czwartek, 21 stycznia, 2021

kategoria zaszeregowania w tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia

Home Forum Sektory Samorządy kategoria zaszeregowania w tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #4804
  ajuri
  Uczestnik

  Mam pytanie do następującej sytuacji: zostałam zatrudniona w jednostce organizacyjnej samorządu terytorialnego. Przyznano mi wynagrodzenie zasadnicze wg 17 kat. zaszeregowania. Niedawno wydana została uchwała (m.in. na podstwie rozporządzenia RM z 2 sierpnia 2005r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego (Dz.U.Nr 146 poz. 1222). Na podstawie ww. rozporządzenia zmianie uległa wartość jednego punktu oraz najniższego wynagrodzenia. Dostałam pismo, w którym przyznano mi wynagrodzenie zasadnicze wg 15 kategorii. Moje pytanie: Czy moąna obniżać kategorię?
  Pozdrawiam

  #4805
  miszaw
  Uczestnik

  Witaj.
  Jeżeli nie obniżono Ci wysokosci wynagrodzenia, to grupę zaszeregowania można obniżyć bez wypowiedzenia zmieniającego, jeżeliobniżono Ci wynagrodzenie, to nibędne jest wypowiedzenie.
  pozdrawiam

  #4806
  ajuri
  Uczestnik

  Miszaw dziękuję bardzo, ale mam jeszcze jedno pytanie z jakiego przepisu to wynika?

  #4818
  miszaw
  Uczestnik

  W prawie pracy nie ma takiego terminu jak „wypowiedzenie zmieniające”, przy wręczaniu takiego wypowiedzenia stosuje się przepisy dotyczące wypowiedzenia pracy. Wypowiedzenie zmieniające dotyczy zmiany warunków pacy i płac, nieprzyjęcie wypowiedzenia zmieniającego jest równoznaczne z wręczeniem wypowiedzenia pracy. W związku z tym zmiany pomniejszych kwestii są w większości przypadków aneksowane.
  Pozdrawiam Michał

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.