piątek, 26 kwietnia, 2024

listopadowy CGAP

Home Forum Egzaminy egzaminy listopadowy CGAP

Oglądasz 9 wpisów - 16 z 24 (wszystkich: 24)
  • Autor
    Wpisy
  • #12864
    lukhas
    Uczestnik

    Egzamin ma być przeprowadzany przez ośrodki Pearson VUE. Mam nadzieję, że nie będzie wytypowany jeden ośrodek na cały kraj tylko będzie możliwość zdawania w każdym mieście gdzie taki ośrodek się znajduje.

    #12865
    nickkita
    Uczestnik

    wszystko jest napisane na stronie: http://www.iia.org.pl/iiaweb.nsf/p/02D3D2E246A0A593C125738B007715A1
    doczytałam się, że dostępna będzie funkcja kalkulatora. czy to znaczy, że na tym egzaminie są również jakieś zadania do rozwiązania?
    czy ktoś kto już zdawał może może scharakteryzować krótko rodzaje pytań (nie chodzi o to, jakie były pytania tylko w jaki sposób były one sformułowane. np. czy w fomie pytania „czy to jest..?” a jak to było przy zadaniach?

    #12872
    wt
    Uczestnik

    Zadania wymagające użycia kalkulatora są np. na III części egzaminu CIA (na pozostałych też coś może się zdarzyć, ale do tej pory były do pojedyncze przypadki), przy czym rachunki nie są skomplikowane. O ile dobrze pamiętam, to odpowiedziami do takich zadań były z reguły wyniki liczbowe.
    Rodzaj pytań nie odbiega od tych podawanych na stronie IIA czy w podręcznikach, np. Gleima.

    #12903
    nickkita
    Uczestnik

    czyli w tych książkach są jakieś pytania testowe tak? i dlatego wszyscy tak pięknie zdają jak się wyuczą? jeśli najwięcej zadań jest przy CIA to w takim razie wydaje mi się, że CGAP to lepsze rozwiązanie. poza tym CIA trzeba zdawać etapami…

    #12908
    wt
    Uczestnik

    W książkach są przykładowe pytania, ale ze zdawalnością nie jest już tak ładnie 🙂 Wszyscy moi koledzy je czytali, a efekt czasem był słaby (np. 30% zdanych egzaminów w sesji na kilkanaście zdawanych). W przypadku Gleima dostępny jest także program zawierający dużo więcej pytań, niż w książkach (średnio około tysiaca w każdej części). Rozwiązywanie takich testów pomaga.

    #12940
    nickkita
    Uczestnik

    a przepraszam gdzie ten program jest dostępny?

    #12942
    wt
    Uczestnik

    Trzeba kupić licencję (tylko tyle i aż tyle), np. na stronie wydawcy lub poprzez IIA Global. Oprogramowanie dostępne jest w języku angielskim, trochę z nim pracowałem przed egzaminami CIA, stąd moje poprzednie stwierdzenie, że pomaga.
    Można również skorzystać z kursów internetowych (sprawdzałem ofertę Gleim Publications – jeden rozdział z każdej części jest udostępniany bezpłatnie; coś takiego oferuje również IIA).

    #12980
    nickkita
    Uczestnik

    a jest w polskiej wersji językowej?

    #12987
    wt
    Uczestnik

    O ile wiem, to nie.

Oglądasz 9 wpisów - 16 z 24 (wszystkich: 24)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.