sobota, 26 września, 2020

Integracja samorządowców

Home Forum Sektory Samorządy Integracja samorządowców

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #3108
  meg
  Uczestnik

  Witam!
  Przyznam, że z lekką nutką zadrości obserwuję jak szybko intergruje się słuzba zdrowia. Wymiar sprawiedliwości juz dawno sie zintegrował, a kiedy przyjdzie czas na samorządy??? Wielu z nas pracuje w audycie jednoosobowo z pewnością wymiana doświadczeń czy pomoc w rozwikłaniu wielu wątpliwości napewno by nam się przydała.
  Co wy na to audytorzy z samorządów?
  Pozdrawiam
  meg

  #3145
  monka
  Uczestnik

  Witam serdecznie,
  jak najbardziej jestem za integracją audytorów samorządowych. Jest wiele problemów, które trudno samemu rozwiązać. Można zorganizować spotkania nawet na gruncie prywatnym, ale w celach wymiany doświadczeń lub w kwestii rozwiązania istniejących problemów. Nie wiem czy dla nas ktoś zorganizuje jakieś szkolenia jak mają to audytorzy z sądownictwa. Może warto zastanowić się nad formą jakiegoś wspólnego spotkania.
  Pozdrawiam monka

  #3239
  mama0454
  Uczestnik

  Jestem „za” integracją, bo nasze działania w zdecydowanej większości różnią się od działań w innych jsfp. Myślę, że wtedy możnaby pokusić się np. o opracowanie schematów działania w niektórych zadaniach audytowych, które są standardowe dla wszystkich samorządów.

  #3243
  izmi
  Uczestnik

  Witam 😀
  nie wiem skąd jesteście…ale wiem, że audytorzy na południu kraju spotykają się dość regularnie i opracowują wspólną strategię 🙂
  poza tym były organizowane dwa warsztaty szkoleniowe /Łowicz i Sopot/ 🙂
  również serwis PAW organizował spotkania…
  z całą pewnością jeszcze się spotkamy 😀
  pozdrawiam

  #3244
  admin
  Opiekun forum

  Mam Izmi taka nadzieje tym bardziej, ze mamy w planach cos do zaproponowania wlasnie „samorzadowcom” ale o tym w najblizszym czasie poinformujemy

  Admin

  #3245
  meg
  Uczestnik

  Serwis PAW organizował spotkanie samorzadowców? A kiedy i gdzie? Bo jakos mi to umknęło. Izmi napisała , że na południu spotykają sie dość regularnie (tam to ludzie potrafia sie zorganizować…) ale dla mnie trochę za daleko. A w Centralnej Polsce sie nic nie dzieje? Jakby ktoś coś słyszał to dajcie znać.
  A o Łowiczu słyszałam, ale niestety nie mogłam być.
  Pozdrawiam 😀

  #3248
  izmi
  Uczestnik

  ….na północy też – niestety – posucha 🙁

  #3251
  ewamich20
  Uczestnik

  izmi,
  jesteś wspanialym organizatorm spotkań myślę, że dzięki Tobie na północy też się coś zmieni. Zapal wszystkich do pracy a zorganizujemy się i będziemy wspólnie pracować.

  #3256
  ryszard
  Uczestnik

  Witam..To dobrze ,ze ponownie na łamach tej stronki wrócił temat integracji „audytorskiej braci”i to zarówno od strony stałego podwyższania profesjonalizmu jak i rowniez nawiązywania dalszych osobistych kontaktów.
  Godzi sie przypomnieć ,ze w kwietniu ubiegłego roku w” Przasniczce” w Lodzi PAW było współorganizatorem pierwszego szkolenia i zarazem udanego spotkania…
  Sadzę,ze z perspektywy czasu i róznych doswiadczen ,mozna uznac ,iż wola integracji jest bardzo silna.To widac po spotkaniach jakie sie odbywaja w róznych miejscach Polski.
  Dlatego proponuję zespołowi PAW/o ile oczywiscie moge ?/ zastanowienie się nad wspólnym spotkaniem wszystkich grup organizatorskich działających w róznych kregach
  naszego środowiska.Przecież rzekę tworzą strumienie do niej płynace..Rozmowy i dialog nie kosztuja nic ,a pozwalają na wypracowanie wspolnej strategi w zakresie integracji naszego srodowska.Myśle,ze wiecej nas łaczy niż dotąd podzieliło?? Chyba ,ze jestem w błedzie ?
  Pozdrawiam
  Ryszard

  #3257
  marcind
  Uczestnik

  Witam po długim czasie nieobecności!

  Te rozmowy przypominają mi jak kiedys z wypiekami na twarzy sledziłem wątek "Przy kawie o PAWie" itp… dużo od tego czasu się wydarzyło, ja osobiście wiele się nauczyłem i z ciekawością patrzę, że spotyka się na tym forum częśc ludzi wtedy tak "namiętnie" dyskutujących o spotkaniu i integracji. Co z tego wyjdzie po tych naukach ??

  #3258
  hermittt
  Uczestnik

  Witam,
  popieram wszelkie dzialania zmierzajace do zintegrowania audytorow samorzadowych. Urzedy Wojewodzkie juz od dawna organizuja sobie szkolenia i razem rozwiazuja kontrowersyjne tematy wystepujace u nich w jednostkach oraz analizuja obszary ryzyka. W samorzadach wystepuje wiele skomplikowanych problemow, ktore czasem bardzo trudno samemu rozwiazac, a w grupie zawsze razniej 😉
  Pozdrawiam Wszystkich

  #3259
  admin
  Opiekun forum

  Ciesze sie ze jest takie zainteresowanie, dlatego czujemy sie bardziej zmobilizowani do dzialania i w najblizszym czasie przedstawimy nasza propozycje dla „samorzadowcow”

  Admin

  #3262
  gra
  Uczestnik

  Spotkania; tak. Tylko o odpowiedniej jakości. Bardzo trudno jest uzyskać środki na wyjazdy i jak już jedziemy to poza kontaktami towarzyskimi (nie ulega wątpliwości, że potrzebnymi) warto byłoby się dowiedzieć coś od specjalitów. Niech to kosztuje trochę więcej, ale nie będzie to stacony czas i pieniądze, bo na następny wyjazd nas już nie będzie stać. Nie może być tak, że audytorzy z niewielkim doświadczeniem robią wykład (czytanie slajdu), bo to nic nie wnosi.

  #3374
  jadtra
  Uczestnik

  Przyłączam sie do tematu integracji smorządu. Audyt dopiero raczkuje w samorządach. Brak jest prawdziwych fachowych szkoleń z ukierowaniem na „nasze” obszary ryzyka. Do Starostwa spływają informacje o szkoleniach (byłam na dwóch) ale naprawdę ich przygotowanie było bardzo kiepski – głównie teoria. Audytorzy byli z różnych jsfp i każdy usiłował dowiedzieć się coś dla siebie. Jestem z centrum polski. Na szkolenia brak jest środków i może powstanie jakieś silniejszej grupy samorządowców audytorów coś zmieni – Skarbnicy jeżdżą prawie na wszytko co im jest w danej chwili potrzebne!!! Może my staniemy się tak silna grupą.

  #3593
  ewamich20
  Uczestnik

  W dziale samorządowców zapanowało milczenie. Powstała inicjatywa integracji samorządowców i nic z tego nie wyszlo. Warto wrócić do tematu, gdyż każdy z nas spotyka się z tyloma problemami w swojej pracy a byłoby łatwiej gdyby można było chwycić za telefon i podzielić się wątpliwościami i wspólnie rozwiązać problem. Przecież wielu z nas walczy w pojedynkę, nie mamy z kim przegadać problemów.
  Moglibyśmy pochwalić się jakie tematy zadań audytowych realizujemy w tym roku, jak to robimy i za pośrednictwem PAW byśmy przekazywali sobie materiały.
  Żeby zapoczątkować to zrealizowałam zadanie związane z realizacją zamówień publicznych, chętnie podzielę się materiałami i wiedzą.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.