środa, 8 maja, 2024

odmowa podpisania dokumentu

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna odmowa podpisania dokumentu

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #10266
    podhale
    Uczestnik

    Czy dobrze rozumiem, że zgodnie z zapisem art. 45 ust. 5a uofp to własnie np. dyrektor jednostki organizacyjnej gminy zawiadamia wójta (jako dysponenta części budżetowej) o wydaniu polecenia realizacji zakwestionowanej przez Głównego Księgowego jakiejś operacji finansowej?

    #10268
    nibble
    Uczestnik

    W art 45 pkt 5. O odmowie podpisania dokumentu i jej przyczynach główny księgowy zawiadamia pisemnie kierownika jednostki. Kierownik jednostki może wstrzymać realizację zakwestionowanej operacji albo wydać w formie pisemnej polecenie jej realizacji.

    czyli główny ksiegowy zgłasza do kierownika jednostki że nie podpisze dokumentu bo wykrył nieprawidłowosc (która nie została poprawiona przez własciwego rzeczowo pracownika ) nie biorac odpowiedzialnosci za skutki spowodowane realizacja danego zdarzenia i ten (kierownik jednostki) wydaje pisemne polecenie do realizacji danego zadania (biorąc odpowiedzialnosc) badz tez nie podpisuje- to jest moja interpretacja tego artykułu

    #10288
    podhale
    Uczestnik

    Nibble chyba mnie nie zrozumiała. Jeszcze raz prosze o odpowiedź : „tak” czy „nie” na zadanie przeze mnie wcześniej pytanie. Bardzo proszę

    #10289
    ceem
    Uczestnik

    Wydaje mi się, że „tak”
    Jeżeli główny księgowy danej jednostki organizacyjnej gminy zakwestionuje realizację operacji to decyzję o jej realizacji podejmuje Kierownik tej jednostki i zawiadamia jednocześnie zarząd jst (czyli wójta/burmistrza/Prezydenta).

    #10290
    mareksp
    Uczestnik

    Treść przepisu jest jednoznaczna więc oczywiście tak – kierownik jednostki organizacyjnej zawiadamia wójta (który nie jest dysponentem części budżetowej, bo części występują tylko w budżecie państwa).

    #10291
    kacha
    Uczestnik

    Bez wątpienia musi powiadomić wójta.

    #10292
    podhale
    Uczestnik

    Dziekuje za utwierdzenie mnie w takim włąsnie przekonaniu 😀

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.