piątek, 26 kwietnia, 2024

KONTROLA RIO Katowice

Home Forum Sektory Samorządy KONTROLA RIO Katowice

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #22391
    audyt4
    Uczestnik

    jestem audytorem i jestem przed kontrolą RIO czego moge się spodziewac co moga żądać…proszę o wszelkie uwagi,,,,

    #22392
    wojak
    Uczestnik

    http://www.rzeszow.rio.gov.pl/biuletyny.php?p=8_1
    Formalną stronę funkcjonowania aw mogą skontrolować, jednak w szczegóły nie powinni wnikać – audyt wspiera kierownika jednostki, a nie RIO. Nie mają ustawowego umocowania, jednak zalecam współpracę zamiast konfrontacji. Docenianie czyjejś pracy zawsze sprzyja i podnosi poziom kontaktów.

    #22393
    mama0454
    Uczestnik

    W moim urzędzie mieliśmy kompleksówkę w połowie roku. Po jakimś czasie (może po miesiącu) jedna z pań kontrolerek zadzwoniła do mnie i bardzo grzecznie poprosiła o plany i sprawozdania z audytu za ostanie 2 lata. Oczywiście przekazałem, panie również bardzo grzecznie podziękowały i tyle. Koniec, kropka. Wydaje mi się, że chciały się zorientować, w czym „mieszałem”, aby 2 razy tego samego nie robić. Bez obaw, RIO nie ma prawa kontrolować audytu.

    #22394
    emus
    Uczestnik

    Mnie poproszono o dokumenty już drugiego dnia. Ale tak jak przedmówcy – plany i sprawozdania od początku realizacji aw w jednostce. Po kilku dniach sama poszłam zapytać jak je oceniają. Miła, rzeczowa rozmowa i pozytywna ocena w Raporcie podsumowującym.

    #22395
    mama0454
    Uczestnik

    Po swoje papiery poszedłem, gdy już RIO wyjechało. Nie zamieniłem z tymi paniami ani słowa, bo niby o czym mielibyśmy dyskutować. RIO nie jest od oceniania audytu.

    #22396
    123456
    Uczestnik

    Witam
    Wiem , że RIO nie ma prawa kontrolować AW , ale może ktoś ma doświadczenie co kontrolują z zakresu Kontroli Zarządczej . Bo ten temat mnie też interesuje , jako , że jestem współodpowiedzialny z zakresu procedowania za ten obszar . Nie mówcie , że to nieprawidłowo bo to wiem , ale nie mam wpływu na zmiany i siły perswazji. Za cenne podpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam

    #22397
    terka
    Uczestnik

    Wprawdzie moja jednostka nie podlega RIO Katowice, ale może coś pomogę.
    W ostatnim czasie była kompleksówka RIO i z audytu chcieli jedynie to, o czym tu wszyscy pisali (sprawozdanie z wykonania planu audytu i plan) za ostatnie dwa lata. Wcale z nimi nie gadałam, poszłam po dokumenty kiedy juz poszli. Nie wyrażali ochoty by ze mną rozmawiać, to się nie pchałam, troche w obawie, by nie próbowali wyciągną ode mnie informacji o słabościach kz. 😉
    O kontrolę zarządczą pytali, a w zasadzie o to, kiedy została wrpowadzona ❗ I wyrazili niepokój, czemu dopiero w tym roku ukazało się zarządzenie burmistrza, skoro kontrola zarządcza obowiązuje już ponad półtora roku ❗
    ale w protokole o kontroli zarządczej nie ma ani słowa.

    #22398
    scypion
    Uczestnik

    Jacy światli kontrolerzy… czy oni nawet nie zadali sobie trudu zaznajomienia się co składa się na system kontroli zarządczej?
    Rozumiem, że mieli swoje tabelki do wypełnienia i tylko odhaczali kolejne pozycje, nie myśląc?

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.