piątek, 26 kwietnia, 2024

Kolejna autopoprawka do ustawy o finansach pulicznych z 29 listopada 2006

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Kolejna autopoprawka do ustawy o finansach pulicznych z 29 listopada 2006

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy
  • #8195
    megin
    Uczestnik

    Proszę wszystkich o uważne przeczytanie autopoprawki i nowe nasuwające się wnioski… Pozdrawiam wszystkich pasjonatów audytu.

    #8196
    katl
    Uczestnik

    Tak, chyba pozostanie nam być właśnie tylko pasjonatami audytu.

    #8197
    caliente
    Uczestnik

    Będzie nowa wersja autopoprawki. Znowu trzeba usuwać niedoróbki (tworząc zapewne nowe…)

    #8203
    jadtra
    Uczestnik

    Czy audytorom wewnętrznym tylko ze zdanym egazminem MF przysługują darmowe leki uspakajające 👿 Jak wam się podoba „dopiska”, że możemy być audytorami tam gdzie jesteśmy , ale przy zmianie pracy okazuje się że jesteśmu niewykwalifikowani: 😆 😆
    Mam propozycję: może te dwie strony co się kłócą o audyt ( kwalifikacje) niech się ujawnią a my spróbujemy im merytorycznie wyjaśnić nasze stanowisko. Może to ich zainteresuje. Przecież cały czas są ruchy tzw. przysłowiowe o nas bez nas Zawsze wydawało mi się, że oracowanie ustawy lub zmian odbywa się przez ludzi naprawde przygotowanych merytorycznie i z argumentami. Takie tarcia jakie skutkują ENTĄ ❗ popraką do ustawy o fp i przy tym błędy, niespójności ……. (aż strach pomyśleć że może to czytać obcy wywiad 😳 ) – ja bym te osoby odsunęła od przygotowania poprawki do ustawy bo kompromitują władzę ustawodawczą i wierzę że niedługo zajmiemy ich miejsca, bo oni po prosu nie są przygotowanie do tworzenia ustaw, a mają uwagi do naszych kwalifikacji

    #8205
    martinez
    Uczestnik

    Cytat:
    4) po art. 18 dodaje się art. 18a w brzmieniu:
    „Art. 18a. Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin, o którym mowa w art. 60 ustawy wymienionej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym mogą być audytorami wewnętrznymi w rozumieniu niniejszej ustawy, jeżeli spełnią kryteria określone w art. 58 pkt 1-5 ustawy wymienionej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.”

    Szkoda, że w punkcie 15h uchylono art. 60

    #8207
    izmi
    Uczestnik

    martinez,
    to już jest INNA ustawa…. /ale jest/

    #8210
    caliente
    Uczestnik

    [QUOTE BY= martinez] Cytat:
    4) po art. 18 dodaje się art. 18a w brzmieniu:
    „Art. 18a. Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin, o którym mowa w art. 60 ustawy wymienionej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym mogą być audytorami wewnętrznymi w rozumieniu niniejszej ustawy, jeżeli spełnią kryteria określone w art. 58 pkt 1-5 ustawy wymienionej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.”

    Szkoda, że w punkcie 15h uchylono art. 60
    [/QUOTE]

    „w brzmieniu dotychczasowym”!!

    #8214
    k-asiek
    Uczestnik

    ale dlaczego w ustawie o słuzbie cywilnej??? a nie w uofp. 👿
    Ja pracuję w samorządówce i uosc nie podlegam to co mój certyfikat MF do kosza? czemu ta nowa zmiana ma służyc? Mam już wszystkiego dość, ręce mi opadają. Ile jeszcze mamy znieść upokożeń? 👿

    #8216
    k-asiek
    Uczestnik

    z nerwów to zrobiłam błąd powinno być upokorzeń. No tak prestiż nam zabrali to mózg wysiada.

    #8221
    dudek
    Uczestnik

    art. 18 a nie dotyczy ustawy o słuzbie cywilnej, tylko ustawy o finansach publicznych – czytaj projekt ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw druk 1078 – opublikowaną na stronie http://www.sejm.gov.pl

    #8224
    izmi
    Uczestnik

    ok,
    bałagan na kółkach…… 👿 👿 👿

    #8235
    irenaanna
    Uczestnik

    Dudek ma rację. To nasze emocje i fatalny styl formułowania tekstu autopoprawki sprawiły, że zrozumieliśmy inaczej. Nie jest dobrze pracować w takiej atmosferze. Czasem przychodzi mi na myśl spiskowa teoria dziejów: że to celowa robota, skłócić środowisko AW. Jeśli nawet majstrujący przy audycie nas nie szanują, to źle świadczy nie o nas, tylko o nich. Pamiętajmy, że to właśnie my, pionierzy AW wykonaliśmy najtrudniejszą pracę. I za to należy nam się przynajmniej szacunek.

    #8239
    marzena
    Uczestnik

    witam. Ostrzegałam wszystkich (forum samorządowe – czerwiec) o likwidacji egzaminu i dużych zmianach w ustawie. Na szczęście w ostatnim dniu urzędowania Kluzy przedłożono jego ekipy projekt zmiany uofp (dzień przed powrotem Gilowskiej do rządu) co pozwoliło popracowac spokojnie kilka miesięcy.
    W sektorze publicznym pracuję już prawie 8 lat, jako audytor prawie 3 i mam serdecznie dosyć. Właśnie się dokształcam i przejdę do komercji. pozdrawiam

    #8243
    caliente
    Uczestnik

    Marzena jestem z tobą.
    w zeszłym tygodniu stuknęło mi 7 lat w administracji. Ponad 3 lata w audycie. W maju mam zamiar skończyć CIA, zacząć ACCA i spier… z budżetówki.
    Kochani! Zróbmy MF dobrze! Odejdźmy z tego syfu jakim jest administracja. My sobie damy radę a oni będą szczęśliwi, że wreszcie będą mogli w spokoju „chachmęcić” publiczne pieniądze.

    #8252
    cps
    Uczestnik

    [QUOTE BY= marzena] witam. Ostrzegałam wszystkich (forum samorządowe – czerwiec) o likwidacji egzaminu i dużych zmianach w ustawie. Na szczęście w ostatnim dniu urzędowania Kluzy przedłożono jego ekipy projekt zmiany uofp (dzień przed powrotem Gilowskiej do rządu) co pozwoliło popracowac spokojnie kilka miesięcy.
    W sektorze publicznym pracuję już prawie 8 lat, jako audytor prawie 3 i mam serdecznie dosyć. Właśnie się dokształcam i przejdę do komercji. pozdrawiam[/QUOTE]

    zabierz mnie ze sobą please

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.