niedziela, 25 lipca, 2021

Kto podpisuje zalecenia pokontrolne?

Home Forum Sektory Samorządy Kto podpisuje zalecenia pokontrolne?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #16288
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Mam takie pytanko: Kto u Was w jednostce podpisuje zalecenia pokontrolne? U mnie (powiat) inspektor kontroli wewnętrznej tworzy protokół, a w sytuacji gdy pojawi się jakaś nieprawidłowość formułuje zalecenia, które podpisuje starosta. Zastanawiam się czy sam nie mógłby podpisywać zaleceń do jedostki?
  A jak jest u Was?

  #16289
  goga
  Uczestnik

  U nas w Urzędzie zalecenia pokontrolne do przeprowadzonych kontroli przygotowuje inspektor ds. kontroli a podpisuje Burmistrz.

  #16290
  Anonim
  Nieaktywny

  A czy na piśmie z zaleceniami wskazuje się osobę, która sporządziła ww. pismo wg reguły sporządził……….., zatwierdził……………?

  #16291
  terka
  Uczestnik

  Nie spotkałam się z sytuacją, by inspektor kontroli wewnętrznej podpisywał zalecenia. Moim zdaniem nie ma uprawnień do formułowania zaleceń. Zalecenia są wydawane nie przez osobę, a przez instytujcję, organ kontrolny. Inspektor dokonuje kontroli z upoważnienia Starosty, więc tylko starosta może zalecić wykonanie jakiś działań naprawczych.
  Zwróć uwagę, że nawet organy kontroli zewnętrznej NIK też działają w ten sposób – kontrolę robi inspektor/rz, ale zalecenia zawarte w wystąpieniu pokontrolnym podpisuje nie inspektor, a ktoś nad nim – dyrektor delegatury np, który z całą pewnością ma upoważnienie do podpisywania w imieniu kogoś wyżej.
  Poza tym wydaje mi się, że zalecenia podpisane przez Starostę mają większą moc sprawczą 😉
  Bo nie jest ważne, kto je przygotował, ważne, kto je wydał. A wydał je nie jakiś tam inspektor (sorry, to nie jest ani uwłaczające, ani pogardliwe, ustawiam go przez chwilę w hierarchii urzedu), tylko zwierzchnik służbowy.
  Dlatego uważam, że tak być powinno. to jest najlepsze rozwiązanie i nie ma potrzeby i celowości tego zmieniać (nie wiem też, czy byłoby to możliwe w świetle doktryny dotyczącej sprawowania kontroli.)
  Pozdrawiam 🙂

  #16292
  Anonim
  Nieaktywny

  Dzięki za odpowiedzi 🙂

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.