piątek, 26 kwietnia, 2024

karta audytu

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #20631
    ela
    Uczestnik

    witam
    mam pytanie czy w karcie audytu dokonaliscie zapisu odnosnie praw i obowiazkow pracownikow zatrudnionych w instytucjach w „waszych” instytucjach? np.:
    – kierownicy komórek audytowanych maja prawo czynnego uczestniczenia w procesie audytu (wgladu do akt biezacych, zglaszania kierownikowi jednostki uwag i zastrzezen w zakresie czynnosci wykonywanych przez audytora(
    – kierownicy i pracownicy maja obowiazek wspolpracowac z audytorem w zakresie …
    – kierownicy i pracownicy do ktorych zwroci sie audytor maja obowiazek …
    itp.

    ja mam tylko zapisane uprawnienia, obowiazki i odpowiedzialnosc audytora, ale moze byloby przejrzysciej zapisac rowniez jak powyzej?

    #20638
    pietryka
    Uczestnik

    Oj widzę E la, że nikt nie chce odpowiedzieć. Ja w swoją kartę audytu mocno oparlem na karcie audytu ogłoszonej przez Ministerstwo. A konkretniw w swoich to mam zapisy III Prawa i obowiązki audytora wewn.
    – jest uprawniony…
    – ma zagwarantowane…
    – ma prawo żądać…
    – może z własnej inicjatywy…
    Natomiast nic nie pisałem /bo chyba nie powinno się pisać/, że pracownik musi…
    To wynika z obowiązujących, osobnych przepisów a obowiązek współpracy /szczególnie kierowników, a pracowników niech sobie ustawiają/ już z ustawy o finansach publicznych. Myślę, że poza wzów Min. Fin. nie należy ingerować, nic za bardzo od siebie dodawać, bo może okazać się, że już ingerujesz w działalność jednostki a to jest zabronione audytorowi.

    #20640
    ela
    Uczestnik

    Pietryka DZIĘKUJĘ SERDECZNIE za odpowiedź,
    myślę podobnie i dlatego mam w karcie tak jak napisałam powyżej, ale gdzieś usłyszałam o wersji którą przedstawiłam i trochę mnie to nurtowało,
    pozdrawiam

    #20643
    pietryka
    Uczestnik

    Więcej wiary w siebie, co nie znaczy żeby nie pytać innych, co i ja czynię od czasu do czasu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.