawa) możliwość audytowania działalności jednostek organizacyjnych (podległych)? i czy wszystkie podlegaja audytowi ?

    #741
    danka
    Uczestnik

    Witam.
    Nie piszesz jakiego rodzaju jest to podległość, czy jest to jednostaka samorządowa czy państwowa. Patrz art.5 pkt7 ustawy o finansach publicznych- do sektora finansów publicznych zalicza się państwowe lub samorządowe instytucje kultury+art.35d+jeśli jesteś z samorządu polecam wykładnię na stronie MF w zakładce koordynacja kontroli finansowej i audytu w obszarze najczęściej zadawane pytania- problem jest wyjaśniony. D.

    #11581
    krzysztopiur
    Uczestnik

    W takim razie czy jednostka samorządu terytorialnego może prowadzić również kontrolę wewnętrzną samorządowej instytucji kultury, której jest organizatorem, w zakresie szerszym niż kontrola 5 % wydatków, np w zakresie gromadzenia dochodów?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.