wtorek, 18 maja, 2021

Ordynacja podatkowa a opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Home Forum Sektory Samorządy Ordynacja podatkowa a opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #13424
    ceem
    Uczestnik

    Jak sądzicie, czy przepisy Ordynacji podatkowej dotyczące kontroli podatkowej, można zastosować do kontroli rzetelności informacji o wielkości sprzedaży napojów alkoholowych?
    Czy prawo do stosowania przepisów ordynacji podatkowej możnaby wywodzić z art. 2 par. 1 ust. 1 czy też bezpośrednio z ustawy o wychowaniu w trzeźwości lub Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych?

    #13425
    arek007
    Uczestnik

    Witaj

    Ordynacje podatkową wtedy mozna byłoby stosować jesli by z ustawy o przeciwdxzialniu wynikało, jasno, że do tej nalezności mstosuje się OP.
    W tym przypadku do kontroli rzeteleności informacji o sprzedaży alkoholu nalezy stosować bezpośrednio ustawę o przeciwdfziałaniu.
    Niemniej jednak powstaje problem, jak pracownik urzedu gminy / miasta sprawdzić ( tak aby miał ) pewność, że sprzedawca sporzadził rzetelna informację. Trzeba przeciez sprawdzić wszystkie ewidencje, Vat i inne dane.
    A co powiesz na propozycję wybrania proby podmiotów i przekazania ich do właściwego urzedu skarbowego, a by tam w ramach swoich uprawnien kontrolnych ( np. w ramach rozliczen z budżetem ) z tytułe sprzedaży alkoholu sprawdzili wybrane lubg wszystkie informacje.

    pozdr.
    arek007

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.