poniedziałek, 1 marca, 2021

magazyn

Home Forum Sektory Samorządy magazyn

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #13136
  nickkita
  Uczestnik

  nie wiem za dużo o gospodarce magazynowej bo u nas w jednostce magazynu nie ma. jak to w praktyce powinno działać? czy zakupy materiałów mogą przechodzić przez magazyn jeśli formalnie go nie ma? chodzi mi o sytuację, że np. w roku 2005 zapłacono za towar i do tego roku przeleżał (gdzieś tam..). Teraz został wykorzystany i wszystko zostało wpisane w koszty. na kartach magazynowych ktoś podpisuje odbiór, ktoś podpisuje wydanie materiałów. żadnej instrukcji w tym zakresie nie ma i nie będzie bo tego magazynu po prostu nie ma. czy w tej sytuacji postępowanie z magazynem jest właściwe. proszę o komentarze.

  #13163
  leszcze
  Uczestnik

  Z tego co piszesz wnioskuję…
  Jeśli towar zakupiony w 2005 r., teraz dopiero (tzn. w 2007 r.) został wpisany w koszty, tzn. że w chwili zakupu musiał być zaksięgowany przez księgowego na konto zespołu 3 – tj. „Magazyn” – zgodnie z przyjętym Zakładowym Planem Kont – ZPK, (nie da się chyba inaczej zaksięgować przyjęcia towaru bez wpisywania od razu w koszty w 2005 r.).
  Z tego wniosek, że formalnie jednak działa tam magazyn – patrz ZPK, choć nie jest on zorganizowany!

  Jeśli tak było i mają w ZPK konto „Magazyn”, to pewnie co roku nie robili inwentaryzacji magazynu
  … a to już złamanie Dyscypliny Fin. Pub.

  #13189
  j
  Uczestnik

  czy napewno to był towar czy materiał jeżeli dostał ktoś ten materiał to można księgować z pominięciem magazynu od razu w koszty z tym że nalezy pamiętać o inwnetaryzacji i nie wykorzystane materiały a zaliczone w koszty – wartość ich koryguje koszty i ujmuje się na koncie magazynu i po 01.01 ksieguje ponownie w koszty

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.