piątek, 26 kwietnia, 2024

kategoria zaszeregowania w tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia

Home Forum Sektory Samorządy kategoria zaszeregowania w tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #4804
    ajuri
    Uczestnik

    Mam pytanie do następującej sytuacji: zostałam zatrudniona w jednostce organizacyjnej samorządu terytorialnego. Przyznano mi wynagrodzenie zasadnicze wg 17 kat. zaszeregowania. Niedawno wydana została uchwała (m.in. na podstwie rozporządzenia RM z 2 sierpnia 2005r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego (Dz.U.Nr 146 poz. 1222). Na podstawie ww. rozporządzenia zmianie uległa wartość jednego punktu oraz najniższego wynagrodzenia. Dostałam pismo, w którym przyznano mi wynagrodzenie zasadnicze wg 15 kategorii. Moje pytanie: Czy moąna obniżać kategorię?
    Pozdrawiam

    #4805
    miszaw
    Uczestnik

    Witaj.
    Jeżeli nie obniżono Ci wysokosci wynagrodzenia, to grupę zaszeregowania można obniżyć bez wypowiedzenia zmieniającego, jeżeliobniżono Ci wynagrodzenie, to nibędne jest wypowiedzenie.
    pozdrawiam

    #4806
    ajuri
    Uczestnik

    Miszaw dziękuję bardzo, ale mam jeszcze jedno pytanie z jakiego przepisu to wynika?

    #4818
    miszaw
    Uczestnik

    W prawie pracy nie ma takiego terminu jak „wypowiedzenie zmieniające”, przy wręczaniu takiego wypowiedzenia stosuje się przepisy dotyczące wypowiedzenia pracy. Wypowiedzenie zmieniające dotyczy zmiany warunków pacy i płac, nieprzyjęcie wypowiedzenia zmieniającego jest równoznaczne z wręczeniem wypowiedzenia pracy. W związku z tym zmiany pomniejszych kwestii są w większości przypadków aneksowane.
    Pozdrawiam Michał

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.