sobota, 3 grudnia, 2022

kwalifikowalność wydatków

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne kwalifikowalność wydatków

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #22760
  dorotab
  Uczestnik

  Witam. Może to naiwne pytanie ale proszę o odpowiedź. Dyrektor szkoły zatrudnia np. matematyka na podstawie umowy o pracę. Czy wynagrodzenie tegoż matematyka zatrudnionego w tej samej szkole w ramach projektu – dodatkowe zajęcia z matematyki – jest wydatkiem kwalifikowalnym.

  #22761
  adela
  Uczestnik

  A to nie zostało uzgodnione z Instytucją Zarządzającą we wniosku o dofinansowanie?

  #22762
  dorotab
  Uczestnik

  Dotyczy to na razie sytuacji hipotetycznej, ale tak przynajmniej zrozumiałam z wyjaśnienia Instytucji Zarządzającej dotyczącego kwalifikowania wynagrodzenia osoby zaangażowanej do projektu na podstawie umowy cywilnoprawnej, która jest jednocześnie pracownikiem beneficjenta na podstawie stosunku pracy.

  #22763
  justp
  Uczestnik

  istotnym elementem zawierania umów cywilnoprawnych pomiędzy Dyrektorem a nauczycielem jest przede wszystkim nie pokrywanie się zakresu obowiązków wskazanego w umowie o pracę i umowie cywilnoprawnej. Ten sam pracodawca i ten sam przedmiot umowy narusza postanowienia kodeksu pracy. 😆 wskazanym jest wtedy zatrudnianie za unijne pieniądze podmiotów zewnętrznych.

  #22764
  dorotab
  Uczestnik

  Czyli w świetle powyższego, wskazany hipotetyczny matematyk nie może prowadzić dodatkowych zajęć w ramach projektu w szkole w której jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę?
  No chyba, że ma np. 1/2 etetu, ale na czas trwania projektu dyrektor daje mu cały etat, a część jego wynagroszenia finansowana jest ze środków przewidzianych w projekcie?

  #22765
  szymonek123
  Uczestnik
  #22766
  dorotab
  Uczestnik

  Ok, jeżeli chodzi o umowę cywilnoprawną – to już w dokumencie, o którym mowa w pierwszym poście.
  Ale w drugiej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z umową o pracę?

  #22768
  szymonek123
  Uczestnik

  nie rozumiem

  #22769
  dorotab
  Uczestnik

  Witam. Interpretacja mówi, że nie można zatrudnić własnego pracownika na umowę cywilnoprawną, jeżeli zakres wykonywanych zadań w ramach tej umowy byłby tożsamy z tym, co robi u danego pracodawcy na podstawie umowy o pracę (tu wykłada matematykę).
  Ale jeżeli taki nauczyciel ma w danej szkole 1/2 etatu, to czy dyrektor może podwyższyć mu wymiar czasu pracy , wpisując do zakresu obowiązków wykonywanie zadan w ramach projektu i w tej części etatu finansować jego wynagrodzenie ze środków unujnych?

  #22772
  simon
  Uczestnik

  Jeśli zwiększamy zatrudnienie do pełnego etatu -nie ma żadnego problemu – wcześniej problemem było to, że pracownicy dostawali za to samo wynagrodzenie z etatu i umowy cywilnoprawnej. 🙄

  #22774
  dorotab
  Uczestnik

  Witam. Dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Przymierzam się do audytu projektu w szkole i obawiam się własnie, że tam nauczyciele są zatrudnieni na umowy cywilnoprawne do prowadzenia zajęć z przedmiotów, których uczą w ramach stosunku pracy. Wolę wyjaśnić wątpliwości.

  #22775
  simon
  Uczestnik

  Ważny jest moment kiedy umowy podpisano, dosć długo ten proceder przez IZ POKL był tolerowany i po audycie KE wydano stosowne wytyczne – może się okazać, że nie ma podstaw do zakwestionowania wydatków, bo projekt jest robiony na starych zasadach. 🙂

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.