poniedziałek, 21 września, 2020

KLUBY sportowe

Home Forum Sektory Samorządy KLUBY sportowe

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #10822
    nickkita
    Uczestnik

    Sprawdzam dotację dla klubu sportowego. Mam sytuację, że zadaniem klubu był zakup kontenera na szatnię. W trakcie roku zrezygnowano z zakupu i postanowiono rozpocząć budowę. Zakupiono więc potrzebne materiały budowlane. Do umowy nie sporządzono stosownego aneksu. Klub złożył wyjaśnienia tej sytuacji dopiero w tym roku. Budowa nie jest zakończono. Jak to potraktować?

    #10826
    irenaanna
    Uczestnik

    Obowiązują zapisy w umowie, wszelkie zmiany muszą mieć taką samą formę jak umowa. Komu klub złożył wyjaśnienia? Może organ właściwy w sprawie dotacji wyraził zgodę na taką zmianę? Jeśli tak, to powinno to być potwierdzone odpowiednim dokumentem.

    #10828
    slaw
    Uczestnik

    zmieniony został głowny cel na jaki została przeznaczona dotacja. NAleży to dokładnie sprawdzić gdyż organizacje pozarządowe a zwłaszcza kluby sportowe nie znają przepisów i wydaje im się że mogą zrtobić co im się żywnie podoba. Moim zdaniem kwalifikuje się to na zwrot środków ponieważ dotacja została wykorzystana niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem

    #10832
    szymonek123
    Uczestnik

    SYTUACJA Zubeispiell:

    a w dniu podpisania umowy KLUB Sportowy 16.01.2006 r. nie posiadał rachunku bankowego a w umowie podał nr rachunku organizacji która równiez działa w danej miejscowości ( obie w budynky szkoły )
    Kontrolujący otrzymał do wglądu pismo Społecznego Komitetu Rozbudowy Szkoły Podstawowej w X z dn. 30.11.2006 r. informujące, iż Komitet przekazał gotówkę w kwocie 1.000,00 zł Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu, którą to otrzymał od Urzędu Gminy na własne konto, dla UKS na pokrycie kosztów związanych z realizacją programu zadania publicznego „Ty też potrafisz pływać” do przeprowadzenia w 2006 roku. Dodatkowo Prezes UKS przedstawił czek i wyciąg bank. podjęcia gotówki w kwocie 1000 zł przez Komitet w dniu 18.11.2006 r.
    Prezesi UKS Pan X i Y, wpisani w umowie jako reprezentanci organizacji pozarządowej, wskazali w § 2 ust.2 umowy numer rachunku którego organizacja nie była właścicielem.
    Kontrolujący na podstawie przedstawionych dokumentów stwierdził, iż kwota dotacji Gminy wpłynęła na konto innej organizacji, a nie na rachunek bankowy UKS.
    Ponadto UKS będący zleceniobiorcą zadania zleconego przez Gminę nie wywiązał się z zapisu § 2 ust.3 umowy tj. do utrzymania wskazanego powyżej rachunku nie krócej niż do chwili dokonania ostatecznych rozliczeń ze Zleceniodawcą, jak również z zapisu § 4 umowy (wykorzystania odsetek od przekazanych przez Zleceniodawcę środków wyłącznie na wykonanie zadania wspieranego środkami dotacji Gminy -środki dotacji w okresie 30.01 do 29.11.2006 r. znajdowały się na rachunku bankowym innej organizacji).

    co w takim przypadku? czy muszę to zgłaszać jako „poświadczenie nieprawdy”?
    jak z tego wybrnąć… co mi doradzicie?

    #10833
    nickkita
    Uczestnik

    Mi się wydaje, że skoro jest dowód na to, iż UKS otrzymał jednak te pieniądze to nie ma problemu tylko nieprawidłowość do opisania. Najważniejsze jest przecież wykonanie zadania zgodnie z umową.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.