piątek, 26 kwietnia, 2024

KP – KW

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Autor
    Wpisy
  • #10627
    nickkita
    Uczestnik

    Mam dowód wpłaty KP a przy numerze wpisano KW Nr 1, w pozycji „od kogo” wpisano tak naprawdę osobę, której zapłacono kasę, podpisy wystawiającego i „kwotę powyższą otrzymałem” są identyczne. Otrzymałam oświadczenie, że ta osoba pieniążki otrzymała ale co z tym dowodem? Uznać tę wypłatę czy nie?

    #10635
    meg
    Uczestnik

    Witam!

    Miałam podobna sytuację. Poniewaz sa to druki ścisłego zarachowania nalezy anulować błędnie użyty druk KW i wystawić druk KP.

    Pozdrawiam

    #10652
    nickkita
    Uczestnik

    Dzięki tak właśnie myślałam, że będę domagać się właściwego dowodu.

    #10670
    nickkita
    Uczestnik

    No niestety nie wyrażono chęci anulowania dowodu, w zamian za to napisano mi oświadczenie że pieniądze zapłacono. Czy to ma wystarczyć?

    #10676
    irenaanna
    Uczestnik

    No to zapytaj, czy dowodem przeprowadzenia operacji gotówkowej jest KP czy „oświadczenie”.

    #10683
    nickkita
    Uczestnik

    Operacji gotówkowej na pewno nie ale jest to jakby nie było pewnego rodzaju zeznanie tej osoby. Wie, co mu grozi za fałszywe oświadczenie.

    #10694
    meg
    Uczestnik

    A jest u Was opracowana instrukcja ewidencji mi kontroli druków ścislego zarachowania? Sprawdź zapisy dot. anulowania druków.
    Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe- jak moga nie chciec anulowac druków. Mylić sie jest rzeczą ludzką i w normalny sposób mozna to naprawić. Ale nie jest prawidłowe jeśli Kasa wypłaca i ma na to pokwitowanie na druku KP. A instrukcja obiegu i kontroli dokumentów jakie druki przewiduje na wyplate KP czy KW?
    Nickkita – bądź konsekwentna i żądaj anulowania blędnie wystawionego druku.

    Pozdrawiam

    #10695
    nickkita
    Uczestnik

    Oczywiście będę żądać bo miarka się przebrała, donieśli mi kolejne oświadczenie o przyjęciu gotówki bez pokwitowania. Przeginają.

    #10696
    nickkita
    Uczestnik

    tylko jeszcze pytanko czy mogą go teraz anulować bo to dotyczy roku poprzedniego?

    #10698
    irenaanna
    Uczestnik

    Czy nikt nie sprawdza raportów kasowych? Za kontrolę kasy odpowiada przecież główny księgowy. Czy oświadczenie napisała osoba, której wypłacono z kasy pieniądze? Jeśli nie, to jest to bardzo podejrzana sytuacja. Kasjer nie może wypłacać z kasy samemu sobie na dodatek na podstawie dokumentu KP! Czy jest jakiś dowód, że wypłata została zatwierdzona przed realizacją przez kierownika jednostki lub osobę przez niego upoważnioną?

    #10700
    nickkita
    Uczestnik

    Raport był sprawdzony i taki dowód został właśnie zaakceptowany. Podejrzewam, że został sporządzony właśnie przez osobę sprawdzającą choć podpisy na dowodzie nie należą do niej. Oświadczenie napisała osoba, która wzięla pieniądze. Chodzi mi teraz tylko o to, czy mogą anulować ten dowód skoro dotyczy roku poprzedniego.

    #10705
    groszek
    Uczestnik

    Według mnie nie mogą w tej chwili anulować dowodu, który jest z tamtego roku. Przecież wszystkie druki ścisłego zarachowania mają swoją numerację i jeśli w tej chwili anulujesz druk z tamtego roku, to musisz dać druk ścisłego zarachowania z tego roku. Sugeruje to od razu kombinowanie i podrabianie.
    Jeśli osoba, która dostał pieniądze napisała oświadczenie, że je otrzymała, a ponadto zostało to również poświadczone na druku KP (wprawdzie nieprawidłowym) – to ja uważam, że pieniądze zostały wypłacone.
    Ponadto na Twoim miejscu opisałabym całą sytuacje w sprawozdaniu i dała zalecenie jak prowadzić prawidłowo rozliczenie kasy.
    Zainteresowałabym się również Instrukcją gospodarki kasowej oraz instrukcją dotyczącą druków ścisłego zarachowania. Czy te instrukcje są prawidłowe? Czy kasjerka jest zapoznana z tymi instrukcjami.

    Pozdrawiam

    #10718
    nickkita
    Uczestnik

    Dobra uznałam, że pieniądze zostały zapłacone. Dałam zalecenie, że mają prawidłowo wypełniać druki KW i KP i kończę temat. Dziękuję za pomoc.

    #10720
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= groszek] Według mnie nie mogą w tej chwili anulować dowodu, który jest z tamtego roku. Przecież wszystkie druki ścisłego zarachowania mają swoją numerację i jeśli w tej chwili anulujesz druk z tamtego roku, to musisz dać druk ścisłego zarachowania z tego roku. Sugeruje to od razu kombinowanie i podrabianie.
    Jeśli osoba, która dostał pieniądze napisała oświadczenie, że je otrzymała, a ponadto zostało to również poświadczone na druku KP (wprawdzie nieprawidłowym) – to ja uważam, że pieniądze zostały wypłacone.
    Ponadto na Twoim miejscu opisałabym całą sytuacje w sprawozdaniu i dała zalecenie jak prowadzić prawidłowo rozliczenie kasy.
    Zainteresowałabym się również Instrukcją gospodarki kasowej oraz instrukcją dotyczącą druków ścisłego zarachowania. Czy te instrukcje są prawidłowe? Czy kasjerka jest zapoznana z tymi instrukcjami.

    Pozdrawiam
    /QUOTE]

    Mam inne zdanie na ten temat. Jak nie moga anulowac dowodu teraz? Powiem więcej nawet muszą. A przepraszam jak wyszla inwentaryzacja drukow ścislego zarachowania, która powinna być przeprowadzona na koniec roku? czy druki sie zgadzały? No raczej nie! I dla tego nalezy anulować druk błędnie wydany i przechowywac we właściwym zbiorze. I nie ma tu mowy o żadnym kombinowaniu, po prostu tak sie robi i to powinno byc zapisane w Instrukcji.
    Nickkita sprawdż protokól z inwentaryzacji drukow ścislego zarachowania za poprzedni rok.

    Pozdrawiam

    #10721
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Nickkita] Dobra uznałam, że pieniądze zostały zapłacone. Dałam zalecenie, że mają prawidłowo wypełniać druki KW i KP i kończę temat. Dziękuję za pomoc. [/QUOTE]

    Moim zdaniem błąd, ale to Ty decydujesz! Anulowanie druków jest rzeczą normalną i nie ma tu mowy o żadnym kombinowaniu nawet jeśli dotyczy poprzedniego roku.
    Pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.