wtorek, 5 lipca, 2022

KONTROLA RIO Katowice

Home Forum Sektory Samorządy KONTROLA RIO Katowice

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #22391
  audyt4
  Uczestnik

  jestem audytorem i jestem przed kontrolą RIO czego moge się spodziewac co moga żądać…proszę o wszelkie uwagi,,,,

  #22392
  wojak
  Uczestnik

  http://www.rzeszow.rio.gov.pl/biuletyny.php?p=8_1
  Formalną stronę funkcjonowania aw mogą skontrolować, jednak w szczegóły nie powinni wnikać – audyt wspiera kierownika jednostki, a nie RIO. Nie mają ustawowego umocowania, jednak zalecam współpracę zamiast konfrontacji. Docenianie czyjejś pracy zawsze sprzyja i podnosi poziom kontaktów.

  #22393
  mama0454
  Uczestnik

  W moim urzędzie mieliśmy kompleksówkę w połowie roku. Po jakimś czasie (może po miesiącu) jedna z pań kontrolerek zadzwoniła do mnie i bardzo grzecznie poprosiła o plany i sprawozdania z audytu za ostanie 2 lata. Oczywiście przekazałem, panie również bardzo grzecznie podziękowały i tyle. Koniec, kropka. Wydaje mi się, że chciały się zorientować, w czym „mieszałem”, aby 2 razy tego samego nie robić. Bez obaw, RIO nie ma prawa kontrolować audytu.

  #22394
  emus
  Uczestnik

  Mnie poproszono o dokumenty już drugiego dnia. Ale tak jak przedmówcy – plany i sprawozdania od początku realizacji aw w jednostce. Po kilku dniach sama poszłam zapytać jak je oceniają. Miła, rzeczowa rozmowa i pozytywna ocena w Raporcie podsumowującym.

  #22395
  mama0454
  Uczestnik

  Po swoje papiery poszedłem, gdy już RIO wyjechało. Nie zamieniłem z tymi paniami ani słowa, bo niby o czym mielibyśmy dyskutować. RIO nie jest od oceniania audytu.

  #22396
  123456
  Uczestnik

  Witam
  Wiem , że RIO nie ma prawa kontrolować AW , ale może ktoś ma doświadczenie co kontrolują z zakresu Kontroli Zarządczej . Bo ten temat mnie też interesuje , jako , że jestem współodpowiedzialny z zakresu procedowania za ten obszar . Nie mówcie , że to nieprawidłowo bo to wiem , ale nie mam wpływu na zmiany i siły perswazji. Za cenne podpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam

  #22397
  terka
  Uczestnik

  Wprawdzie moja jednostka nie podlega RIO Katowice, ale może coś pomogę.
  W ostatnim czasie była kompleksówka RIO i z audytu chcieli jedynie to, o czym tu wszyscy pisali (sprawozdanie z wykonania planu audytu i plan) za ostatnie dwa lata. Wcale z nimi nie gadałam, poszłam po dokumenty kiedy juz poszli. Nie wyrażali ochoty by ze mną rozmawiać, to się nie pchałam, troche w obawie, by nie próbowali wyciągną ode mnie informacji o słabościach kz. 😉
  O kontrolę zarządczą pytali, a w zasadzie o to, kiedy została wrpowadzona ❗ I wyrazili niepokój, czemu dopiero w tym roku ukazało się zarządzenie burmistrza, skoro kontrola zarządcza obowiązuje już ponad półtora roku ❗
  ale w protokole o kontroli zarządczej nie ma ani słowa.

  #22398
  scypion
  Uczestnik

  Jacy światli kontrolerzy… czy oni nawet nie zadali sobie trudu zaznajomienia się co składa się na system kontroli zarządczej?
  Rozumiem, że mieli swoje tabelki do wypełnienia i tylko odhaczali kolejne pozycje, nie myśląc?

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.