piątek, 26 kwietnia, 2024

Integracja samorządowców

Home Forum Sektory Samorządy Integracja samorządowców

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #3108
    meg
    Uczestnik

    Witam!
    Przyznam, że z lekką nutką zadrości obserwuję jak szybko intergruje się słuzba zdrowia. Wymiar sprawiedliwości juz dawno sie zintegrował, a kiedy przyjdzie czas na samorządy??? Wielu z nas pracuje w audycie jednoosobowo z pewnością wymiana doświadczeń czy pomoc w rozwikłaniu wielu wątpliwości napewno by nam się przydała.
    Co wy na to audytorzy z samorządów?
    Pozdrawiam
    meg

    #3145
    monka
    Uczestnik

    Witam serdecznie,
    jak najbardziej jestem za integracją audytorów samorządowych. Jest wiele problemów, które trudno samemu rozwiązać. Można zorganizować spotkania nawet na gruncie prywatnym, ale w celach wymiany doświadczeń lub w kwestii rozwiązania istniejących problemów. Nie wiem czy dla nas ktoś zorganizuje jakieś szkolenia jak mają to audytorzy z sądownictwa. Może warto zastanowić się nad formą jakiegoś wspólnego spotkania.
    Pozdrawiam monka

    #3239
    mama0454
    Uczestnik

    Jestem „za” integracją, bo nasze działania w zdecydowanej większości różnią się od działań w innych jsfp. Myślę, że wtedy możnaby pokusić się np. o opracowanie schematów działania w niektórych zadaniach audytowych, które są standardowe dla wszystkich samorządów.

    #3243
    izmi
    Uczestnik

    Witam 😀
    nie wiem skąd jesteście…ale wiem, że audytorzy na południu kraju spotykają się dość regularnie i opracowują wspólną strategię 🙂
    poza tym były organizowane dwa warsztaty szkoleniowe /Łowicz i Sopot/ 🙂
    również serwis PAW organizował spotkania…
    z całą pewnością jeszcze się spotkamy 😀
    pozdrawiam

    #3244
    admin
    Opiekun forum

    Mam Izmi taka nadzieje tym bardziej, ze mamy w planach cos do zaproponowania wlasnie „samorzadowcom” ale o tym w najblizszym czasie poinformujemy

    Admin

    #3245
    meg
    Uczestnik

    Serwis PAW organizował spotkanie samorzadowców? A kiedy i gdzie? Bo jakos mi to umknęło. Izmi napisała , że na południu spotykają sie dość regularnie (tam to ludzie potrafia sie zorganizować…) ale dla mnie trochę za daleko. A w Centralnej Polsce sie nic nie dzieje? Jakby ktoś coś słyszał to dajcie znać.
    A o Łowiczu słyszałam, ale niestety nie mogłam być.
    Pozdrawiam 😀

    #3248
    izmi
    Uczestnik

    ….na północy też – niestety – posucha 🙁

    #3251
    ewamich20
    Uczestnik

    izmi,
    jesteś wspanialym organizatorm spotkań myślę, że dzięki Tobie na północy też się coś zmieni. Zapal wszystkich do pracy a zorganizujemy się i będziemy wspólnie pracować.

    #3256
    ryszard
    Uczestnik

    Witam..To dobrze ,ze ponownie na łamach tej stronki wrócił temat integracji „audytorskiej braci”i to zarówno od strony stałego podwyższania profesjonalizmu jak i rowniez nawiązywania dalszych osobistych kontaktów.
    Godzi sie przypomnieć ,ze w kwietniu ubiegłego roku w” Przasniczce” w Lodzi PAW było współorganizatorem pierwszego szkolenia i zarazem udanego spotkania…
    Sadzę,ze z perspektywy czasu i róznych doswiadczen ,mozna uznac ,iż wola integracji jest bardzo silna.To widac po spotkaniach jakie sie odbywaja w róznych miejscach Polski.
    Dlatego proponuję zespołowi PAW/o ile oczywiscie moge ?/ zastanowienie się nad wspólnym spotkaniem wszystkich grup organizatorskich działających w róznych kregach
    naszego środowiska.Przecież rzekę tworzą strumienie do niej płynace..Rozmowy i dialog nie kosztuja nic ,a pozwalają na wypracowanie wspolnej strategi w zakresie integracji naszego srodowska.Myśle,ze wiecej nas łaczy niż dotąd podzieliło?? Chyba ,ze jestem w błedzie ?
    Pozdrawiam
    Ryszard

    #3257
    marcind
    Uczestnik

    Witam po długim czasie nieobecności!

    Te rozmowy przypominają mi jak kiedys z wypiekami na twarzy sledziłem wątek "Przy kawie o PAWie" itp… dużo od tego czasu się wydarzyło, ja osobiście wiele się nauczyłem i z ciekawością patrzę, że spotyka się na tym forum częśc ludzi wtedy tak "namiętnie" dyskutujących o spotkaniu i integracji. Co z tego wyjdzie po tych naukach ??

    #3258
    hermittt
    Uczestnik

    Witam,
    popieram wszelkie dzialania zmierzajace do zintegrowania audytorow samorzadowych. Urzedy Wojewodzkie juz od dawna organizuja sobie szkolenia i razem rozwiazuja kontrowersyjne tematy wystepujace u nich w jednostkach oraz analizuja obszary ryzyka. W samorzadach wystepuje wiele skomplikowanych problemow, ktore czasem bardzo trudno samemu rozwiazac, a w grupie zawsze razniej 😉
    Pozdrawiam Wszystkich

    #3259
    admin
    Opiekun forum

    Ciesze sie ze jest takie zainteresowanie, dlatego czujemy sie bardziej zmobilizowani do dzialania i w najblizszym czasie przedstawimy nasza propozycje dla „samorzadowcow”

    Admin

    #3262
    gra
    Uczestnik

    Spotkania; tak. Tylko o odpowiedniej jakości. Bardzo trudno jest uzyskać środki na wyjazdy i jak już jedziemy to poza kontaktami towarzyskimi (nie ulega wątpliwości, że potrzebnymi) warto byłoby się dowiedzieć coś od specjalitów. Niech to kosztuje trochę więcej, ale nie będzie to stacony czas i pieniądze, bo na następny wyjazd nas już nie będzie stać. Nie może być tak, że audytorzy z niewielkim doświadczeniem robią wykład (czytanie slajdu), bo to nic nie wnosi.

    #3374
    jadtra
    Uczestnik

    Przyłączam sie do tematu integracji smorządu. Audyt dopiero raczkuje w samorządach. Brak jest prawdziwych fachowych szkoleń z ukierowaniem na „nasze” obszary ryzyka. Do Starostwa spływają informacje o szkoleniach (byłam na dwóch) ale naprawdę ich przygotowanie było bardzo kiepski – głównie teoria. Audytorzy byli z różnych jsfp i każdy usiłował dowiedzieć się coś dla siebie. Jestem z centrum polski. Na szkolenia brak jest środków i może powstanie jakieś silniejszej grupy samorządowców audytorów coś zmieni – Skarbnicy jeżdżą prawie na wszytko co im jest w danej chwili potrzebne!!! Może my staniemy się tak silna grupą.

    #3593
    ewamich20
    Uczestnik

    W dziale samorządowców zapanowało milczenie. Powstała inicjatywa integracji samorządowców i nic z tego nie wyszlo. Warto wrócić do tematu, gdyż każdy z nas spotyka się z tyloma problemami w swojej pracy a byłoby łatwiej gdyby można było chwycić za telefon i podzielić się wątpliwościami i wspólnie rozwiązać problem. Przecież wielu z nas walczy w pojedynkę, nie mamy z kim przegadać problemów.
    Moglibyśmy pochwalić się jakie tematy zadań audytowych realizujemy w tym roku, jak to robimy i za pośrednictwem PAW byśmy przekazywali sobie materiały.
    Żeby zapoczątkować to zrealizowałam zadanie związane z realizacją zamówień publicznych, chętnie podzielę się materiałami i wiedzą.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.