niedziela, 17 stycznia, 2021

Odsetki ustawowe

Home Forum Sektory Samorządy Odsetki ustawowe

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #14232
    betix
    Uczestnik

    Mam taki problem: ustawa o finansach publicznych stanowi, że odsetki od nieterminowych płatności nalicza się i ewidencjonuje nie później niz na koniec kazdego kwartału (art. 17). Moje wątpliwliwości budzi brak naliczania odsetek, własnie w poszczególnych kwartałach danego roku od rocznych opłat z tytułu wieczystego użytkowania. Odsetki są naliczane dopiero w momencie zapłaty przez dłuznika (za cały wymagany okres) lub w odniesieniu do wiekszych kwot na koniec danego roku. Wg mnie naliczanie odestek powinno następowac zgodnie z wymogami uofp w formie przypisu. Tylko jakim dokumentem, moze PK ? a moze są jakieś wytyczne zgodnie z którymi do pewnej kwoty (10, 20 zł) nie nalicza się odsetek ? Jednakże są ta nalezności wymagalne ujmowane pózniej w sprawozdaniu RB-27 ZZ. Proszę o wypowiedzi

    #14233
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Odsetki należy bezwzględnie naliczać na koniec każdego kwartału, stosując właśnie PK. Jedynie w przypadku uzytkowania wieczystego gruntów, należących do jednostki samorządu terytorialnego jej organy mogą wykorzystać do ustalenia kwoty odsetek, której się nie pobiera art. 43 ust. 1 i 2 uofp.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.